Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii Varsator..


Recommended Posts

quote:Originally posted by ana70mari2003

Pentru fetele care sunt leoaice ca si mine....Stiti ca sotii nostri varsatori, conform zodiacului sunt exact la 180 grd fata de noi...Simtiti acest lucru?Eu da!Din noi 2 ar iesi intr-adevar unul bun[cheers]Subscriu la ceau zis fetele cu baultul, fumatul si femeile.Ce ziceti?Suntem oare cele mai fericite?[grup]anamaria


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine v am gasit!!!!!!!!!! De ce spuneti dvs toate :"sunt leoaica,sotu e varsator,si nu "nativa leu,nativ varsator" cum de fapt este corect??? Credeti ma ca am ceva experienta in domeniul asta esoteric si observ ca lumea face aceeasi gresala mereu,poate din comoditate,poate din nestiinta....Se intampla ca identificarea asta cu zodia e foarte paguboasa,prin ea va luati asupra si calitatile si defectele ei,dar daca spuneti "nativ varsator"deja apare detasarea ptr ca de fapt sunt multi oameni ai aceleiasi constelatii care pot sa nu semene deloc unul cu altul!!! In realitate,deosebit de importanta e data nasterii cu tot cu ora si loc,asa astrograma ii va diferentia pe nativi intre ei!!!!! Va urez numai bine si casa de piarta in continuare!!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liviuastefan, multumim pentru interventie!

 

Daa mai esti pe forum, te rugam sa ne explici in ce consta diferenta intre cele doua formulari! Eu una am auzit ambele variante si sincer nu stiu care este cea corecta. (Ambele, doar cea cu "nativ"?)

E foarte adevarat ce ai spus, nu trebuie sa ne "insusim" caracteristicile unei zodii, poate doar ne regasim in unele din ele, cu siguranta si in altele "specifice" altor zodii...Si asta datorita factorilor de care spuneai: ora, locatie, etc...

Si din ce stiu, dupa varsta de 30 de ani, suntem "guvernati" (nu stiu daca am folosit corect termenul) de ascendent!

 

Chiar doresc o parere avizata!

 

Te asteptam!

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (1 an si 9 luni)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Mama tampitzilor e mereu gravida! [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v am regasit!!!Formularea corecta este numai"nativ Varsator,nativ Sagetator,etc".Am mai spus ca daca zicem simplu Varsator ne identificam cu tot ce inseamna Varsatorul(ingeniozitate,inteligenta,independenta,spirit de inovatie,etc dar si dezorganizare,nonconformism exagerat,lipsa de ascultare,revolta,etc...)si pe deasupra,inseamna logic ca dvs fiind Varsator ati fi de fapt tot una cu sotul dvs sau cu Ceausescu de ex.Dar daca spuneti "nativa Varsator"cum e corect s ar intelege ca e vorba de o "anume"nativa a acestei zodii care deci nu este nici pe departe aceeasi cu o alta nativa cum se intampla in primul caz!!!O anume nativa inseamna de fapt una din foarte multele care s au nascut in zodia respectiva!!!In afara de aceasta,ar trebui sa va identificati doar cu latura buna a Varsatorului pe care am mentionat o mai sus,deci zicand "nativa Varsator",ptr ca deja asta inseamna ca ati renuntat la egalitatea pusa intre dvs. si o alta nativa Varsator.Cat priveste ascendentul,pot sa va spun cu certitudine ca intr adevar,dupa 30 de ani omul va avea influenta principala din partea asc.chiar daca influenta semnului zodiacal de la nastere nu se pierde!Chiar mai mult,40 de ani...uneori din cauza acestui ascendent se ajunge ca persoana in cauza sa nu mai fie aceeasi ca inainte si schimbarea sa fie remarcata si de cei din jur! Va urez numai bine,poate mai vorbim!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt nouã pe aici. Nici nu stiu dc o sa apara mesajul meu!

