Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati Rac


Recommended Posts

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

...si mie, si mie!!!!

La noi problema e cu atat mai spinoasa cu cat sunt si ei rac....si ne batem cap in cap!!!

 

...ce pot zice io: f. orgoliosi, incapatanati la greu(asta-i cel mai mare-), visatori, si altele...dar pe de alta parte si eu sunt tot asa!!!

..cum imi vin alte caracteristici, hop aici din nou!!! Sau chiar situatiin limita la care am gasit rezolvare!

..is curioasa ce zic celelalte fete!

Pupici

 

Alex(1 an) are diabet! Bazar pt. Alex!

 

poze cu noi

 

 

"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Si al meu tot rac este dar total opus de ceea ce spuneti voi aici.Incapatanat nu este deloc, eu sunt mai rau decat el fiind balanta, se lasa dirijat de mine si chiar imi da dreptate numai k sa-mi fak pe plac.e drept e nitel visator si asta ma km enrveaza dar knd imi promite ceva se tine de cuvant chiar dak mie mi se pare imposibil uneori.nu pot sa ma plang de nimic k face curatenie, pune masina de rufe, iar pe jos in 2 ani de zile de cand suntem impreuna numai el face.principiul lui este k intr-un cuplul trebe sa te completezi.

sincer nu am nimic sa-i reprosez poate doar faptul k ne-am intalnit prea tarziu.;[:D]eu am mai avut prieteni raci si cu toti m-am inteles chiar dak scrie k uniunea balanta- rac nu e cea mai fericita.

 

Cait

Home is where heart is...my heart is far away from here..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am asa ceva asa acasa. Este incapatanat pana la Dumnezeu si inapoi dar eu sunt leoaica si nu prea-i tine , sau daca nu ajungem la un acord zic(,)ca el si fac(,)ca mine si dupa aia nu prea mai ramane decat cu zisul. Pe mine ma dispera cel mai mult faptul ca e o fire inchisa , daca se supara tace efectiv , foarte rar spune ce-l deranjeaza , iar cand ne impacam imi spune ca ar fi trebuit sa stiu exact ce l-a deranjat - am zis ca o sa fac niste cursuri ceva de telepatie sa stiu exact ce gandeste . La lucruri bune , care sunt mult mai multe , as spune ca este un sot si un tata excelent , un familist convins . Cat a fost baiatul mic a stat cu el noptile de uneori i-l obligam sa mearga la somn si el nu si nu , ca tu trebuie sa fii odihnita sa hranesti bine copilul si sa nu-i transmiti stari de oboseala sau nervozitate. Este foarte sociabil , practic este sufletul grupului de prieteni cu care iesim , atent cu toata lumea , glume si bancuri non stop si ce-mi place mie cel mai mult este practic indragostit de toti copiii , cand vin prieteni cu copii el sta si-n cap pt placerea pustilor le pune toate jocurile si toata casa la dispozitie .Acuma nu stiu sa va spun exact daca astea sunt caracteristicile zodiei sau e doar personalitatea lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi recunosc sotiorul din ce spuneti. si la + si la - (de fapt pe astea le-am zis si io)!!!

...mai ales grija si iubirea fata de copii: in maternitate lua fiecare copil si il dadea mamei sa il alapteze, pana la cateva luni se trezea de 3 ori pe mnoapte sa mi-o dea pe Elise, tot pentru alatat...

...ce sa mai zic, ma si ajuata la cuartenie, tot timpul...

..da' mai am sa-i reprosez ce spunea si alex, e f. introvertit ( si io sunt asa[:D], da' io's rac cu ascendent in rac...bleah!!), si nu tot timpul am chef sa ghicesc ce are pe suflet, prefer sa mai dea pe dinafara uneori!!!!!

Totusi, cum ii abordam pe acesti barbati cand se ajunge la cate o cearta??? La mine cel putin am observat ca merge daca las de la mine....da' nu's dispusa prea des...de fapt cam niciodata, asa ca ma simt ca si cum m-as certa in oglinda ghici cu cine??? Cu mine !!!!

 

Pupici sotioare de raci!!!

 

Florina, mamica Elisei

 

Alex(1 an) are diabet! Bazar pt. Alex!

 

poze cu noi

 

 

"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt proaspata sotie de RAC. Si pana acum din ce ati scris voi nu am regasit decat minusurile lui.....[bang][bang][bang]ca plusuri nu prea are[q]...adica nu face curat NICIODATA, inca nu vrea copil ca nu avem decat 2 camerte si unde o sa stea copilul si femeia care trebuie sa ma ajute pe mine( de aici se deduce faptul ca el nu ma va ajuta deloc), este incapatanat...si multe altele.Cred ca acum va intrebati de ce m-am maritat cu un astfel de specimen? Pt ca il IUBESC ENORM....vorba aia ....dragostea e oarba.

