Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Limita??? ...am atins-o


Recommended Posts

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by tyaa

Paraluta nu-l mai lauda pe Rufus....ca imi vine sa ii cer si eu sfatul..sa o fac sa nu o fac[:D]. Sorry pt offtopic.


id="quote">id="quote">Pe rand fetelor, sa nu fie inghesuiala...[:)] Si nu uitati ca parerile mele "barbatesti" au creat multe discutii, ca sa ma exprim ponderat...Z., nu am inteles, ce intrebi de copil cand il suni? Adica-i musai sa vorbiti si, mai ales, sa-l suni tu?Si apoi nu te mira ca nu ai chef de nimic. Uneori, oamenii suparati nici nu mai mananca (multe probleme de silueta s-au rezolvat asa...). Dar linistea pe care o ai...faptul ca nu-ti mai faci probleme de comportament (al tau sau al lui)...asta nu valoreaza mult? Stii, la mine la cabinet au venit, pe parcursul vremii, multe femei cu deceptii, ca sa-si ofere un tratament. O banalitate, desigur, dar am ramas impresionat ca numai cu un gest asa mic pot sa-si faca o placere care sa le scoata din starea mizerabila. Asta mi-a deschis multe "cutiute" in mintea mea care, in mod normal, stau inchise. Mi-am dat seama ca gesturile marunte sunt nu numai necesare, dar si imposibil de inlocuit.http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare cazul si scenariul clasic al unei familii intemeiate prea devreme si farac a cei doi sa se cunoasca bine. Chestie de neacceptat pt mine..: cum adica ai gresit si tu cu mesaje, adica si tu scriai sms altui tip? ATunci de ce te mai miri ca o face el?

 

dupa ce ca suferi atat si cresti copilul singura cum poti sa gandesti sa mai faci unul?...PROBABIL CA te ai obisnuit cu conjunctura..

 

mda..cred si repet..intai maturizeaza te tu..analizeaza la rece viata pe care o ai cu el..si dupa aia hotaraste daca sa mai faci un copil?.oare nu faci acel copil ca sa ai cum sa ii spui cum e taica su?..

 

NU STiu dar gandeste te..ca BB creste si poate vedea lucrurile altfel decat crezi tu..SI INEVITABIL..POATE sa tzi arate valente pe care acum nu le banuiesti.

 

PLUS CA decat sa tot traiesti cu nemultzumirea ca el e cum e..nu e mai ok,,sa pui capat relatziei si asa intrerupta decat sa ,,mai faci un copil?

 

imi cer scuze..:d dar asta e opinia mea..intai munceste cu tine, devino puternica..si ia decizia de a te individualiza ..si de a ...deveni TU...sau ramai femeia care il accepta asa cum e el, mai facetzi un copil..si tot asa..

 

el nu se va skimba..tu vei suferi, il vei alunga de acasa el va pleca, dupa cateva zile tu tzi vei da seama ca il iubesti, il vei kema acasa el va veni..va fi bine o zi 2..iar plecari etc,,

 

 

[flo]

 

[pup]

 

Nu uita sa zambeshti macar o data pe zi..sa te bucuri..shi sa speri!

 

danna2002

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zepellina,nu inteleg,de ce trebuie sa-l suni?

Ia incearca sa iei o pauza si in a mai vorbi cu el.Daca iti raspunde urit,inseamna ca-l deranjezi din savurarea libertatii.'

Incearca sa nu-l mai suni si nici sa-i mai raspunzi la tel,ia vezi ce iese.....

 

BRENDA

"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea,eu te inteleg perfect.Si eu am avut un sot(primul)care avea acelasi comportament ca al sotului tau.Venea beat de la universitate,(era student)ma lovea,ma injura,lipsea noptile ,cand mai aveam si eu curajul sa ii reprosez nu vorbea cu mine zile in sir...absolut nici un cuvant.se lua si pleca.saraca de mine,ramaneam fixand usa in urma lui si plangeam de rupeam pamantul.lui nici nu ii pasa si eram gravida!!!.Intr-o seara cand s-a hotarat sa vorbeasca cu mine mi-a spus:plec la parintii mei cateva zile,voi veni inapoi....Si dus a fost.cand a plecat nici macar nu m-a sarutat,sau sa ma imbratiseze...vreau sa spun ca m-a parasit gravida...a plecat pur si simplu cand mai aveam 3 luni sa nasc...asa cum a fost il iubeam ,dar stii de ce?pentru ca era viitorul tata al copilului meu.si-a batut joc de viata mea.Sunam la socrii mei(fosti) acasa si imi spuneam ca fiul lor s-a hotarat sa ma paraseasca ,sa nu ii mai deranjez,etc etc...

Sfatul meu este sa il lasi naibi de sot sa il lasi in pace.stiu ca doare,tu il iubesti enorm,dar te vei distruge asa.Eu am crezut ca voi muri de atata suferinta,dar m-am rugat la Dumnezeu si m-a ajutat.A iesit soarele si pe strada mea.la fel va iesi si pe strada ta,ai incredere.dupa atata suferinta ai si tu dreptul la fericire.Eu sunt casatorita a doua oara.am un sot foarte bun,iubitor si familist.nu am crezut niciodata ca ma voi mai putea indragosti vreodata sau sa mai imi refac viata dupa un esec.Eu am fost fata saraca si cu un copil in spate,dar acuma am tot ce imi doresc..spune-i nemernicului sa isi faca bagajele si sa plece,sa te lase pt. totdeauna in pace.Il va durea si pe el,dar vei fi tu mandra de tine,de faptul ca il pui la punct.

