Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati Rac


Recommended Posts

Eu sunt tare mandra de racusorul meu. Am citit multe dintre postarile pe acest subiect si sunt convinsa ca zodia nu are nici o importanta. Vedeti si voi ce diferente sunt intre nativii aceleiasi zodii. Sotul meu este cel care ma face sa rad de zeci de ori pe zi, cel care-mi ofera liniste sufleteasca, omul cu care ma sfatuiesc in momentele dificile si cel care ma face sa ma grabesc cu drag catre casa in fiecare zi. Are si el defectele lui, mut mai mici decat cele mentionate de alte fete cu soti raci. De exemplu, e mai putin tandru decat mi-as dori eu, dar m-am obisnuit, am mai lasat de la mine, a mai pus de la el ......... si suntem multumiti amandoi. De asemenea, am impresia ca mai sunt multe de descoperit la sotul meu, dar pentru asta am toata viata la dispozitie, nu?! Iar de cand asteptam bebelina, suntem si mai legati. Abia astept sa-l vad in postura de tatic!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by adda

Eu nu-mi recunosc deloc sotul din mesajele voastre.[wow]Nu e deloc dificil si greu de inteles (poate pentru ca si eu sunt rac?!), nu e deloc orgolios (ii place sa fie admirat, dar asta e cu totul altceva), nici incapatanat (dimpotriva, este tot timpul deschis si asculta si parerea celuilalt), este sociabil, apropiat de copii (stie cum sa-i pacaleasca pe cei mici si sa-i linisteasca daca sunt obraznici ... cred ca are un talent innascut - pentru ca noi nu avem copii [:)]) ... Ce-mi place la el:- e sociabil;- are o fire placuta si te face sa te simti bine in preajma lui;- e romantic;- e sensibil;- pisicos, alintat si dragastos;- ii trece repede supararea si nu este ranchiunos;- stie cum sa-mi ridice moralul daca sunt deprimata;- e atent si-si da seama daca ceva nu e in regula cu mine.Ce nu-mi place:- de multe ori e delasator;- nu e prea ordonat - nu face curat din proprie initiativa niciodata [:D], dar ma ajuta daca-l rog si facem impreuna. Deci pot trece peste acest mic neajuns;- nu-mi place cum se ratoieste cand cineva il calca rau pe coada sau crede ca e luat peste picior sau eu sunt ironizata (am avut si aici, pe forum, un mic incident din pricina lui [:D])Nu cred ca personalitatea lui e dictata de zodie. Ca dovada, nu se identifica (,) cu majoritatea caracteristicilor din mesajele voastre. Si totusi ... este rac.Mia, nu am nici o metoda de abordare (ca asta cereai tu in mesajul tau: metode de abordare a racilor). Suntem pur si simplu naturali, deschisi unul cu celalalt, sinceri, atenti la ce-si doreste fiecare, incercam sa nu ne certam si sa rezolvam problemele pe cale pasnica (timpul ne-a dovedit ca certurile nu ne ajuta deloc sa comunicam pentru ca el prefera sa taca, sa ma ignore [}:)] si sa nu-mi raspunda, iar eu sa ma agit inutil, cu nervii intinsi la maxim[starwars])Incerc sa nu-i fac observatie atunci cand isi lasa lucrurile aruncate (am spus ca e dezordonat), ci sa-i atrag atentia pe un ton glumet (de ex, asa decurge un dialog de genul asta:Eu: "Mai, chitz, ce-s sosetele alea acolo?"El: "Desigur ca sosete, ce altceva ar putea fi?[:p]"Eu: "Nu fi purcel, ia si strange-le ca altfel iti merg fulgii [:D]"). Radem amandoi, el strange sosetele (sau ce-i ravasit) si toata lumea e fericita [:D] Este important (cel putin in cazul lui) sa-l laud atunci cand ma ajuta (chiar daca nu a facut perfect) pentru ca iti dai seama ca daca eu fac mutre si-l critic nu mai are nici un chef sa mai faca altadata (si pe buna dreptate!).Daca ceva nu-mi place la el, ii spun (la fel face si el). Altfel, as tine in mine toate lucrurile astea si , la un moment dat, sigur "as exploda" intr-un mod nu tocmai placut.Altceva nu stiu ce sa mai spun ...


id="quote">id="quote">IL CUNOSTI PE SOTUL MEU?/???[:D]luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE" LAO TZEfotografii si DESENELE ADRIANEI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa spun si eu despre racusorul meu

ce ma dranjeaza la el

- nu e sociabil-eu sant o persoana f sociabila si de aici nentelegerile

ii place sa fie singur si e dificil in relatiile cu cei din jur, cere perfectiune si ii iarta greu pe cei din jur

-e mai comod si dezonrdonat si mie imi place ordinea

-nu ascultam acelasi gen de muzica, mie imi place foarte mult sa dansez el mai putin[bang]

in schimb e foarte tandru si iubitor nici cu mine nu imi e rusine doar sant scorpiuca

e familist coonvins

e gurmand

[il]

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

Nimic fara Dumnezeu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella Donna, mi-ai furat in seara asta un suris![:)]

Pot sa spun IDEM, dupa ce am citit mesajul tau!

Nu stiu cum ai stat tu cu dezordinea, dat fiind faptul ca esti o scorpiuca, dar mie mama imi spunea ca, nu crede ca exista cineva mai dezordonat ca mine (asta probabil ca sa ma determine sa devin ordonata). De cind l-am cunoscut insa pe sotul meu stiu sigur ca exista si persoane mai dezordonate decit mine, altfel spus, s-a gasit ac si de cojocul meu![si-eu][zz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...