Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati Rac


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu sunt sotie de rac, dar in acelasi timp sunt si eu rac ... in zodiac spune ca nu prea sunt sanse de reusita ... se poate sa aiba dreptate, mai ales acum[V]

racul meu este:

- super incapatanat, dar nu recunoaste nici picurat cu ceara acest lucru;

- delasator : spune ca face ceva si dureaza ceva pana vad lucrul ala facut;

- nu prea are vointa, in majoritatea cazurilor;

- gelos, uneori o arata si o face destul de bine;[V][V]

- ma ajuta la treburi doar dupa ce o saptamana stau pe capul lui si il inebunesc;

- face cumparaturile;

- plateste facturile (eu habar nu am cand trebuies platite);

- se joaca cu fetita mult si frumos;

- dependent de calculator[neand];

- nu prea sociabil,prefera sa stea in casa pe net decat sa iesim, iar cand nu mai pot si nu mai pot - stiu cum sa ma fac inteleasa - pacat ca il tine asa putin;

-la [xinpat]e ... bine;

- nu prea comunicativ, spune ca e suficient cat vorbim si daca nu ii convine ceva ia "apa in gura" si ma lasa sa turui mai ceva ca o locomotiva.[:0]

 

Acela care nu se iubeºte pe sine însuºi nu stãpâneºte nimic pe lumea asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai sa stiti ca nici eu nu-mi recunosc sotul din ce spuneti voi. E tot rac, dar pe langa faptul ca ma ajuta la orice il rog (e adevarat ca nu face nimic din proprie initiativa) mai e si un bucatar desavarsit (mancare face oricand si orice, fara rugaminti). Nu e suparacios, din potriva eu sunt cea rea desi sunt gemeni am tendinta de a ierta mai greu decat el. E omul care stie sa ma faca sa rad in orice situatii. Ce sa va mai spun? E sotul ideal. Ne cunoastem de 6 ani si nu s-a schimbat nimic.

Asteptam un bb pe care el parca e mai nerabdator decat mine sa-l vada, pe care il iubeste mult. Poate par cam laudaroasa, dar sunt tare mandra de el si sunt sigura ca o sa fiu si mai mandra cand o sa avem si un copilas.

Va pup si va doresc soti cat mai buni!!!

 

IONELA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu rac-ul meu!

Ganditi-va ca eu sunt berbec, iar loc de incapatanare nu-i mai las si lui... In rest l-am regasit in multe descrieri: face curat ( mai ceva ca mine ), este sociabil, are un suflet de milioane, ajuta pe toata lumea, ma sustine atunci cand mi-e greu, este simpatic si dragastos, ii place sa se alinte mai ceva ca un copilas... un dulcic, DAR... la fel ca multi alti raci de-ai vostri cand vine vorba de calculator... imi vine sa fug de acasa. In rest... il ador [amoras]

 

Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-a fost "frica" sa citesc acest subiect...

Eu nu sint casatorita cu un rac ( nici nu as fi facut-o, am avut mare grija..) desi scrie la zodia mea ( taur) ca e o combinatie de vis.

Tatal meu este rac ( si mai am vreo doi in familie...)si de aceea am ocolit cit am putut sa am de-a face cu aceasta zodie.

Nu va suparati pe mine ca zic asa...eu inteleg ca ei pot fi foarte de treaba si atasati familiei dar au un defect care ma scoate din minti: manipuleaza cu "sensibilitatea" lor pe ceilalti si sint foarte ascunsi. Nu-i poti cunoaste cu adevarat nici dupa 20 de ani. Au nevoie vesnic de atentie totala si sa fie rasfatati si sint foarte suspiciosi, in plus din cauza ca planeta care ii guverneaza (Luna) are un traseu atit de rapid, fata de alte planete, sint foarte schimbatori, au dispozitii ciudate. De exemplu, cind e luna plina sau noua, ei au o privire ca de pe alta lume si sint foarte nelinistiti, agitati. Se hranesc cu energia altora. Si sint foarte pesimisti!!!

Eu daca stau in preajma unui rac ( femeie sau barbat) simt cum ma topesc cite un pic, dupa o ora sint sfirsita...obosita de parca as fi tras la plug!

