Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati Capricorni - cum s-au decis sa se insoare?


Recommended Posts

quote:Originally posted by grodear

Si eu sunt sotie de capricorn de aprox. 4 ani.Numai ca eu am cam fost luata pe sus cand m- am maritat pentru ca domnul sot gasea ca este o urgenta foarte mare sa se insoare cu mine.Drept urmare, dupa 2 sapt. dupa ce ne- am cunoscut, ma intreaba:-Ai curaj sa te casatoresti cu mine?-Da, peste un an, doi...-Eu am curaj si maine!Si m-a pus naiba sa zic :-Nu te cred! ca m-a convins in cateva zileLasand gluma la o parte, sunt genul de persoane care daca vor cu adevarat un lucru, nu ezita sa-l faca. In rest, poate sa cada casa pe ei.


id="quote">id="quote">Si noi ne-am casatorit repede. El tot capricorn - dupa 1 luna. Dupa inca 1 luna eram deja insarcinata. Avem un baietel tare frumos de 2 ani si 2 luni, iar in nov. il asteptam pe al doilea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu am alaturi un capricorn de muuuuuuuuuulti ani, din '94 cu acte in regula. De casatorit ne-am casatorit fara nimeni doar cu un scurt anunt la familii , tocmai ptr ca nu ne dadeau voie sa ne intalnim.Pe vremea aceea am zis ca e cea mai buna solutie, la 19 ani nu vezi lucrurile prea clar.Pe parcurs am descoperit un om extraordinar, muncitor, ambitios, cu multe calitati dar cu un defect foarte mare: instabil emotional din cauza unei relatii defectuoase cu mama lui. Trebuie sa recunosc ca suntem inca impreuna numai datorita mie, care am reusit sa pun in balanta cele bune si cele rele din viata noastra. De obicei capricornii se lasa condusi de impulsuri, fara sa judece ce implicatii au actiunile lor... dar daca esti acolo si incerci sa previi.. sunt sanse mari sa ai o familie reusita. Noi acum suntem cat se poate de bine, poate ptr ca noua postura l-a responsabilizat un pic mai mult... [gravi].

Sincer, daca ar fi s-o iau de la capat... am trai fericiti fara casatorie.. eu cred ca asta da oarece siguranta barbatilor in relatia cu sotia, si curiozitate in relatia cu alte femei...

Hai ca am deviat de la subiect.... cred ca vei astepta mult pana te va cere el.. daca vrei cu adevarat spune-i clar ce vrei...si cand vrei. Parerea mea.. oricum succes si o relatie implinita va doresc tuturor

 

Alina [gravi]12+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by oana_s

Mai fetelor, nu stiu unde ati gasit voi capricorni familisti....sau me rog, in ce sens familisti? Am avut si io unul (sot) si n-avea nici o treaba cu casnicia (in sensul pe care il inteleg eu), se comporta ca si cum ar fi fost liber ca pasarea cerului...e adevarat ca daca ar fi fost dupa el, nu ne-am fi despartit niciodata, dar asta e irelevant. Plus ca mai cunosc inca trei capricorni (barbati) si toti sunt insurati DAR tot din floare in floare....si apropo de initiativa si vointa, au din plin (cel putin astia pe care-i cunosc eu).Deci concluzia mea personala: super iubitori de femei (toate femeile[:D]), muncitori, perseverenti, taciturni (in unele momente, dar fermecatori in altele), descurcareti.Va pup pe toate![flo]Oana si Mara 11.08.2004pozici


id="quote">id="quote">Subscriu!id="size4">Si as mai face niste completari,da' ma abtin!BRENDACu dedicatie:"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)http://community.webshots.com/user/brendamitran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ehe fetelor mama e fecioara si tata e capricorn.avea fratele meu 2 ani cand s-a decis sa bage actele de casatorie.tot timpul spunea maine mergem sa bagam actele,ajungea in fatza starii civile si dadea inapoi.o admir pe mama ca a stat langa un asemenea om 34 ani.cu femeile nu va mai spun ca le juca pe degete iar cu fusta mamii e cam adevarata chestia.ne-am dat seama anul asta cand a murit baba la 86ani si s-a vazut o totala schimbare in comportamentul lui.

si eu sunt tot fecioara si fostul meu prieten(6 ani)era tot capricorn aveam si zile bune dar in general ma facea sa sufar prin felul lui de a fi.acum sunt insarcinata si o sa am si eu un baietel capricorn(mai am un scorpion[:D]) si ma pregatesc sufleteste pt a nu-l lasa sa fie un interiorizat.

 

[gravi]25,KEN(1nov 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...