Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

va ajuta sotii in gospodarie?


Recommended Posts

din pacate situatia se perpetueaza cu educatia data baieteilor.

 

eu am avut un prieten in facultate, si am fost o data sa mananc la el in familia lui. mami punea masa, mami ridica masa, mami facea tot iar tati si unicul fiu aveau un aer cat se poate de firesc. a fost ultima oara cand am mancat la ei, am taiat-o scurt inainte sa apara complicatiile sentimentale ca eu pun-te masa scoal-te masa nu m-am vazut niciodata in stare. noroc cu voi fetelor, ca va indragostiti inainte sa vedeti ce va asteapta.

 

You're unique. Just like anyone else.

[pis]... si [copil] bursuca 08.05.05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by pisik 4ever

din pacate situatia se perpetueaza cu educatia data baieteilor.eu am avut un prieten in facultate, si am fost o data sa mananc la el in familia lui. mami punea masa, mami ridica masa, mami facea tot iar tati si unicul fiu aveau un aer cat se poate de firesc. a fost ultima oara cand am mancat la ei, am taiat-o scurt inainte sa apara complicatiile sentimentale ca eu pun-te masa scoal-te masa nu m-am vazut niciodata in stare. noroc cu voi fetelor, ca va indragostiti inainte sa vedeti ce va asteapta.You're unique. Just like anyone else.[pis]... si [copil] bursuca 08.05.05


id="quote">id="quote">Sunt de acord cu tine......este foarte important sa-i cunosti familia inainte, ca foarte multe concluzii poti trage.....chiar daca la inceput, EL, nu da semne sa-si mosteneasca tatal, sa zicem, care se comporta intr-un anumit fel in familia lui, ceea ce noua nu ne place, dar in timp, ramai surpinsa de cat de bine mosteneste genele.....Am trait experienta asta cu fostul prieten....invitata fiind la ei, prima data, am fost socata, de ce am vazut in familia lor.....mama lui, tot venea de la bucatarie, cu gand sa povesteasca una , alta.....vorbea mult, povestea mai tot ce-i trecea prin minte, dar am luat-o ca atare, o ascultam si atat......in timp ce tatal lui, care nu spunea nimic, nu vorbea cu cei care erau la masa, ii tot facea semne cu mana lu nevasta-sa si-i arata directia: la bucatarie cu tine [:0], asta in timp ce ea ne omenea la masa.....nu-mi venea sa cred ce vedeam....Si toate astea, in conditiile in care EL isi admira foarte mult tatal, in timp ce mama lui "vorbea mult, facea numai gafe si intreprindea geschefturi paguboase, tipic ei", cum spunea el .....Cu siguranta, EL se va comporta asa si in propria lui familie, cum a vazut la el acasa[xx(]Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Porumbita are dreptate - noi suntem in mare masura vinovate. Si cred ca si la noi e vorba de educatia primita in familie.

Daca as fi vazut-o pe maica-mea ca reactioneaza prompt la magariile lui taica-miu si ca pleaca sau il da afara instantaneu... si sa-l fi vazut pe el ca ii e frica de ea, pai sigur altfel m-as fi purtat si eu acum, cand sunt mare! dar... ce auzeam eu cand o intrebam de ce nu pleaca (in justitiarismul meu de la 12 ani) ? CA.. unde sa se duca, cu ce sa ne creasca? Desigur ca s-ar fi descurcat daca pleca, dar i-a fost frica. asa cum imi e si mie.

Noroc ca nu am probleme mari! Deshi... uneori ar fi fost muuult mai bine daca aveam curaj sa-i servesc domnului o spaima de vreo 2-3 saptamani!

Dar incerc... in fiecare zi... sa ma schimb, sa fiu independenta, puternica. Toate ar trebui sa incercam.

 

J 26+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mia.

Al meu e nesimtit,nu face nimic!Dar sa nu va imaginati ca era asa cind l-am cunoscut!Nu!!!Pina s-a insurat ma ajuta la de toate(vroia sa ma impresioneze)pe urma s-a porcit!Poze


id="quote">id="quote">si n-ai gasit ac de cojoc?[^]If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.id="navy">[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu!N-am gasit!Daca fac scandal,de-al naibii nu mai face nimic,adica trebuie luat cu frumosul,de ex sa ma prefac ca mi-e rau tare,si cum nu imi place sa joc teatru...Atunci,face ceva..

Poate sa creasca gunoiul pe el si nu-l deranjeaza!Chiar daca intru eu in greva,tot nu se urneste,maninca oua...la nesfirsit.

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...