Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii Varsator..


Recommended Posts

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu am in dotare (de sase ani, din care aproape patru cu acte) una bucata sot Varsator.

 

Plusuri: nu fuge niciodata de raspundere, este serios si pune suflet in ce face, se tine de promisiuni, este fidel sotiei, pune mare pret pe familie (in general pe valorile traditionale), are simtul datoriei si spirit justitiar, nu il poti duce cu presul, este sociabil, haios, spontan si isi pretuieste prietenii.

 

Minusuri: se enerveaza repede si are o gura foooaaarteee spurcata, imprastiat si uituc când e vorba despre obiecte (desi in idei este foarte riguros), nu uita in veci un om care l-a ranit ori si-a calcat cuvintul in fata lui.

 

Cu alte cuvinte, nu pot trai fara el, dar uneori imi trebuie taaareeee multa rabdare sa-l suport.

 

NANUK

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/singabi_ro/my_photos

 

Zambeste, maine va fi mai rau! MURPHY

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati facut cu adevarat sa rad! De unde stiati cum e sotul meu???????[olala]Lasand la o parte gluma chiar asa e, cum i-ati descris voi pe-ai vostri varsatori...Si suntem de 11 ani impreuna.(eu leoaica).Cu rebdarea e superadevarat ce ziceti.....Sunteti fericite?Daca ar fi sa o luati de la capat tot un idealist ati alege?Si apropo, de unde va vine rabdarea??????[;)][;)][;)]

 

anamaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt leoaica si am in dotare una bucata varsator, tot de sase ani cu acte, de vreo 12 fara. mi-e tare drag desi de multe ori nu reusesc sa il inteleg. totul vrea sa faca super bine caci altfel nici nu se apuca. am o intrebare catre voi neveste de varsatori, si ai vostri au grija de toata lumea...cum are cineva nevoie de ceva sotul meu este primul la ajutat.... ma dispera chestia asta, mai ales ca pune totul la suflet si sufera cand cineva ii intoarce spatele.

in alta ordine de idei, este haios, spontan, isi pretuieste prietenii, poate prea mult si nu isi da seama cateodata cand o mai si fura.

in rest il iubesc mult si el e tandru, iubitor, un sot bun si un tata exemplar

 

va doresc ani multi impreuna cu varsatorii

 

 

cristina si bebelina (sagetator)

 

"Heaven is not a place, it is a feeling

 

bebe Maria

 

pagina Mariei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,daca ar fi s-o iau de la capat tot pe el l-as alege.

De unde imi vine rabdarea?Nu stiu exact,dar stiu sigur ca intotdeauna incerc sa pun accentul pe calitatile lui si sa-i minimalizez defectele.Adevarul e ca am langa mine un om deosebit,pe care ma pot baza in orice imprejurare,corect,sufletist,cu simtul umorului,un tata fff bun pentru fetitele noastre.

Da,asa e si sotul meu,n-ar putea refuza niciodata pe cineva,sare rapid sa ajute pe oricine,chiar in detrimentul familiei.(la capitolul asta am avut de lucrat,da s-a rezolvat pana la urma).

La inceputul relatiei mi-a fost greu sa accept unele "chestii" ale lui(e incapatanat,aiurit,intradavar are gura tare sloboda si pe urma regreta,etc),dar am invatat sa coexist cu ele,sa le mai temperez(ca doar sunt balanta)doar nimeni nu e perfect!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, de chestia asta cu ajutatul altora imediat in detrimentul familiei ne lovim si noi....Si sincer eu(leoaica cum sunt) nu prea gasesc rabdarea necasara sa inteleg.Nu ca n-as fi de acord, dar sunt momente in care chiar am nevoie de el si e...putin plecat.Kitz-kitz, te intreb cum ai lucrat la capitolul de care vorbesti?

E intr-adevar un tata minunat pentru cei trei copii ai nostri, in pic prea tolerant cu greselile lor,din al meu punct de vedere leonin[blabla]

Si, da, daca ar fi sa o iau de la capat cred ca nimeni nu m-ar suporta mai bine decat o face el saracutul....[zid]

Astept in continuare opinii![flo][flo][flo]

 

anamaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, da' chiar toti sunt la fel? De aproape 10 ani, am si eu unul la usa; calitatile sunt cele descrise de voi plus ca nu are vicii(nu bea, nu fumeaza, nu femei <sper>!!!)[:D] Nu vorbeste urat si nu tipa, desi cand se enerveaza il apuca [bang][bang][bang]. Iar ca defecte ma deranjeaza faptul ca e vegetarian, si e prea cicalitor pentru un barbat! Parca ar fi o soacra!

In rest e ok. si nu l-as da pe 100 altii!

 

 

Laura, mama lui Andrei

 

http://community.webshots.com/user/tcatlaura

 

http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la "nu bea, nu fumeaza". Adica brea omu' o bere, un vin, dar sa-l vezi cazind cu capul pe masa nu, ca stie cind sa se opreasca. Cu femeile e foarte sociabil si prietenos, ceea ce uneori a fost interpretat gresit, dar am avut eu grija sa inteleaga fata ce trebuia... [drac]

 

Nu a calcat strimb nici atunci cind a fost plecat citeva luni si a avut ocazia. Asta am aflat de la fetele care au incercat sa-l corupa si care au vrut apoi sa afle ce supernevasta are el de nu vrea sa auda de altele. In plus, erau curioase cine l-ar suporta, la cit este de imprastiat si de uituc...

 

Cum fac cu rabdarea??? Uneori ma gindesc ca, daca l-am luat, e bun luat si nu pot scapa decit daca divortez, ceea ce nici nu intra in discutie. Alteori merg pe ideea ca nimic nu ramine neplatit, asa ca am grija sa o iau razna prin magazine (fix ce nu suporta el) si sa-i arat astfel ce inseamna sa faci peri albi cuiva. Si atunci isi da seama ca a gresit si ii vine mintea la cap. [iartama] Pentru o vreme.

 

NANUK

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/singabi_ro/my_photos

 

Zambeste, maine va fi mai rau! MURPHY

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru fetele care sunt leoaice ca si mine....Stiti ca sotii nostri varsatori, conform zodiacului sunt exact la 180 grd fata de noi...Simtiti acest lucru?Eu da!Din noi 2 ar iesi intr-adevar unul bun[cheers]Subscriu la ceau zis fetele cu baultul, fumatul si femeile.Ce ziceti?Suntem oare cele mai fericite?[grup]

 

anamaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...