Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati Capricorni - cum s-au decis sa se insoare?


Recommended Posts

Draga Elaalba, fostul meu preten era capricorn si ii debitam mereu diverse despre copii si insuratoare si nu comenta nimic niciodata. Pana-ntr-o zi candi-am zis ca domle s-a cam terminat blabla si m-am trezit dupa cateva zile ceruta de nevasta...dar era prea tarziu. chiar acum am inelul de logodna pe deget [;)] cu toate ca n-am zis da, l-am pastrat pt ca mi-e drag. [;)]

 

Nane[biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Initial creeata de ellaalba

Dragele mele posesoare de una bucata capricornam o mare problema [8**]... desi am un capricorn de 4 ani nu vrea sa se insoare!!!!Cum l-ati determinat?


id="quote">id="quote">subscriu.......plus un [copil] [:D]Mihaela[mamica] si bb[copil] Amalia[foto] POZICI CU NOI [foto]AMALIA...o poveste cu aventuri"Singur, omul este ceva imperfect, ii trebuie un al doilea ca sa fie fericit." PASCAL [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut in tineretile mele 2 iubiri in capricorn (de fapt, eu iubesc zodia asta si fetita mea e capricorn). Cu unul nu am avut decat o relatie scurta, in urma careia am decis sa raminem numai prieteni. Si e ca un frate pt mine!

 

Cu celalalt am fost 3 ani, dar nu am locuit impreuna. Lucrurile evouau bine, dar eu, ca si autoarea mesajului asta, vroiam sa fiu ceruta in casatorie. El..care mai fusese odata casatorit, nu prea dorea chestia asta. Asa ca......eu si mai fraiera (spun asta pt ca noi ne iubeam totusi si eram pe aceeasi lungime de unda: el capricorn, eu fecioara), am acceptat cererea in casatorie a fostului meu sot! (eram "certati" pe chestii de nimic atunci, moment in care l-am cunoscut pe fostul meu sot si ........). Dupa vreo 7 ani, m-am intilnit absolut intimplator pe strada cu fostul meu iubit. Era casatorit (s-a insurat chiar de ziua mea[bang]), nu stiu cit de fericit, dar tine la familie....mi-a spus insa ca "am facut o mare greseala in urma cu multi ani! Cind am realizat ca am trecut pe linga ceea ce cautam, m-am trezit singur". Fericit nu e, asta o stiu de la familia lui, dar, lupta pt mentinerea familiei, pt prosperitata ei si nu-si inseala sotia (desi toti apropiatii si-ar dori asta, pt ca in felul asta ar scapa de "tipa" care a pus "gheruta" pe el, si-a facut studii pe baanii lui, mai are un an-doi si-si termina si facultatea si apoi..i-i va da original si garantat 100% un sut undeva......

 

 

Daca acum as putea sa dau timpul inapoi, as trai clipa alaturi de el si nu m-as mai crampona de certificatul de casatorie (care fie vorba intre noi, nu te costa mai nimci sa-l obtii, dar te costa o avere sa scapi de el[bang])

 

 

Andreia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by helbi

Si eu am avut in tineretile mele 2 iubiri in capricorn (de fapt, eu iubesc zodia asta si fetita mea e capricorn). Cu unul nu am avut decat o relatie scurta, in urma careia am decis sa raminem numai prieteni. Si e ca un frate pt mine!Daca acum as putea sa dau timpul inapoi, as trai clipa alaturi de el si nu m-as mai crampona de certificatul de casatorie (care fie vorba intre noi, nu te costa mai nimci sa-l obtii, dar te costa o avere sa scapi de el[bang])Andreia


id="quote">id="quote">sa nu-zti para rau frumoaso! n-ar fi apreciat asta. ar fi luat-o ca pe ceva firesc, natural. nu zic ca ar fi fost rau, dar putin probabil sa te fi apreciat la adevarata valoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo fetelor!

 

Si eu (Geamana) sint sotie de capricorn. Consider ca voi ca capricornii sint mai retrasi, de aceea trebuie ca fetele sa preia intentia. Cel putin asa a fost la mine. Nu mult timp dupa asta a inceput sotul meu sa fie deschis si mai vorbaret ceea ce ptr capricorni e foarte mult. Asa ca nu va lasati batute, ci incepeti actiunea, ca pina la urma se schimba. Nu chiar mult, dar ultima moare speranta.

 

 

Himmelsduft

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by NinaB
quote:Originally posted by helbi

Si eu am avut in tineretile mele 2 iubiri in capricorn (de fapt, eu iubesc zodia asta si fetita mea e capricorn). Cu unul nu am avut decat o relatie scurta, in urma careia am decis sa raminem numai prieteni. Si e ca un frate pt mine!Daca acum as putea sa dau timpul inapoi, as trai clipa alaturi de el si nu m-as mai crampona de certificatul de casatorie (care fie vorba intre noi, nu te costa mai nimci sa-l obtii, dar te costa o avere sa scapi de el[bang])AndreiaNina, merci mult pt mesaj. Nu, nu-mi pare rau pt deczia luat, in primul rind pt ca, din casatoria care a urmat, chiar daca nu a mers pina in final, s-a nascut fetita mea, care e sensul vietii mele.Ce am vrut eu sa spun era mesaj pt ellaalba, care vrea sa i-l faca pe al ei capricorn sa se insoare, desi cred ca ei traiesc o frumoasa poveste de dragoste si fara acest certificat de casatorie. Acum, e adevarat ca orice femeie viseaza la inelul de logonda, ceerea in casatorie si nunta in sine........Dar, vremurile s-au mai schimbat, si la mintea care o am acum, as pretui ce am linga mine, ce fac impreuna cu partenerul si m-as gindi mai putin la legalizarea relatiei.......Bine, poate asta o spun si din prisma unei relatii legalizate si apoi esuate.....