Iti doresc multa putere,curaj.Nu mai vorbi cu el.Sunt sigura ca copilul va intelege despartirea voastra.

Stiu din experienta mea ca un sot betiv si petrecaret nu se va schimba in bine niciodata.va deveni mai rau si pe deasupra si violent.

Iar faptul ca iti mai doresti un copil cu el nu cred ca este un gand bun.vei avea si mai multe sarcini de indeplinit,si vei fi tot singura.

 

 

 

 

 

Ai grija de tine,si am sa iti mai scriu[flo]

 

cezara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Z., nu am inteles, ce intrebi de copil cand il suni? Adica-i musai sa vorbiti si, mai ales, sa-l suni tu?

 


id="quote">id="quote">

 

 

Am sunat cu o intrebare in legatura cu gradinita, in rest nu am sunat DELOC. El se vedea dat la o parte, respins, habar nu am de ce, eu la fel, iar fetita plangea dupa tatal ei. Nu s-a linistit pana nu l-a vazut. El nu se distreaza, nu se simte bine, nici noi. Dar ....parca plutesc, nu stiu ce va fii.. El este convins ca ne vom impaca. Mie mi-e frica ca se repeta si ma sperie reactiile lui ft ft ciudate, de nerecunoscut nu numai pt mine.

 

 

In legatura cu silueta, asa e, nu imi fac probleme, doar ca trebuie sa imi iau alte haine[:D]

Multumesc[flo]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, te-ai gandit ca poate are pe alta?! mai ales daca spui ca-i nefericit, poate incearca sa se refugieze in alta relatie, cine stie! Eu l-as urmari odata, macar sa ma lamuresc!

Sper ca n-am dat cu bata in balta si ca am inteles bine despre ce este vorba la voi in familie. dar sa stii ca o rezolvare se poate intotdeauna, intr-un fel sau altul, chiar daca iasa cu suferinta. Sfatul meu este sa nu intreprinzi prea multe,acum. Ingrijeste-te si gaseste preocupari care sa iti ia gandul da la situatia asta. Candva, intr-o buna dimineata, te vei trezi cu alte ganduri, si vei sti exact ce ai de facut!

te pup![bicla]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Dupa 3 saptamani in care nu am stat impreuna, s-a intors acasa. Este mai linistit, atent si deocamdata e bine dar mi-e frica de o urmatoare etapa, ca cea prin care am trecut. Problema cred ca este medicala. Din cauza stresului nu simte dorinta de a face dragoste, nu mai are incredere si fuge de asta. Eu am mai incercat sa iau initiativa dar de cateva ori s-a suparat si , nu prea mai vreau sa incep doar eu.[bang]

 

In speranta ca va fii bine, va multumesc

 

[flo]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am si eu o prietena, care e cu cineva de vreo 5 ani si au o relatie din asta ciudata, ca el face un efort sa stea cu ea, sa nu se duca la baut cu baietii.In plus a inselat-o timp de 6 luni ai apoi 2 ani si ea il aceepta in continuare.Mi se pare o prostie, chiar daca stiu ca-i greu sa te desparti de cineva, e mult mai buna linistea care o gasesti. Intotdeauna, ce a fost va mai fi si ce s-a intamplat se va repeta.Sigur, la inceput va fi dragals si cuminte, dar cat timp? Apoi va incepe sa alunece iar spre cel ce a fost.Spui ca nu prea are chef de facut dragoste.Nici prietenul amicei mele nu avea si nu are.Si stii de ce? Pentru ca avea (si poate mai are) pe altcineva!

E greu sa accepti realitatea si sa vezi adevarul in fata, dar cu cat faci asta mai repede, cu atat mai bine.Si eu am fost cu o persoana nepotrivita 2 ani.Il iubeam si sufeream enorm, eram convinsa ca asa cum e el, nimeni nu il poate intrece, ca e cel mai grozav.Dar nu-i asa.Am stat o perioada singura, mi-am regasit prietenii, am avut grija de mine, m-am simtit f bine.Apoi, la momentul oportun, a aparut altcineva si in februarie ne vom casatori.

In concluzie, nu merita sa suferi pentru ca tu poti avea senzatia ca te iubeste, si el poate crede asa cand e cu tine, dar apoi alte si alte lucruri il atrag in alte parti si tu ramai singura si trista si viata trece.Si sa nu uiti ca nimeni nu se schimba radical, ca daca o data a facut ceva, sigur va face si a doua si a treia oara.Si sincer nu stiu daca iti va fi usor sa traiesti stiind ca nu tu esti cea mai importanta pentru el.

Dar fiecare face cum crede, nici o solutie nu e garantata, poate doar are mai multe sanse de succes

[pup]

 

Je ne regrette rien.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...