Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dar tauri?


Recommended Posts

Ma inscriu si eu aici...

Am si eu un taur care este mmmm tare bun la pat (ne-am inteles excelent la capitolul asta intotdeauna), are suflet bun, este un tata minunat dar are si cateva defecte destul de mari... Este extraordinar de incapatanat (asta daca nu-l iau cu lugu lugu) si nu-i trece usor supararea. Aveti mare dreptate cu violenta verbala (tipa toata ziua buna ziua; daca nu are motiv isi gaseste) iar violenta fizica, slava Domnului, nu am oservat sa o aibe.

Este foarte fidel (din ce am observat eu) si dedicat familiei.

Il iubesc [il].

 

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am luat cate ceva despre zodie sper sa va mai dezlege misterele.aM OBSERVAT CATEVA CHESTII CARE IL CARACTERIZEAZA PE AL MEU SOT .Vedeti daca observati si voi ceva...Caracteristica generala a zodiei Taur: semn negativ, feminin

Element definitoriu pentru zodia Taur: Pamânt

Calitate definitorie pentru zodia Taur: semn Fix (stabilitate) Culorile zodiei Taur: galben, galben-portocaliu, nuante de huma

Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Taur: coral, smarald

Metale caracteristice pentru zodia Taur: cupru

Ziua cea mai favorabila pentru zodia Taur: vineri

 

Principalele calitati ale zodiei Taur: loialitate, tenacitate, stabilitate, rabdare

Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Taur: bunastare materiala, confort

Defecte ale nativului din zodia Taur: încapatânare, tendinta de a deveni prea posesiv si materialist

 

Relatii între zodia Taur si alte zodii

 

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Fecioara, Capricorn

Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Leu, Scorpion, Varsator

Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Varsator

Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Leu

Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Gemeni

Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Scorpion

Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Fecioara

Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Berbec, Capricorn

Personalitatea zodiei Taur

Un Taur autentic gândeste si actioneaza conform realitatii. El îsi cunoaste limitele, iubeste ordinea, este obiectiv, nu amesteca obligatiile cu distractia, este rabdator, rezistent, practic, iubeste muzica si arta si mai ales placerea. Este adeptul naturaletei, al lipsei de complicatii. Este inimos, sociabil si are simtul umorului. Schimbarile nu-i stau în fire. Are nevoie de siguranta. Gândurile si sentimentele lui sunt ghidate de ideea de proprietate, chiar daca este vorba despre cea a partenerului. Daca Soarele este prost aspectat în horoscop, nativul Taur poate fi dominat de dorinta de comoditate si de placeri, dar si de încapatânare, gelozie.

 

Nativul din zodia Taur poate fi dur, unilateral si inflexibil, de neclintit din prejudecatile lui, imobil spiritual. Comportamentul Taurului depinde foarte mult de starea sa de spirit, fapt care nu face decât sa-l traga în jos. Stapânirea instinctelor poate deveni o problema. Perseverent si ferm, iubeste luxul si siguranta. Este un prieten credincios si un dusman neînduplecat.

 

Sanatate : În cazul nativului Taur, sunt sensibile gâtul, esofagul, partea superioara a aparatului respirator. Digestia poate fi proasta.

 

 

 

Eu si cei doi baieti ai mei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hihihi ce subiect interesant!

 

Va vorbeste o Leoaica foooarteeee pesimista si complexata, care credea ca asa barbati exista numai in povesti si telenovele (mai nou). De un an si 7 luni sunt impreuna cu un Tauras si zau ca nu ma las pana nu il pun sa semneze actu` [:D]

 

Ce`mi place: e tandru, buuuun la pat si neobosit [:D], constant, serios, gurmand, "domestic"... si mai ales incredibil de rabdator si intelegator [flo]

 

Ce nu`mi place: e ingrozitor de gelos si incapatanat... La violente nu s`a ajuns pana acum, nici macar verbale. Dar admit ca orice om are o limita...

 

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was id="red">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca am deschis topicul ca sa ma distrez, dar vad ca seamana rau de tot intre ei!

Da, foarte familist, aparent cel mai fidel om(la mine conteaza enorm asta...) neobosit (hihihi) gurmand...

si da, foarte util la casa omului, repara orice.

Generos (sunt prioritara la cheltuirea banilor).

Probleme?

Nesigur pe el, laudaros, vorbeste mult, si cand il apuca nervii... auch!

Loma, sper sa ai dreptate cu copii, noi il asteptam pe primul.

Iubika, nu te lasa. Vezi ca am scris cum l-am cerut eu pe al meu la topicul "cum il determini sa se casatoreasca pe x zodie - (nu mai stiu care)"

Si eu il iubesc rau de tot.

 

J 24+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o experienta de 11 ani cu ex husband si culmea-i ca si actualul partener e tot in zodia asta[alcool]Sunt incapatanati, violenti verbal, laudarosi,primul era cam zgarcit, al doilea e f. generos,au suflet bun, gelosi si posesivi, nu le place schimbarea, promit de multe ori si nu se tin de cuvant, buni la pat, le plac banii, au simt estetic, le place mancarea buna si bautura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

si al meu so t tot taur este!

calitati: stabil,loial,sexos

defecte:materialist,zgarcit(cand nu e vorba de el),laudaros

dar suntem de 6 ani impreuna si inca ne iubim

 

mi-ar placea sa mai discutam aici de taurasii nostri

 

poze noi cu bubu

 

http://photos.yahoo.com/klumea_blondy

 

rares andrei (29.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu e taur si pot sa va spun ca:

-are un suflet de milioane

-e calm in majoritatea timpului(95%) dar cand intradevar se infurie inseamna ca e grava situatia

-daca se supara(daca il atingi la coarda sensibila) greu mai scoti un cuvant de la el, se inchide in el si tace

-e un mare gurmand[pofta]

-e foarte comod(chiar"puturos"), ii place confortul

-e fidel unei relatii, fie ea si de prietenie

-e un tata exceptional, cum nu l-am crezut in stare, are o rabdare de fier cu Eduard

-nu-i plac schimbarile bruste

-la capitolul[xinpat] ma consider o norocoasa

Si ar mai fi multe de spus .....Nu vreau sa sune a lauda tot ce am scris dar efectiv dupa 9 ani asta cred in conditiile in care eu sunt un capricorn autentic.

 

___________________________________________________________________

SA O AJUTAM PE SABINA

 

POZE EDUARD & MAMI & TATI

Pagina de web a lui Eduard

cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...