Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Limita??? ...am atins-o


Recommended Posts

Sunt ft agitata si suparata dar asta doar in interior,incerc sa nu ii transmit nelinistea desi asa e, ma cunoaste bine. Nu am cum sa fiu altfel pt ca sunt revoltata fata de tot ce mi se intampla si ce este mai ciudat este ca nu l-am frecat la cap deloc in ultimul timp, si nici acum. Mi-e ft greu sa ma linistesc dar ma concentrez.

 

Acuma are parte, fara sa isi doreasca, de TACEREA MEA, care il nelinisteste acum pe el, incearca sa vorbim ok astfel incat sa iese scenariul lui (bineinteles ca ar trebui sa fiu ft vesela). Si tocmai asta vreau sa ii fac alt scenariu, nu prea stiu inca cum, pt ca dupa ce am incercat sa fac tot ce am crezut mai bine, nu suport sa se intoarca "cavalerul" cu fruntea sus, mai ales ca deja a avut aceasta ocazie si a dat-o la o parte.

 

 

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Da, cel mai bine este sa-l ignori complet. Incearca sa te bucuri de linistea regasita, daca te concentrezi putin o sa-ti dai seama ca de fapt acum iti e mai bine.E un moment foarte bun sa ii darami suprematia si sa restabilesti egalitatea intre voi.

Pe de alta parte problemele tale dureaza de foarte mult timp iar viata e scurta. Trebuie sa te pui pe primul loc, sa cauti fericirea ta.

Iti doresc multa putere!

 

J 26+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parca ma vad pe mine dupa divort... Ne-am adunat din nou, o perioada am locuit separat, apoi impreuna. La fel ca si sotul tau, casa era pentru el doar locul unde manca si dormea, iar noi (eu si fiica lui) niste anexe ale casei respective. Mi-am dorit atat de mult sa ne regasim, sa ne fie bine... Doar ne iubeam si nici acum nu stiu ce mecanism functiona in mintea lui. In primavara am spus STOP! S-a mirat, a tras de timp, dar pana la urma a plecat. Si de-atunci a inceput procesul meu de vindecare. Nu e usor, dar ce-a fost mai greu am depasit. Acum sunt linistita, fara sa ma mai intreb de ce n-a mers si ce-as fi putut sa fac sa fie mai bine. Mereu mi-am pus problema asta, pe cand el isi vedea de viata lui.

Am o prietena care trece prin aceeasi poveste, numai ca ei nu sunt casatoriti. Chiar daca se cearta de multe ori din cauza absentei lui, ramane in continuare cu el, ba chiar se gandeste la casatorie. Sunt si persoane care accepta acest tip de comportament. Eu n-am putut, nu m-am vazut in continuare singura, cu tot greul casei si al educatiei copilului pe umeri, in timp ce el petrece ore in sir, zi de zi, intr-un bar cu prietenii.

Iti doresc curaj si liniste sufleteasca!

 

http://community.webshots.com/user/freediaro

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ZEPELLINAiubita, viata e atit de scurta incit nu se merita

s-o irosesti...eu am parte de un sot extraordinar,asa ca pot doar

sa-mi imaginez prin ceea ce treci...de fapt,inainte sa-l intilnesc pe sotul meu,am avut o relatie asemanatoare casniciei tale,dar atunci cind esti casatorit si sint si copii la mijloc,cazul tau,cred ca e mult mai greu sa faci pasul decisiv...

Eu n-am inteles niciodata chestia asta cu "luam o pauza"...atit timp cit se trateaza de o zi,doua ,ca sa-ti limpezesti gindurile e ok...problemele, de orice fel ar fi ele,se rezolva comunicand,discutind ca intre doua persoane mature care semnifica ceva una pt cealalta,nu trintind usa abandonind totul ca un las...

Sfatul meu e sa te gindesti bine inainte de a decide sa continui viata in acest mod...timpul zboara,tineretea trece si ea si e pacat ca atit tu cit si copilul tau sa nu va bucurati de acesti ani asa cum trebuie...

Te pup si iti urez mult succes indiferent de calea pe care o vei alege...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Permanent" e o notiune de la coafor, cand se duc femeile sa-si "Puna permanent", adica sa iasa de la coafor cu parul cret, ca o oaie. Vroiam sa spun ca mi-a incretit nervii, adica se joaca cu ei

Scuze pentru off-topic!

Rufus are dreptate, si ma bucur tare mult ca scrie cu regularitate la subiecte,pentru ca, ca barbat, vede lucrurile mult mai detasat decat noi femeile.Si eu am primit sfaturi bune de la el. Pupici, Rufus, si iti multumim![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe Rufus ma tot gindesc si eu de ceva timp sa-l "abordez",dar n-am vrut sa deranjez.

Ufff,Paraluta,m-am linistit,intelesesem altceva,din cum scrii mi-am dat seama ca nu esti genul care sa fi acceptat corectii fizice de la sot,si ma miram sa aud de asta......Din pacate,daca starea lui nu depinde de el ci de boala pe care o are,nu ai incotro.Eu iti doresc numai bine......

 

BRENDA

"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa ma linistesc, sa ma bucur de "liniste", si chiar asa este pt ca nu mai stau pana la 4 dimineata cu sufletul cat un purice daca vine sau nu acasa. Insa, NU INTELEG NIMIC, incerc sa ma linistesc si deodata iarasi ma baga la fund in sensul ca sun sa intreb ceva de copil si raspunde ft rece si urat.

Sper sa am destula putere sa trec peste toate si sa iau hotararea corecta.

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca treci prin asa ceva... de ce iti raspunde urat? L-ai intrebat de ce nu vorbeste civilizat?

Stiu ca e greu sa ai acum alte activitati dar incearca sa-ti gasesti o preocupare care sa te distraga sau sa-ti faca placere... O schimbare de look, cumparaturi, orice. Ajuta!

Dar spune-mi cum te simti, nu esti mandra de tine acum? Ca ai fost curajoasa? ca te tii tare?

 

J 26+

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-am intrebat si si-a cerut scuze , dar doar sa scape. Nu conteaza.

Ma simt intr-adevar puternica ca am facut asta, ca am trecut dar si ft slaba in acelasi timp. Acum o saptamana am vrut sa fac cumparaturi, dar NU AM REUSIT, nu imi doream NIMIC (lucru ft rar) , mi-am dat seama ca nu sunt in stare, am vrut sa plec si am facut un mic accident cu masina. In rest, incerc sa ma concentrez asupra altor lucruri si sper sa reusesc. [;)]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...