Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii Varsator..


Recommended Posts

Sunt o surpriza pentru mine raspunsurile voastre la acest subiect. [flo].

Sotul meu, varsator si el ca si ai vostrii, este exact cum i-ati descris si voi...inclusiv faza cu "nu fumeaza, nu bea, nu femei..".

Este un om extraordinar de calm si de echilibrat si un bun psiholog (poate chiar face prea mult pe psihologul cu mine. Singurul lucru care ma deranjeaza cel mai tare la el este faptul ca este un introvertit si nu obisnuieste sa spuna ce probleme are. Noi suntem impreuna din primul an de facultate, deci l-am prins din stundetie[cool]. Avem deja 8 ani de cand ne stim si aproape 5 ani de casnicie. Nici acum cand avem amandoi servici de cativa ani buni, nu-mi povesteste nimic de la acolo. Eu sunt un RAC autentic, lipicioasa si extrovertita, si sufar cand vad ca nu mi se deschide. Aveti remedii pentru asta?[help] Sotul meu si-a impus singur sa faca asta inca de cand s-a angajat...adica problemele de la servici sa le pastreze doar pentru el. Pare bine...dar nu e..[bang]

 

Sanatate maxima!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Amalia draga bucura-te ca numai despre problemele de serviciu este vorba.Eu il surprind deseori pe al meu intrand intr-o carapace.E departe departe, nu spune nimic, dar eu SIMT ca are ceva....Dar nu spune.Se pare ca asta e o caracteristica a zodiei nu tocmai...placuta, aceea de a fi singuri cu ei in fata problemelor, chiar daca noi, cele de langa ei vrem sa-i ajutam.[:(]Poate raul se poate face cu forta dar binele necesita totusi o optiune, nu?Eu chiar daca sunt leoaica am ascendentul in rac....si inteleg ce zici draga Amalia...Tinem legatura.Va pup![grup]

 

anamaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cindva am cunoscut si eu un barbat in zodia asta. Parea asa cum i-i descrieti voi, numai ca intr-o situatie de "criza" desi eu nu am scos un cuvint de repros si am actionat cu maturitate, el si-a luat "jucariile" si dus a fost, fara un cuvint, fara o explicatie.

Nu am inteles nici in ziua de azi de ce a procedat asa. Eu i-am dat de veste ca totul e in regula si ne auzim cind ajung acasa si ..........nu a mai dat nici un semn de viata.

 

Nici eu nu l-am mai cautat, pt ca am considerat ca din punctul meu de vedere nu am gresit cu nimic, iar lui eram dispusa sa-i acord a doua sansa,.........pt. ca nu a mai sunat, nu am mai avut cu-i sa-i acord sansa asta.

 

Precizez ca pina la acest punct am fost f.buni prieteni, am petrecut zile frumoasa impreuna.....

 

Andreia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,nici al meu "nu bea,nu fumeaza,nu femei"

Daca stau si ma gandesc si al meu sot are momente cand se inchide in carapace,mai ales cand sufera(fizic sau sufleteste)nu are nevoie de ajutorul meu,prefera sa treaca singur prin suferinta.Eu fiind exact opusul din acest punct de vedere, mi-a fost greu sa-l inteleg la inceput,asa ca a trebuit sa-l accept.

ana70mari2003 -cum am lucrat la capitolul respectiv?cu multa rabdare,multe si dese discutii,explicatii,argumente.Pana la urma a inteles ca "the family must come first",desi uneori si acum trebuie sa-i aduc aminte...[:D]Din pacate nu exista o reteta miraculoasa care "sa mearga" pentru toate cuplurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca tot ce ati descris pana acum despre varsatori se potriveste perfect si sotului meu. Insa as vrea sa fac unele completari. Al meu sot este foarte ordonat, mai ales in comparatie cu mine. Tricourile lui stau aranjate frumos la el in sifonier, ceea ce la mine se aplica mai greu, aranjeaza cuvertura de pe pat la dunga, eu in schimb o iau si o arunc cat colo, mai ales daca mi-e somn. Iar el iubitul vine in urma mea si o aranjeaza. Imi aranjeaza si hainele mele. De multe ori ma intreb cum ma suporta. Simplu... ma iubeste

si pe deasupra este un bucatar desavarsit. Gateste minunat [yami]. si de cate ori apuc eu sa gatesc, tot timpul vine peste mine, incepe sa-si bage nasul in oale, isi da cu parerea, pana preia controlul. si il las pentru ca stiu ca ii place.

