Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati Capricorni - cum s-au decis sa se insoare?


Recommended Posts

Si eu am una bucata Capricorn acasa. M-a cerut de nevasta dupa 2 ani si un pic,dupa ce m-a dus in Poiana Brasov ,la un restaurant. Eu, ca neamu` prost,i-am dat un raspuns intr-o doara(mai exact:da,da,lasa vrajeala...),nu v-am mentionat ca eu sunt fecioara si sunt paralela cu romantismul.Normal,s-a suparat,da i-a trecut pana la urma.

Calitati: familist convins,tata extraordinar,poate putin cam stresat,ma ajuta oricand am nevoie,imi cumpara sau imi ofera tooot ce vreau eu,daca e nevoie,calca,spala,coase (asta o face sigur,ca eu nu stiu sa cos[alcool]),adoarme copilul,ii da sa manance,s.a.m.d.

 

Defecte :coleric,am vazut ca ati scris ca sunt taciturni...hahaha...aici nu se incadreaza si un al doilea defect care ma scoate pe mine din sarite:este ipohondru...daca ii curge putin nasul,gata deja se vede internat in spital cu pneumonie sau daca se taie putin la un deget,deja se vede cu cangrena[alcool]. Eu m-am obisnuit deja si il iau mereu la misto,ca daca m-as pune la mintea lui...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna pretendentelor la sot capricorn

Eu sun capricorn, sot de peste 10 ani.

Pot sa va spun ca am fost cerut in casatorie dupa aprox. trei ani, dar ni-mi pare rau ca am "cedat" asa de repede.

Antentie: capricornul vrea intotdeauna sa fie sigur ca nu deranjeaza, vrea intotdeauna sa fie sigur ca este iubit cu adevarat, ca totul va fi bine, vrea certitudini, sau cel putin asa sunt eu.

Dar am avut noroc, EA ma intelege fiind tot capricorn....

 

Dar eu cred ca de fapt nu zodia conteaza, (a mai spus-o cineva sa ma ierte pentru "plagiat") ci educatia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt o capricoarna,proaspata mamica(singura) tot de capricoarna...

Singurul defect major al capricornilor va spun eu care este : sunt mult prea increzatori in cei din jur..ptr ca ei judeca dupa sine..Si n-ai sa vezi un capricorn inseland pe cineva...

Eu cred in zodii,mai ales dupa ce am sfidat zodiile si am facut ce-a mai mare greseala a vietii mele:m-am maritat cu un geaman si acum dupa aproape 5 ani divortam ,fiind scarbita de oamenii ca el si nu vreau sa jignesc pe nimeni din aceasta zodie.Vreau doar sa spun ca capricornii fac de obicei rar greseli mari,dar cand le fac...patesc ca mine...

 

Coca si [copil] dragalasa Teodora (10 luni) http://community.webshots.com/user/cocolino131 si http://pg.photos.yahoo.com/ph/anutabulinuta_99/album?.dir=264f&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm..eu iubesc capricornii...mai bine zis unul singur.M-a cerut in casatorie cam la 1 luna dupa ce ne-am cunoscut; nu ne-am casatorit atunci ca eram cam tinerei,ne-am casatorit dupa 2 ani,suntem acum casatoriti de 3 si am tot ce-si poate dori o femeie de la un barbat:pasiune, prietenie,ajutor etc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellaalba, eu tot capricorn: femeie incapatanata,rea de gura (ca eu nu m-as insura cu mine).

pitzi mai spune-ne de tine, ca sa avem impresii din "interior"

Dupa cum observ eu, barbatii capricorni isi dau seama repede daca ea este aleasa si o cere repede in casatorie, ca sa n-o piarda. Dar oare ei or fi la fel de multumiti de noi ca noi de ei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt capricorn si ea e capricorn.decizia de a ne casatori a venit asa ca un click cred ca amandoi am vrut asta dar nici unul nu facea pasul.apoi asa la o discutie (vroiam sa plecam pe vas)eu am zis sa le spunem parintilor ca vrem sa plecam ca sa facem bani de casatorie.apoi replica ei a venit "tu ai vrea sa ne casatorim?" iar eu am zis da,ea a zis da si cam asta a fost.dar de casatorit ne-am casatorit abia dupa un an si ceva din motive financiare.iar cununia religioasa nu am facut-o inca.

 

espiritu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by espiritu

si eu sunt capricorn si ea e capricorn.decizia de a ne casatori a venit asa ca un click cred ca amandoi am vrut asta dar nici unul nu facea pasul.apoi asa la o discutie (vroiam sa plecam pe vas)eu am zis sa le spunem parintilor ca vrem sa plecam ca sa facem bani de casatorie.apoi replica ei a venit "tu ai vrea sa ne casatorim?" iar eu am zis da,ea a zis da si cam asta a fost.dar de casatorit ne-am casatorit abia dupa un an si ceva din motive financiare.iar cununia religioasa nu am facut-o inca.espiritu


id="quote">id="quote">Iaca daca poci sa crezi al meu capricorn cum vrea: intai religioasa si dupa civila. El are in cap ca daca te cununi civil te desparti!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei, si o am fost prietena cu un Capricorn, care cred ca m-ar fi luat de nevasta. Prea umblase din floare in floare si-si dorea familie ca imbatranea omu.Era cu 9 ani mai mare ca mine. Baiat bun in multe privinte. Numai ca n-am putut suporta faptul ca-l apuca cateodata mutenia (imi mai spunea ca trebuie sa ma invat cu asta[bang]), era un pic ipohondru si isi baga nasul in toate cele ale casei cu tot cu comentariile de rigoare. Astea n-a putut sa le suporte varsatoarea din mine, care s-a maritat cu o balanta(combinatie perfecta zic astrele) Ironia sortii: am a dat peste o soacra capricorn[bang][bang][bang], incompatibila cu aerienii si bagacioasa foc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...