Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

intrebari despre viata sexuala a cuplului..


Recommended Posts

In doar 24 de ore s-a animat? "Ultimul timp" inseamna ultimele 24 de ore? Eu personal cred ca ai avut o "pasa proasta". It happen's. Mai avem toti cate o seara, noapte, zi mai putin reusita. Insa uneori reusim sa trecem peste ele. Maine va mai bine. Daca nu ai o varianta. DC & comp.

 

Marius patitul[:)]

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

marius - ultimul timp nu inseamna 24 de ore... si n-am avut nici o zi proasta, asa.

 

dupa cum spuneam, subiectul asta ma zgandarea de mult, doar ca a durat nitel pana m-am hotarat sa discutam aici. si cred ca am asteptat sa trec peste o perioada 'critica' sa zic asa, ca sa pot discuta cu calm si fara vreo incarcatura nervoasa/ emotionala 'de moment' problema!

 

asa am simtit eu, ca e ceva ce ar trebui discutat si analizat/ gandit 'la rece', nu intr-un moment in care kiar eram in 'criza sexuala'.

 

oricum, va multumesc la toti pt gandurile si parerile impartasite aici...

 

[pup] anamaria, mama soldatzeilor de plumb

[hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [copil] Tudor - 13.06.2003

 

poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )

 

Viata este ceea ce se intampla in timp ce esti prea ocupat sa-ti faci planuri de viitor! (John Lenon).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anamaria, intr-o casnicie, dupa o anumita perioada (de miere), incepe o "lupta" de impunere in toate domeniile a propriei personalitati. De ce o facem? Nu stiu. Probabil ca inconstient.

In domeniul sexului, se pare ca sotul tau are un anumit ascendent asupra ta, cu toate ca de obicei este invers. Barbatii cer si sunt refuzati de consoarta mai des. In afara de solutia ideala in care ambii parteneri isi arata admiratia si dorinta pentru sex, de obicei rutina stabileste pe unul sau altul care vrea mai mult, chiar daca ambii vor la fel (sau chiar cel care tace vrea mai mult).

Desi sunt multe experte pe acest forum in materie de casnicie, parerea mea (de barbat) este ca nu trebuie sa-ti faci probleme prea mari, chiar daca te inteleg ca ai vrea sa mai fi si tu "vanata" din cand in cand. Ai cateva arme la indemana, pe care nu doresc sa ti le sugerez eu, ca iar imi aud vorbe. Daca tu simti ca sotul tau te doreste, este OK.

Exista si posibilitatea sa fortezi un pic nota (sa lasi sa treaca o perioada mai lunga, desigur "intamplator") si sa vezi ce se intampla, ocazie cu care mai verifici si posibilitatea unei rivale. Dar cred ca daca totul este in regula si toate celelalte lucruri merg bine, va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca, in materie de sex, tu esti "barbatul". Asta e! Nu-i chiar cel mai rau lucru.

In ceea ce priveste fanteziile, toti avem asa ceva, inclusiv eu. Pe unele le-am trait, pe altele nu si cred ca nici nu o sa apuc vreodata. Se poate trai si fara. Iar daca partenera mea nu este de acord cu ceva, dupa ce mi-am epuizat toate armele de convingere, mai ales dupa ce am vazut ca s-a straduit, renunt. Asa va trebui sa faca si sotul tau, iar tu vei fi ferma.

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
quote:Rufus Posted - 28/10/2005 : 09:03:50

--------------------------------------------------------------------------------

Exista si posibilitatea sa fortezi un pic nota (sa lasi sa treaca o perioada mai lunga, desigur "intamplator") si sa vezi ce se intampla, ocazie cu care mai verifici si posibilitatea unei rivale.


id="quote">id="quote">

 

Si cum testezi asta??? HMMMM?[:D]

 

Mada[hippi] si [copil]minunea Sofia Maria, 12.08.2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anamaria, sa-ti traiasca baietii, i-am vazut in poze, o minunatie de baieti, sa-ti aduca numai bucurii.

Draga mea, la cat ai tu de muncit cu ei, si la cat sunt de comozi barbatii nici nu-i de mirare ca tot tu trebuie sa iei initiativa. Sotii sunt foarte multumiti de ei insisi mai ales ca citez: "numai ADEVARATII fac baieti!" -deci acum pot sa dorma pe cea ureche.

Cat priveste probema, incearca sa ai rabdare, toate trec, toate se rezolva pana la urma si fara sa ne mai framantam atat.

Draga mea,

baietii tai se ....[box]??????????

pupici,

rodica

[dual]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca fantezia va implica doar pe voi doi nu inteleg de ce ti-e asa de greu. Imi pare ca in dragostea intre doua persoane nu trebuie sa existe limite. Principiile si limitele nu fac casa buna cu fanteziile sexuale. Deci trebuie cumva sa incerci sa-ti gasesti fericirea in satisfacerea fanteziilor lui. Trebuie sa ai si tu piticii tai pe creier pe care sa ti-i satisfaca sotzul tau.

Nu-l lasa sa si-o satisfaca in alta parte doar pentru ca nu-ti poti calca un principiu.