Oricum,eu sunt leoaicã, "soþul" este vãrsãtor. Cum ne înþelegem? De nici o culoare!!! E adevãrat cã nu bea, nu fumeazã, nu se uitã dupã altele... dar cam atât. Este limitat intelectual si mã scoate din sãrite. De fapt, pe 12 decembrie avem ultimul termen la divorþ. Im este greu sã mã hotãrãsc sã mã mut, aºa cã mai locuim împerunã, nu ºtiu pânã când.Se enerveazã ºi urlã prin casã de parcã e posedat de diavol. Apoi îi trece ºi se poartã ca ºi cum nimic nu s-a întâmplat.Ei, asta mã scoate din sãrite cel mai tare. Eu nu pot sã trec asa de usor de la o stare la alta. Pe de altã parte, nu stiu cine m-ar mai suporta si pe mine. Si eu sunt destul de ciufutã...Concluzia mea este cã leoaica si varsatorul- niciodatã împreunã. Asta e!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu. Avem un copil de 2 ani. Când se enerveazã varsatorul,aflati cã þipã ºi la copil, îl înjurã si toate alea nashpa. Mã mir ca aþi scris ce-aþi scris despre varsatorii vostri...grijulii. Nu sunt constanþi în ceea ce fac, il cearta pe copil exact cand nu trebuie si il alintã iarasi cand nu trebuie.Pãcat ca i-am ales copilului meu un asa tatã! Am o pãrere proastã despre mine, din punctul asta de vedere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Varsatorii astia... sunt ingrozitor de sensibili. Cum a mai spus cineva pe aici, daca ai ranit un varsator... nu uita niciodata, chiar daca inchide ochii. Sufera insa in tacere, se macina, se consuma... De cele mai multe ori nici nu o sa-ti spuna ca l-ai ranit sau cu ce l-ai ranit. Celalalt trebuie sa-si dea seama, asa i se pare firesc si normal. Uneori, par foarte reci, se retrag in gandurile lor sau ei stiu unde, intr-o lume a lor. Atunci sa-i lasi in pace. Sunt foarte incapatanati, insa cedeaza foarte usor in fata persoanei iubite. Cu copiii sunt exagerat de protectori. Sa nu indraznesti sa ranesti copilul unui varsator. Sunt loiali familiei, ambitiosi, ii revolta nedreptatea, totul trebuie sa fie corect si logic, in pofida vietii lor haotice, sunt prieteni pe care te poti baza, sunt buni ascultatori. Au foarte multa rabdare, sunt foarte calmi ( calmul lor te poate scoate din sarite de multe ori ), insa atunci cand ai depasit limita lor de intelegere, pot face adevarate crize. Foarte greu iau o hotarare, despica firul in patru... Insa cand au luat o hotarare nu-i mai poti face sa se razgandeasca. Atunci cand gresesc nu o sa recunoasca, insa cu siguranta isi vor recunoaste greseala prin fapte sau prin cuvinte aparent fara nici o legatura cu acea greseala.Sunt si foarte orgoliosi.

 

Io-s varsatoare, tata e varsator, fostii socri erau varsatori, un prieten foarte bun al meu e varsator.

 

 

Ioana & Maria Catalina

 

http://photos.yahoo.com/ioana_sora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,Ioana,cam ciudata si dubioasa descrierea ta in privinta acestor nativi...Tu ai probabil diverse influente din alte semne care te fac hipersensibila(Pesti,Rac)dar nativul Varsator pur nu e asa-e destul de detasat si independent si nu pune la suflet.Nu e nici prea calm si nici prea rabdator,asta e apanajul altora...Si nu te mai identifica cu el,pur si simplu,daca ai fi o zodie indiferent care,te ai limita iremediabil la calitatile si defectele ei si nu ai avea si alte calitati in afara de astea!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liviuastefan, ceea ce am spus sunt lucruri constatate la varsatorii din jurul meu. Poate ca ne influentam reciproc. Sunt de acord ca exista niste trasturi generale specifice zodiilor, insa, pana la urma, pe un om nu il defineste o zodie si nu il poti caracteriza prin prisma zodiei.

 

Ioana & Maria Catalina

 

http://photos.yahoo.com/ioana_sora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Am impresia ca relatia mea cu sotul a inceput cel mai devreme (atunci eu 17 si el 20; acum eu 26 si el 29), astfel am avut timp si rabdare sa ne cladim unul pe celalat.

Intradevar este un barbat extraordinar:

-de casa/familie;

-nu fumeaza;

-nu inseala;

-cu bautura o mai scapa;

-prietenii, la inceput ii ajuta orbeste dar se pare ca din acest punct de vedere l-am modelat putin si intai se intreaba daca merita efortul (si-a luat prea multe suturi in fund si prea putine “multumesc”);

-vorbeste foarte frumos cu toata lumea, uneori este prea sociabil;

-se enerveza foarte greu, dar si cand se enerveaza nu-l mai opresti;

-nu uita decat ce vrea el;

-imprastiat este, dar nu foarte tare;

-nu ii place sa fie cicalit de ai lui parinti, nu suporta sa fie mamos;

-nu-mi trebuie multa rabdare, defapt cred ca m-am obisnuit cu el;

-Amalia cu vorbitul le place la inceput sa tragi de ei si apoi cu timpul vin ei si-ti spun chiar daca nu ai chef sa-i asculti; TREBUIE CICALITI CU INTREBARI: CE AI PATIT?, CE AI?

-si sa stiti ca le place sa fie alintati si nu de mame ci de SOTII;

-Helbi ma mir ca a facut asa pt ca sunt fricosi din acest punct de vedere, nu vor sa ramana singuri nici macar o clipa; eu am facut odata figura sa ma imbrac si sa plec, nu credea ca am sa plec (binenteles ma duceam sa ma racoresc ca sa nu urlu), dupa ce a sunat mama intamplator si ia zis ca nu sunt la ea nu stia pe unde sa se mai duca sa ma caute, era atat de disperat incat a trecut de 2 ori pe langa mine si nu ma vazut.

-nu isi lasa familia (pe mine si viitorul nostru bbic) niciodata pe planul 2;

-ii place foarte mult sa fie condus de sotie;

-nu este microbist, defapt cand aude de fotbal i se ridica parul in cap;

-ceea ce ii lipseste este aratarea tandretei, trebuie sa ii ceri sa te ia in brate…;

In concluzie nu renunt la el si copil/ii pt nimic in lume!

 

Sa ma scuzati pt ca m-am intins atat cu scrisul si daca m-am repetat.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...