 

e ambitios, insa am simtit de multe ori ca trebuie un pic impulsionat si sustinut pentru a-si duce planul pana la capat. accepta sprijinul desi poate nu recunoaste tot timpul ca are nevoie de el.

 

sare in ajutorul tuturor si se oftica atunci cand cei pe care i-a ajutat ii intorc spatele. dar nici asta nu dureaza mult. ii trece repede orice suparare.

 

il iubesc la nebunie si nu l-as da pentru nimik in lume

 

Anamaria 17+ si bamboocel cel voinicel

Pispirica's album

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, m-au amuzat toate comentariile voastre referitoare la Varsatori. De ce? Pentru ca eu sunt Varsatoare si abia acum , citind vad cam ce minusuri as avea. Sau astea nu se pun si la femeile Varsator? In mare ma regasesc in descrierile voastre. dar eu am pe langa mine un copil si un sot BERBEC. Va dati seama ce se petrece la noi in casa cu 3 incapatanati? Nu trebuie sa va explic, avand in vedere ca aveti cate un Varsator pe langa voi. Si apropo, se pare ca este zodia cea mai familista. Nu inseala Niciodata, dar sa va feriti de el in momentul in care ati gresit. Iarta ,dar nu uita niciodata si o sa va plateasca cu aceiasi moneda, daca nu mai rau. Asa ca atentie neveste si soti de Varsatori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si sotul meu este varsator, suntem de 8 ani impreuna...

nu e tocmai ca in descrierile voastre, ceea ce dovedeste ca fiecare om e unic in felul lui

e calm, foarte calm,politicos ba chiar prea exagerat, nu vrea sa supere niciodata pe nimeni, in comparatie cu mine care sunt genul "ma dai afara pe usa intru pe geam", (zodia pesti)

toate problemele importante privind familia eu le rezolv, nu ca el nu ar putea da nu am eu rabdare sa-l astept, asa ca sta cuminte in banca lui si primeste ordinele adica ce are de facut, si le executa calm si intelegator

in rest e un tata bun pentru fetita noastra care il adora si face ce vrea ea din el,e foarte tolerant cu ea...

ceea ce face, ma refer la treburi casnice face foarte bine, totul la el e calitate, fiindca e tare rabdator, sloganul lui "incet si bine"

la vicii as putea adauga tigarile de care nu se lasa neam

de femei inca nu mi-a ajuns nimic pe la ureche, dar mai stii???

bautura nu e pentru el, asta e un lucru sigur, decit un pahar de tarie mai bine o punga cu seminte in fata televizorului la un meci cu favorita echpa steaua

cam atit

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ma primiti in club?

 

Noi suntem amandoi varsatori, suntem de 12 ani impreuna si avem o fetita...ati ghicit...varsatoare!!! Suntem toti trei nascuti intr-o saptamana!!!

 

Sunt de acord cu tot ce spun fetele, insa adaug cate ceva:

-Am meu fumeaza, bea din cand in cand..cu mine, cate o bere, un vinishor...II plac femeile (cui nu-i plac?)doar pentru admirat...nu mi-a dat niciodata de banuit...este de casa! Fumatul ma deranjeaza, insa a intzeles asta, eu nu-i impun sa renunte la ceva ce-i place, insa respecta niste reguli...se retrage in bucatarie/balcon.

- Este dificil, uneori sucit, dar cred ca aici, fiind la fel...o dam la un final...

- Nu poate zice NU!!! Asta e cel mai disperant...

- Uneori ii cer parerea si el are ultimul cuvant: "Cum vrei tu, Ramona!"[:D] - asta tot la capitotul enervant, eu chiar doresc sa-i cunosc parerea...

-este nonconformist, nu prea tine cont de parerile celorlalti; nu accepta sa i se faca program si nu face altora program...

 

Si lista continua!

 

Si DA, sunt niste barbati fascinanti, inteligenti, fini psihologi, uneori impulsivi...

 

Imi iubesc varsatorul! Sper sa ne revarsam impreuna toata viata in armonie!

 

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (1 an si 9 luni)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Mama tampitzilor e mereu gravida! [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...