id="quote">id="quote">sa nu-zti para rau frumoaso! n-ar fi apreciat asta. ar fi luat-o ca pe ceva firesc, natural. nu zic ca ar fi fost rau, dar putin probabil sa te fi apreciat la adevarata valoare.
id="quote">id="quote">Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor imi pare rau ca trebuie sa va contrazic ,am un sot ,Capricorn ,suntem casatoriti de 13 ani impliniti,e cel mai bun sot ,prieten si iubit care mi-a fost alaturi si la bine si la rau .Cand am fost gravida a calcat si a spalat rufe 6 saptamani dupa nastere .E corigent la spalat vase dar o face si pe asta daca e nevoie ,nu trebuie sa ii spun eu sambata si duminica pune aspiratorul ,scoate copilul in parc ca sa am si eu o pauza doar pentru mine .

Nu il laud si nu cred ca zodia cade in balanta ci educatia de acasa ,ii multumesc soacrei mele pentru cum e el.Piata o facem sambata si daca ploua sau nu am chef se duce singur .Toate astea in situatia in care eu sunt scenarist ,stau acasa si scriu ,merg doar o data la 2 saptamani la teatru sau tv .

Nu l-am fortat in nici un fel sa se insoare ,a durat din aprilie pana in octombrie cand a venit si m-a cerut de nevasta de la parinti si de Craciun ne-am logodit ,anul urmator in aprilie ,ne-am casatorit.

E calm ,extrem de ordonat si chibzuit ,nu e romantic absolut deloc ,mi-a adus flori doar de doua ori in atatia ani si eu ii reprosez mereu ,cand am nascut si de ziua mea anul trecut cand mama era in spital si am uitat complet ca e ziua mea ,noroc cu florile lui .

Sa nu uit ,eu sunt taur ,si unul agitat ,nervos ,obsedat de curatenie si care nu vine niciodata primul sa se impace .

Cea mai mare dovada de iubire a fost anul trecut cand a murit mama si a stat cu mine si cu sora mea sa o pazim la Fundeni si apoi acasa ,a tinut-o de mana cand isi musca mainile de durere .Abea atunci mi-am dat seama ca sunt cam nebuna si sa las clanta mai mica ca s-ar putea sa il pierd .

Iar cand am avut copilul mic ,singurul lucru pe care nu a putut sa il fac a fost sa il spele la fund de caca ,in rest a participat zi de zi si noapte de noapte la cresterea baietelului .Prima baita el i-a facut-o .

Citind mesajele voastre inteleg ca sunt foarte norocoasa si eu nici nu stiam sau stiam dar ma faceam ca nu vad .

Sa auzim numai de bine !

Iusti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ellaalba

Io tre' sa reusesc! Is batrana si vreau si io un bebe...n-am viata in fata sa mai caut. Nu ca n-as gasi...sau n-as ave priza!! Da' am obosit?


id="quote">id="quote">Draga mea, s-ar putea sa reusiesti, daca intr-adevar asta ti-ai pus in cap! Tipa de care povesteam ca a pus "gherutza" pe capricornul pe care l-am laasat eu, e balanta. Si-a atiuns fata toate scopurile propuse. Mai are unul singur, care anul asta se pare ca s-a concretizat, dupa care sigur i-l va lasa. Si sincer, imi pare rau pt el ca-i un baiat bun de pus la rana, dar taaaaaaaaare prost!!!!Eu ti-as sugera sa vezi altfel lucrurile. Daca sunteti de atitia ani impreuna si vreti copii amindoi, de ce nu faceti copii? POate cind esti gravidutza, lasa si el timiditatea la o parte si vine cu inelul si cererea in casatorie. E asa de important pt tin einatii sa fii mireasa si apoi mama???? Daca zici ca nu mai ai timp de pierdut??? Iti e teama ca puiul tau va veni pe lume intr-un cadru mai putin legal, dar in care este asteptat, dorit si iubit??? Sau ar fi mai bine sa fiti casatoriti, si Dne fereste sa ajungi la capitolul "mamici singure"? Nu iti doresc asta, dar as vrea sa te fac sa intelegi ca, venirea pe lume a unui copil in ziua de azi, ar trebui sa fie o dorinta comuna si sa nu depinda 100% de un certificat de casatorie!Si eu am fost educata si crescuta intr-o familie integra si ca si tine imi doream intai sa fiu mireasa si apoi sa am un copil. Asa giundeam pe la 20 si ceva de ani. Acum, la virsta mea si cu o experienta de viata in spate, realizez ca cel mai bun lucru care mi s-a intimplat este copila, care, din nefericire, creste numai cu mine!Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...