Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vizita zilnica a socrului


Recommended Posts

Si mie mi se pare ca sotul tau a actionat aiurea si asta probabil pentru ca nu intelegea care e problema ta! faza nasoala e ca i-a FORTAT sa nu mai vina, nu i-a facut sa INTELEAGA ca nu e bine ce fac!

Eh.. sa speram ca ai scapat macar pentru un timp!

 

J 26+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cezara,

 

Asta cred ca s-a intamplat pentru ca tu nu ai spus ca te deranjeaza vizitele imediat, dupa a 2-3 vizita.

 

Am facut si eu aceeasi gresala ca si tine cu soacra, care la fel imi aranja lucrurile si frigiderul!!!!

Nici nu-si dadea seama ca e o nesimtire crasa sa intrii in casa cuiva si sa-i umblii in frigider.

 

Da pana la urma ne-am luat inima in dinti eu, sotul si ea si am stat de vorba!!! A dura 2 zile vre-o 3-4 h pe zi dar pare sa functioneze.

Stiti de ce-mi umbla prin lucruri?

Ca sa ma ajute.

Bine, data viitoare cand mergem in vizita va reorganizez si eu frigiderul si dulapul de bucatarie, bine?

Nu, ca eu imi stiu locul tuturor.

Asa si eu, nu credeti?

OK si a recunoscut ca a gresit!

 

Si probabil ca socrii tai zic ca tu esti rea, si ce daca? O sa fie mai precauti in relatia cu tine.

Eu sunt in mod cert "rea", adica la mine in casa doar 2 stabilesc regulile: eu si sotul si TOTI restul sunt MUSAFIRI.

 

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Socrul meu nu e de cosmar si nici soacra!

dar am invatat repede ca el, sotul regleaza, pune la punct tot ce tine de parintii lui iar eu de ai mei!

 

In primii ani soacra mea imi facea vizite acasa cand nu era sotul meu, asta peste faptul ca ne vedeam la servici in fiecare zi, fiind colege (ce/i drept in pauze, sau ea avea ore dupa programul meu, dar tot ne vedeam zilnic).

Si ma intreba cum ne merge, daca ne intelegem si accentua ultima parte, ca si cum se referea la viata intima. Dupa ce am ocolita luni la randul subiectul, am intrebat/o deschis daca se refera la viata noastra sexuala.Mi/a spus ca da. Atunci i/am zis ca atunci cand imi va povesti cum ii merge ei, ii voi spune si eu.

Din acel moment vizitele acestea, in lipsa sotului au incetat si eu sunt incantata.

 

Eu cred ca totul tine de modul cum ii abordezi pe ceilalti.

Sotul tau a perceput ceea ce i te plangeai ca un moft, vezi doamne el lucreaza tu stai acasa si il innebunesti cu nimicuri. A reactionat urat!

Eu zic sa vorbesti cu el calm, delicat ca si cum ii faci un favor dar sa nu cedezi nimic in libertatea abia cucerita!

Nu uita

TONUL FACE MUZICA

In anii mei de casnicie am realizat ca mai multe obtin cu voce calma decat sa latru ordine sau sa ma vaiet in continuu. Pericolul este sa nu te mai asculte!

Succes

 

Canada, here I come!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Este fosrte bine cum ai procedat.Dar trebuie sa-i faci sa inteleaga ca nu esti rea, ci sa le arati ca ei au gresit.Cand ma gandesc si eu ce va urma cu socrul meu,ma doare capul.Noi am stat un an cu socrii.El este un om autoritar si tot timpul ne zicea ce sa facem,ne intreba unde mergem,cand ne intoarcem ,etc.De aproape 3 saptamani ne-am mutat la casa noastra.Este totul perfect si socrul de atunci a calcat de vreo 4 ori in casa noastra.Sa faca racordul la gaze,sa se uite la centrala,mai ales ca noi am fost plecati de acasa un weekend.Sotul meu i-a lasat cheia ca sa se mai uite la centrala dar cand ne-am intors i-a luat-o si am avut un motiv foarte bun ca sa i-o poata lua inapoi.Noi ne-am terminat casa de curand si ne-am luat o usa de intrare cu 8 chei dintre care 2 chei sunt diferite de celelalte, adica in cazul in care pierdem una ,le putem folosi pe celelalte din cele 6, iar cea care ramane, adica prima nu mai merge la usa.Si cand ne-am intors din provincie sotul i-a cerut cheia socrului si socrul i-a dat-o fara sa zica nimic.I-am spus dela inceput sotului ca nu vreau ca socrii sa aibe cheie de la casa noastra, numai atunci cand plecam din bucuresti o putem lasa la ei.Parintii mei nu stau in Bucuresti ,asa ca nu ma streseaza.Dar tot ma gandesc ca socrul meu odata si odata tot o sa ceara o cheie.Sotul meu mai are un frate si socrul meu are cheia de la fratele sotului.Dar,la cat am eu gura de mare,nu cred ca o sa aibe vreodata vreo cheie de la casa nostra.

 

Nunta noastra-16 iulie 2005

mihaela&adrian16iulie2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HE HE HE ! VECHI SUBIECT,CAT CREDETI CA A TINUT CEARTA?FIX O SAPTAMANA....ACUMA IARASI VIN CA LA EI ACASA,DAR NU MAI POT INTRA,CU CHEIE,CI AU BUNUL SIMT SA SUNE MACAR LA USA,SI APOI SPER CA S-AU CONVINS...EU INCHID DE JOS,DACA RASPUND BINE,DACA NU....[:D]

 

cezara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Originally posted by kiwwy

HE HE HE ! VECHI SUBIECT,CAT CREDETI CA A TINUT CEARTA?FIX O SAPTAMANA....ACUMA IARASI VIN CA LA EI ACASA,DAR NU MAI POT INTRA,CU CHEIE,CI AU BUNUL SIMT SA SUNE MACAR LA USA,SI APOI SPER CA S-AU CONVINS...EU INCHID DE JOS,DACA RASPUND BINE,DACA NU....[:D]cezara[/quotetot e bine!,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,Dana [pegeam][*][aho]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice sa te muti intr-un cartier mai indepartat, sa ii fie greu sa ajunga la voi.

Si eu sunt din Oradea, stau in Nufaru iar parintii mei in Cantemir, dar nu vin decat atunci cand anunta si asta cam o data pe saptamana, mai mult mergem noi la ei.

Spune-i verde in fata sotului tau ca te deranjeaza, iar el trebuie sa dea dovada de maturitate si sa-i explice tatalui lui ca acest lucru este inadmisibil, sau trezeste-te pe la 12 timp de cateva zile si reproseaza-le ca nu te poti nici macar odihni dupa placul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...