Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Banii aduc fericirea?


Recommended Posts

Eu zic ca raspunsul e undeva la mijloc... ca intotdeauna. Banii aduc fericirea dar mai ales atunci cand nu ai prea multi. In schimb cand ai foarte multi, multi bani=multe probleme. Oamenii isi doresc din ce in ce mult, si cu cat obtin mai mult cu atat isi doresc si mai mult. Si uite asa te trezesti ca esti obsedat de bani si ca nu mai ai timp sa te bucuri de ei.
Voi ce parere aveti?
sunteti de acord sau contra cu mine?PUPICI[pup]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 93
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pentru omul sarac banii aduc fericirea. Daca ai bani...ai ce minca, ai ce imbraca,ai cu ce merge la spital, cu ce cumpara medicamente...mai poti ajuta si pe altii mai saraci ca tine, sau mai bolnavi.Seara inainte de a ma culca ma rog la Dumnezeu sa ne dea atit cit ne trebuie , nu mai mult.

[pup][flo]

Silviu si mamica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu banii aduc fericirea ci numarul lor

banii nu aduc fericirea ci o intretin

 

ganditi-va la un cuplu care se iubeste, are copii si nu mai are bani destui care sa-i asigure un trai decent....nu intervin discutii, cine spune ca dragostea suplineste lipsa banilor e naiv....

 

 

cristina si bebelina

 

"Heaven is not a place, it is a feeling

 

bebe Maria

 

pagina Mariei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca fericirea noastra consta in bani.

 

Pe de alta parte insa, atunci cand te confrunti cu lipsa lor si nu ai cu ce sa cumperi (sa zicem) o bucata de paine, nu cred ca mai ai ragazul nececsar sa te consideri fericit ca esti sanatos, ca ai o familie care te iubeste, ca te poti bucura de soarele diminetii sau de valurile marii....

 

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was id="red">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii se impart in :

- oameni realisti

- oameni visatori

 

Pentru oamenii visatori banii sunt necesari doar ca si idee pentru a-si atinge visurile

Pentru cei realisti banii alaturi de altele sunt o necesitatea obiectiva pentru a rezolva problemele, dorintele aspiratiile satisfactiile s.a.m.d. din fiecare zi.

 

Atunci cand iti este foame oricat de visator ai fi, devii realist cel putin pana cand mananci. Voi in ce categorie va incadrati? [:)]

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bosioc

Pentru omul sarac banii aduc fericirea. Daca ai bani...ai ce minca, ai ce imbraca,ai cu ce merge la spital, cu ce cumpara medicamente...mai poti ajuta si pe altii mai saraci ca tine, sau mai bolnavi.Seara inainte de a ma culca ma rog la Dumnezeu sa ne dea atit cit ne trebuie , nu mai mult.[pup][flo]Silviu si mamica


id="quote">id="quote">Te admir pentru felul in care vezi problema ! Ar fi bine daca ar gandi toata lumea la fel !Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Iubika

Nu cred ca fericirea noastra consta in bani.

 


id="quote">id="quote">

 

Asa e, nu in bani consta fericirea. Dar se zice ca banii o intretin. Nu esti fericit ca ai bani, dar ai nevoie de ei sa fi fericit. Pt ca totul costa.

Profesorul meu de psihologie spunea ca "nu exista iubire vesnica, ci numai interese vesnice"

Eu cred ca cea mai de pret pe lumea asta este sanatatea, nu banii, nu iubirea. Daca esti sanatos le poti face si pe celelalte. Pt ca nici sanatatea nu se poate cumpara cu banii. Nu?

 

 

 

POZICI:

RACHEL, Saturn_2005, Happy birthday,Albert!, Omuletul_meu_drag, Omuletul_meu_drag_2, Omuletul_meu_drag_3, Omuletul_meu_drag_4, Omuletul_meu_drag_5, BABY_LAND

Rici, cea mai fericita mamica [mamica] si omuletul ei drag [copil]

 

______________________________________________________________

 

„Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui sã te îndrume mereu.”id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by rachel owen

Daca esti sanatos le poti face si pe celelalte. Pt ca nici sanatatea nu se poate cumpara cu banii. Nu?


id="quote">id="quote">

 

Erhhhmm.... da si nu.

Daca te loveste din senin vreo gripa sau mai stiu eu ce, nu te duci la doctor sa te trateze? Nu`ti prescrie medicamente? Ori medicamentele nu ti le da farmacistul asa, ca are inima buna. Deci din punctul asta de vedere eu cred ca se poate considera ca iti cumperi sanatatea.

Caci daca stai asa si te uiti la cerul senin asteptand vindecarea, slabe sanse.... si risti sa pierzi chiar totul.

 

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was id="red">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...