 

P.S. In ziua in care Pepe ( simpatic, zimbitor...)s-a batut cu Dan Helciug si l-a pus la podea ( era Luna plina), am vazut pe adevaratul Pepe, avea o privire infricosatoare si tin minte ca si eu si mama ne-am "racit", cunosteam atit de bine fenomenul.

Deci, atentie la Luna in crestere, lasati-i in pace in zilele acelea...

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si in familie la noi este un rac. cu ascendent in scorpion!!

 

daniela_b, cred ca ai dreptate luna ii influenteaza am observat ca in perioadele cu luna este lovit de insomnie..de exemplu.

 

in plus, el are intotdeauna dreptate si le stie pe toate (esti si foarte titrat recunosc)

sociabil si altruist

infocat si romantic (dar cred ca vor sa primeasca mai mult ei, si sa fie rasfatati cat de mult)

dezvolta adevarate "obsesii" fata de subiectele care il intereseaza

iubeste copii si ei pe el (si ai nostri si ai altora)

foarte sensibil, orgolios, ascuns uneori

 

mica-mica, citez si subscriu la citat: "cel mai mult ma enerveaza cand se supara, alex ai atat dreptate , tace din gura , nu mai spune nimic si daca incerc sa-l provoc sa-si spuna parerea....incepe ca m-a deranjat aia, aia....ca tu trebuia sa-ti dai seama ca tie daca ti-ar fii facut cineva asa... si-si aduce aminte, lucruri de mult uitate si din punctul meu de vedere de mult rezolvate , isi cere foarte greu scuze.... "

 

sunt deosebiti insa si foarte sensibili, prb e pana unde duce sensibilitatea asta? fiecare trebuie sa vada, in functie de situatie...parerea mea este ca nu sunt foarte flexibili si nici iertatori? asa este si la voi?

 

de multe ori, par niste copii mari, dar simpatici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu sotul rac eu (berbeaca) procedez asa:zic ca el si fac ca mine[:p]

si "i-o pun pe nas frate"[xinpat].Avem 11 1/2 ani de casnicie, nu ne-am plictisit unul de altul, e f familist.Bineinteles ca nu face curat in casa dar face atatea alte lucruri de barbat ...id="Arial">id="purple">

 

Magda [ispita] si [zana] Bianca 7 anisoriid="Arial Black">id="red">

 

http://community.webshots.com/user/danut1965

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si sotul meu e rac iar eu sunt gemeni.Doua zodii incompatibile(asa zice zodiacul), si de casnicie nici nu poate fi vorba.Noi suntem casatoriti de 8 ani, si sper sa fie cat mai multi de acum inainte....sa nu zic pt toata viata.

Pot sa zic ca si racusorul meu e incapatanat, ffff orgolios, plin de el, nu accepta sfaturi, lupta mult pt. a realiza ceva in viata, nu-i plac copii[bang],un pic zgarcit, nu e o fire deschisa, se plictiseste repede cand discuta cu cineva, mai ales daca nu i se pare interesanta discutia........as putea sa zic o gramada despre "d"racusorul meu, dar cel mai important e ca-l iubesc asa cum e.

 

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu sot daca n-ar fi incapatanat, la modul ca, ori e ca el ori deloc, ar fi perfect. Ce-am observat ,e ca pana la urma ar putea ceda, daca as avea rabdarea necesara (eu fiind fecioara) sa-l fac sa accepte ca mine. In rest, face cumparaturi, da cu aspiratorul, spala vase etc, astea cand are timp el si sunt ocupata eu cu galusca noastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor daca ati observat tabara se imparte in 2 grupe mari:

raci "buni"cu multe calitati

raci "rai" cu multe defecte

Restul sunt combinati cu plus sau minus intr-un sens sau altul.

Eu sunt de stanga(minus) cu state vechi.[:D]

Am incercat sa fac 2 coloane cu voi cele care ati postat si constat ca sunteti mai multe cele cu racii buni.Bravo voua!

Acum pentru celelalte(Mia,BraveGirl,Melina,Clamelab,strumph2in1,iliuta si eu),hai sa vedem cum ne puteam ajuta !

Va salut

PS de ce sunt 2 subiecte pe aceeasi tema?????

 

poze

Iri si Iris

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...