Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati Capricorni - cum s-au decis sa se insoare?


Recommended Posts

Andreia scumpa,

Io am inelu' de 2 ani!!!!!

Si daca ma ajuta Dumnezeu la anu ma marit!

Eu nu tin sa ma marit ca sa fac copil ci pentru ca vreau sa am cuibul meu. Noi nu stam impreuna ...si eu nu simt ca asta e o relatie normala. Asta simt ca trebuie sa se intample.

 

Sunt barbati buni, cam moi pt sagetatoarea de mine, dar cu el ma simt bine.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by ellaalba

Andreia scumpa,Io am inelu' de 2 ani!!!!!Si daca ma ajuta Dumnezeu la anu ma marit!Eu nu tin sa ma marit ca sa fac copil ci pentru ca vreau sa am cuibul meu. Noi nu stam impreuna ...si eu nu simt ca asta e o relatie normala. Asta simt ca trebuie sa se intample.Sunt barbati buni, cam moi pt sagetatoarea de mine, dar cu el ma simt bine.


id="quote">id="quote">Uff Ella.....parca ma vad pe mine in urma cu vreo 15 ani...Da poate tu esti mai perseverenta ca mine. EU ma saturasem asteptand, ca la 20 de ani vrei sa se intimple totul tzac-pac! Daca tu crezi ca el e barbatul potrivit, atunci "pune" pctul pe "I". Multativa impreuna is treceti la "treaba"De ce nu stati inca impreuna? Nu aveti unde sau nu vreti? Mult succes si nu renunta, daca simti ca EL e alesul!Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot o posesoare de capricorn, devenit sot dupa 1 an 1/2 de prietenie. A vrut sa-mi dea inelul de logodna de ziua mea, dupa jumatate de an si eu am i-am cerut sa ma mai lase pentru ca am zis ca daca-l primesc, inelul, asta inseamna sa ma casatoresc si cam vroiam sa mai "copilaresc". Desi capricorn, nu corespunde tiparului si multumesc pentru asta , eu fiind tot capricorn si eu fiind un capricorn tipic:inchis, rece, timid si restul de chestii nasoale. El are exact ce-mi lipseste mie, asa ca sunt o fericita, ma implinesc prin el. Si eu zic ca capricornii sunt familisti, judecand dupa mine si dupa jumatatea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaai, ce subiect bun pentru momentul in care ma gasesc eu acum!!!!!!

Am divortat de 1 an si de vreo 2 luni sunt impreuna cu un capricorn. Eu eram obisnuita cu gesturi romantice, efuziuni, exprimare , comunicare etc si acum mi se parea ca e ceva in neregula, desi baiatul asta e exact cum ziceau fetele: saritor, de treaba, cu bun simt...

M-am mai linistit, incep sa inteleg ca astea sunt caracterisitice zodiei: e putin taciturn, nu vorbeste mult despre el, nu are spirit de initiativa prea dezvoltat. Dar si celelalte: isi iubeste mult familia (e inca tanar, nu a fost insurat niciodata), nu prea vrea sa se insoare vreodata sau sa aiba copii (ceea ce din fericire pe mine nu ma deranjeaza, pt ca am fost casat si am si copil, deci nu imi mai trebuie), e sau pare un aventurier.

Cu toate astea m-a ajutat de o gramada de ori , asa s-a intamplat, cu masina. A stat cu mine cate 4-5 ore la RAR si alte minuni. Iar eu tot ma enervez pe el ca e prea linistit, prea relaxat...

Eu sunt Pesti, si nu cred ca s-ar potrivi ca zodii, insa eu am capatat ceva din firea unui leu, avand in vedere ca a trebuit sa ma descurc singura cu un copil, casa, masina, facturi, etc. Cred ca si de asta ma admira, pt ca desi avem aceeasi varsta (28), eu am trecut printr-o gramada de lucruri iar el inca nu s-a desprins de parinti...

 

Poate mai scrieti din experientele voastre cu capricornii pt ca chiar as vrea sa mearga relatia asta, desi am prea putina rabdare cu el.

 

 

ra_mata

 

http://photos.yahoo.com/ra_mata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cativa ani de iubire nebuna, cand stiam ca vom ramane cumva impreuna- dar eram inca asa tineri-, mi s-a pus pata ca vreau un bebe. I-am comunicat dorinta. Urmarea: m-a cerut oficial de nevasta.

 

Scurta caracterizare a sotului capricorn: bun, bun, bun.

Cel mai bun prieten si companion, sprijin si ajutor in toate.

Si un tata minunat, numai pt asta si m-as indragosti iar de el.[olala]

 

Dar fiecare si-a pastrat liberatea personala; asta inseamna si weekend-uri separate cand el pleaca cu prietenii in munti. Iar eu imi fac de cap cu prietenele mele.

 

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si pentru mine sotul e cel mai bun prieten.

n-o fi capricornul comunicativ dar e pasional. Se vede pe el ca-si iubeste partenera.

Prima mea iubire a fost tot un capricorn si era complet necomunicativ (ce bine ca sotul meu e o exceptie de la regula asta) si era groaznic, nu vroia sa-mi spuna de problemele lui, mergeam pe strada si nu vorbeam si mi-a spus chiar sa ne intalnim doar cu gasca ca asa oricum nu avem ce vorbi.

e adevarat ca flori nu prea-mi aduce dar din cand in cand imi face cate un cadou, asa fara nici o ocazie. ma simt bine alaturi de el si ma bucur ca l-am cunoscut.

ii place sa faca cumparaturile cu mine, ma refer la cele saptamanale,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi sunteti niste norocoase mai!

Capricorn pasional? Se pare ca nu l-am nimerit. De multe ori sunt mult mai pasionala ca el!

Prieten? Nu e barbatul caruia sa-i pun sufletul meu in palma.

Iar lipsa de initiativa si coerenta in actiuni ma dispera la el!

..........oare chiar vreau sa ma marit cu el?

 

Are ca principala calitate - din punctul meu de vedere - o stiinta de a ma echilibra emotional si de a ma linisti.

 

Da' poate nu-s io femeia visurilor lui....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sotie de capricorn de 3 ani o sa am luna viitoare, sa stiti ca al meu a dorit sa se insoare dupa 3 luni de cunostinta dar am mai stat 2 ani jumate pana sa ne casatorim, studiile mele erau neterminatze. Eu sunt rac iar el capricorn, dar familia este number one pt el si si-a dorit-o dintotdeauna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...