Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine a nascut peste 40 de sapt. natural?


Hildegard

Recommended Posts

Catagheid="red">, multumesc pentru lamuriri. Chiar eram nedumerita... mie moasa mi-a facut injectii cu scobutil cand a vazut ca ma dilat repejor, iar medicul meu inca nu venise. Si cred ca la momentul respectiv am inteles gresit ideea cu scobutilul.

 

Hildiid="red"> sper ca sunteti bine. Sa ne povestesti, cand ai timp. Iti doresc refacere rapida tie si multa multa sanatate lui bb!

 

Chris si Carina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutare

eu inca nu am nascare...[:D]

 

 

Am fost la dr......totul este ok cu bebele, se pare ca asteptam sa se declanseze natural pana luni...adica atunci fix implinesc 42 de sapt.

Asta a fost decizia lui, si nu i se pare ca ar fi ceve neinregula sau rau.

Cu inducerea nu a fost de acord maine.....mi-a explicat riscurile la bebe cu inducerea asta. M-am ingrozit.

daca nu se declanseaza natural pana luni...ne vedem la spital cu bagajelul la ora 8 dimineata, imi va face niste analize si apoi tot ce trebuie.

La bebe inimioara bate ok, eu ma simt bine, si bineinteles astept....

Bebele e grasan, si cica e ok acolo la caldurica deocamdata.

 

Bebele vine cand vrea el, bineinteles nu depasim 42 de sapt. Nu faceti nici o inducere, pentru ca e foarte dureroasa si riscanta pentru bebe.

Ascultati-va medicul![cheers]

 

Va tuc[pup][pup][pup]

 

Hildi

41 fix

 

 

http://community.webshots.com/user/hildegard122

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hildi, nici eu nu sunt de parere cu declansarea, asa se ajunge la cele mai multe travalii cu probleme. E bine sa lasam natura sa isi faca treaba. Tu sa fii atenta sa miste copilul bine - seara cand stai linistita in pat, trebuie sa iti alegi o ora in care sa numeri miscarile si in ora aia sa simti macar 5 miscari clare - asta e semn ca bebelul e ok. In rest rabdare si... tiutiun era sa zic, da' in sarcina e cu atat mai interzis[:D]!!

 

_______________________________________________________

"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu nascui[:D]

Mi-a placut intrebarea ta.

 

Azi o i plina de contractii d ela 11 la 7 seara si apoi pauza. Au fost la 10 minute, 3 minute...neregulate bineinteles.

Acum am avut la 9 una si la 10 una. Sa vadem la nopate. Am fost sigura ca o sa continue si seara mai departe dar se pare ca abdomenul s-a linistit si...astept alta tura. Poate la noapte!

Oricum sunt din ce in ce mai dureroase.

 

Imi pare rau...nu as vreau sa stau pana luni cand la 8 dimineta ma intalnesc nea dr......o sa ma internez....cica imi face ceva analize, si dupa aceea nu stiu ce va urma.

apropo ce nalize se fac...????id="red">

 

Inca o chestie, nu mi-e rusine s-o spun poate a trecut cineva prin asta.

Asa de tare a fost o contractie incat m-a impins la caca destul de apos.....dar sincer, am crezut ca mi se rupe apa, asa te atre a fost presiunea. E normal?

ce sa mai zic.....altceva.....ca bebele misca, joaca fotbal cum vrea el. Il simt foarte bine, dar nu mai are loc, pentru ca ma dor coastele de la picioruse sau genunchi sau nu stiu ce scoate acolo.

multumesc de sfaturi [cheers]

Nu refuz nici un sfat pe mai departeid="red">.[pup][pup]

 

Hildi

41+3

 

 

http://community.webshots.com/user/hildegard122

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca pe mine cel mai tare m-a enervat la prima nastere faptul ca m-a apucat la miezul noptii, iar mie imi era teribil de somn, io te sfatuiesc sa dormi de cate ori te lasa durerile [:D]

 

Hai ca nu mai ai mult! Cica copiii sunt cu atat mai destepti cu cat stau mai mult in burtica. Al tau o sa fie genial [;)]

 

Cand te hotarasti sa nasti, sa lasi sotului parola si instructiuni de folosire, sa ne spuna cum a mers si ce-ti face baietelul.

 

_____________

Sapte dintr-o lovitura!id="Arial">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!

 

Ala micu' vroia sa depaseasca toate recordurile si sa ajunga la 5K si voi i-ati stricat planurile!

Multa sanatate tie si la [copil] si asteptam vesti de la tine! Cand si cum s-a intamplat pana la urma?

 

I'm a great believer in luck, and I find the harder I work the more I have of it.

(Thomas Jefferson)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...