 

Corina

Albumul meu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor desi au atatea calitati barbatii astia rac trebuie sa recunosc ca pe mine ma omoara o cearta cu al meu . Eu ma cert 10 min- juma de ora si dupa 5 minute uit si ma duc si-l pup dar dansul sta botos si fitos si o saptamana. Cum procedez? nu prea pot sa dau o reteta universala pentru ca mai mereu e altfel : cel mai simplu inchei o cearta daca-i dau dreptate (da' asta nu prea se pupa cu caracterul meu ) iar cel mai des ii dau ignore si se oftica asa tare ca pana la urma tot el vine si se baga in seama .Dar iti trebuiesc nervi tari si muuuuulta nepasare ca sa-l ignori la fiecare cearta iar uneori chiar trebuie sa ma consult cu el in anumite probleme si cand i-l vad fitos imi trece cheful de vorba. da' astia sunt cu bune si rele p-astia ii avem cu ei defilam!

BraveGirl am povestit la un alt subiect despre cum s-a desfasurat primul nostru an de casnicie ( sau de adaptare) , rabdare si tutun si- dai tu pe brazda!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Si eu sint o balanta sotie de Rac!

Ce pot spune e ca il regasesc f bine in descrieirle voastre! as adauga doar ca are o imaginatie foarte bogata uneori daunator de bogata...e foarte pesimist si fatalist! adica daca e ceva ce il nemultumeste exagereaza de genul nefericit toata viata...are o stare de spirit schimbatoare, iar pentru Balanta din mine faptul ca il deranjeaza ceva si nu spune nu e chiar placut...

Un tata de exceptie...un prieten super...si al copiilor...dar dupa parerea mea mai are de lucrat la capitolul sot...

cu toate astea imi e f drag si dupa 11 ani de convietuire....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-mi recunosc deloc sotul din mesajele voastre.[wow]

 

Nu e deloc dificil si greu de inteles (poate pentru ca si eu sunt rac?!), nu e deloc orgolios (ii place sa fie admirat, dar asta e cu totul altceva), nici incapatanat (dimpotriva, este tot timpul deschis si asculta si parerea celuilalt), este sociabil, apropiat de copii (stie cum sa-i pacaleasca pe cei mici si sa-i linisteasca daca sunt obraznici ... cred ca are un talent innascut - pentru ca noi nu avem copii [:)]) ...

 

Ce-mi place la el:

- e sociabil;

- are o fire placuta si te face sa te simti bine in preajma lui;

- e romantic;

- e sensibil;

- pisicos, alintat si dragastos;

- ii trece repede supararea si nu este ranchiunos;

- stie cum sa-mi ridice moralul daca sunt deprimata;

- e atent si-si da seama daca ceva nu e in regula cu mine.

 

Ce nu-mi place:

- de multe ori e delasator;

- nu e prea ordonat - nu face curat din proprie initiativa niciodata [:D], dar ma ajuta daca-l rog si facem impreuna. Deci pot trece peste acest mic neajuns;

- nu-mi place cum se ratoieste cand cineva il calca rau pe coada sau crede ca e luat peste picior sau eu sunt ironizata (am avut si aici, pe forum, un mic incident din pricina lui [:D])

 

Nu cred ca personalitatea lui e dictata de zodie. Ca dovada, nu se identifica (,) cu majoritatea caracteristicilor din mesajele voastre. Si totusi ... este rac.

 

Mia, nu am nici o metoda de abordare (ca asta cereai tu in mesajul tau: metode de abordare a racilor). Suntem pur si simplu naturali, deschisi unul cu celalalt, sinceri, atenti la ce-si doreste fiecare, incercam sa nu ne certam si sa rezolvam problemele pe cale pasnica (timpul ne-a dovedit ca certurile nu ne ajuta deloc sa comunicam pentru ca el prefera sa taca, sa ma ignore [}:)] si sa nu-mi raspunda, iar eu sa ma agit inutil, cu nervii intinsi la maxim[starwars])

Incerc sa nu-i fac observatie atunci cand isi lasa lucrurile aruncate (am spus ca e dezordonat), ci sa-i atrag atentia pe un ton glumet (de ex, asa decurge un dialog de genul asta:

Eu: "Mai, chitz, ce-s sosetele alea acolo?"

El: "Desigur ca sosete, ce altceva ar putea fi?[:p]"

Eu: "Nu fi purcel, ia si strange-le ca altfel iti merg fulgii [:D]"). Radem amandoi, el strange sosetele (sau ce-i ravasit) si toata lumea e fericita [:D]

 

Este important (cel putin in cazul lui) sa-l laud atunci cand ma ajuta (chiar daca nu a facut perfect) pentru ca iti dai seama ca daca eu fac mutre si-l critic nu mai are nici un chef sa mai faca altadata (si pe buna dreptate!).

 

Daca ceva nu-mi place la el, ii spun (la fel face si el). Altfel, as tine in mine toate lucrurile astea si , la un moment dat, sigur "as exploda" intr-un mod nu tocmai placut.

 

Altceva nu stiu ce sa mai spun ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, Adda, sunt de acord cu tine, abordarea in gluma e cea mai buna. Daca ma vede cu privire taioasa si rea se face si el tepos. Dar pe un ton vesel, pot sa-i spun orice.

Si daca e ceva aruncat pe undeva, ii spun: POrcila, uite ce urat arata baia inundata! Hhhhh, de ce nu e alba si frumoasa cum era?

Si se face alba si frumoasa ca doar Tzuca (asta sunt eu) e trista cu baia inundata.

[:D]

 

http://community.webshots.com/album/453058198YkcsYR/1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...