 

Cat despre rutina tzine doar de voi doi s-o alungati. Imi pare ingrozitor ca in majoritatea cuplurilor aparitia copiilor a coincis cu decesul vietii sexuale. Ba ca mama doarme in alta camera cu copilul, ba ca e copilul in camera sau in pat cu parintii, ba ca sotzul se transforma intr-un simplu observator ba..... etc.

 

Ma sperie gandul ca un copil ne poate face asa ceva. Bun, nu ne mai pupam si nu ne mai tzinem de mana ca la inceput dar rutina asta vizibila mi se pare ingrozitoare, eu sa trag de el sau el sa traga de mine. Nu e bine si nu e bine sa accepti asa ceva fara sa va comunicati unul altuia problemele si eventual sa gasiti solutii. Intreaba-l ce-i provoaca durerile de cap si lipsa de chef. Ce si-ar dori si ce l-ar face sa sara pe tine numai cand te vede langa el in pat.

Se poate intampla o data, de doua, de noua ori da' nu de 99 de ori intr-o relatie. Este semn ca o roata de la carutza s-a stricat si fie o aruncati si va luati un ferrari fie parasiti caruta si va cautati fiecare in alta parte ceva. Ceea ce evident, nu e de dorit.

 

Poti sa iei in calcul si faptul ca nu il mai atragi ca la inceput. E drept ca daca il ataci tu, nu va spun nu, pentru ca nici un barbat n-ar spune nu atunci cand o femeie i se dezvaluie, dar daca lui i-a disparut initiativa inseamna ca e ceva ce nu-l mai atrage la tine pentru a-i declansa poftele.

Unii barbati sunt atat de ignoranti si egoisti incat isi doresc ca zana cu care s-au casatorit sa ramana zana pana la sfarsit, fara sani lasati, fara celulita si fara burtica ramasa dupa nastere. Intreaba-l daca il deranjeaza ceva fizic la tine de il apuca cascatu cand se aseaza in pat langa tine.

Sotzul meu se plange ca nu dorm dezbracata langa el, si ca pielea si mirosul de carne proaspat spalata il fac sa turbeze. Chiar daca nu dorm tot timpul dezbracata din cand in cand ii mai ofer bucuria de a ma cuibari in costumul Evei langa el si cu adevarat asta il excita la maxim. In plus cu exceptia sexului in grup, ne-am satisfacut toat e fanteziile. Iar pe cele la care am strambat din nas la inceput am inceput sa le transfom din acceptate in placute. A iubi deplin, fara bariere mi se pare minunat si oricate probleme si nevoi am avea in afara dormitorului simt ca iubindu-ne asa vom reusi sa trecem peste toate obstacolele.

E greu.. dar nu imposibil. BArbatii sunt extrem de usor de multumit/pacalit sau cum vreti sa spuneti. Trebuie doar sa fiti FEMEI langa ei, femeia pe care si-o doresc ei la acel moment.

In speranta ca nu te-am suparat eu iti doresc ca toate problemele tale sa dispara si sa fiti fericiti toti 4

 

cami

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atita timp cit fanteziile nu sunt iesite din comun ,orice e posibil.Eu una nu as accepta doar pentru ca vrea el, asta inseamna egoism.Si ce daca nu-si satisface fantezia decit in vis.Asta nu e un motiv de a nu face sex/dragoste deloc.Probabil ca motivele sunt altele.Dar cum Anamaria nu a mai raspuns la subiect , lucrurile s-au rezolvat spre bucuria/satisfactia partenerului.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

si eu am "incheiat" o conventie cu sotul meu: ce nu poate unul sa faca in pat nu se face si gata ... si el respecta deciziile mele ... ca uneori ma mai tachineaza, asta e partea a doua, insa niciodata nu m-a fortat sa fac ceva ce nu e pe placul meu ...

nu consider ca sunt egoista pt acest lucru ... altfel, nu cred ca m-as mai simti atrasa de sotul meu daca as sti ca urmeaza ceva ce nu imi place ... e valabil si in cazul lui ....

 

O fi bine in Rai, dar cele mai interesante persoane nu ajung acolo. (Nietzsche)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ca si ceilalti pot spune ca dupa aparitia copilului se schimba ceva in viata noastra copilul vine pe primul plan ,si eu as fi vrut sa deschid o asemenea discutie dar nu am avut curaj nu mai este ce a fost la inceput atunci cind dormeam inlantuiti acum dupa atitia ani ne intoarcem cu spatele unul la celalat si dormim mie una mi-ar place sa mai fie ca la inceput,dar de ani au trecut multe s-au schimbat acum nu mai poti spune ca este dragoste ca la inceput acum fata de celalat ai respect si bineinteles si sentimente care ne leaga,iar cu fanteziile cred ca nu este cuplu sa nu fi incercat ceva mai da-i o sansa poate totusi pina la urma nu poti sa sti iti va placea asta nu inseamna ca daca ai facut odata si nu ti-a placut trebuie sa te simti obligata sa faci si a doua oara pt el acest lucru,daca a vazut cel putin la noi ca acel lucru nu imi place a doua oara nu a mai incercat pt ca fiecare avam limitele noastre acum nu mai am timp sa criu ca trebuie sa plec dar voi reveni sper

 

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni

[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...