Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Limita??? ...am atins-o


Recommended Posts

sunt de acord cu anaomaria. o relatie nu trebuie sa te faca nefericita. daca te desparti esti nefericita daca esti cu el esti nefericita. diferenta e ca daca il lasi mai ai sanse sa-ti gasesti fericirea. barbatii nu se schimba, isi schimba comportamentul pana se linistesc apele dar in esenta sunt neschimbati.

 

Michelle 7id="Book Antiqua">id="size3">id="green">id="Book Antiqua">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[flo]

Acum am avut o perioada agitata, cu multe vizite, deplasari toti sau de afaceri si este spre bine. Deocamdata. Nu ma imbat cu apa rece. Am spus, cred ca are o problema[xinpat], si as vrea sa incerc sa o depasim, pt ca daca nu, sigur nu va merge nimic. Nu avem conceptii diferite sau ceva sa nu ne potrivim, cred eu ca ne iubim si nu vreau sa renunt asa usor doar pt ca ne-a luat valul "profesional". Trebuie sa aiba incredere si sa nu mai fuga cum a facut. M-a rugat sa am putina rabdare cu el.

Alta problema este ca m-am refugiat fara sa vreau in munca mea din care am obtinut rezultate, si admiratia unor colegi care m-au facut sa am mai multa incredere in mine, grija , ceea ce el a observat tot admirativ dar ft ft suspicios, gelos acum. Oricum ma simteam ingrozitor in acele saptamani, cu copilul si fara sa stie nimeni, decat cativa prieteni.

Nu cred ca are pe altcineva,si sper sa reusim.[:)]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by zepellina

[flo]Acum am avut o perioada agitata, cu multe vizite, deplasari toti sau de afaceri si este spre bine. Deocamdata. Nu ma imbat cu apa rece. Am spus, cred ca are o problema[xinpat], si as vrea sa incerc sa o depasim, pt ca daca nu, sigur nu va merge nimic. Nu avem conceptii diferite sau ceva sa nu ne potrivim, cred eu ca ne iubim si nu vreau sa renunt asa usor doar pt ca ne-a luat valul "profesional". Trebuie sa aiba incredere si sa nu mai fuga cum a facut. M-a rugat sa am putina rabdare cu el. Alta problema este ca m-am refugiat fara sa vreau in munca mea din care am obtinut rezultate, si admiratia unor colegi care m-au facut sa am mai multa incredere in mine, grija , ceea ce el a observat tot admirativ dar ft ft suspicios, gelos acum. Oricum ma simteam ingrozitor in acele saptamani, cu copilul si fara sa stie nimeni, decat cativa prieteni. Nu cred ca are pe altcineva,si sper sa reusim.[:)]zepellina


id="quote">id="quote">Z,[cool]Domnul sa fie cu voi!http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus


id="quote">id="quote">

 

Z,[cool]

Domnul sa fie cu voi!

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

 

Multumesc[flo], va tin la curent. Cateodata ma simt fraiera, dar oricum despartirea a adus ceva bun, sper ca nu numai deocamdata. Eu ma simt mai detasata, mai independenta si el nu mai spune ca vrea sa plece[:)]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sper si eu sa nu ma amagesc singura, desi se pare ca asta fac. Un pas important este ca a acceptat sa meraga la psiholog, eu ma gandesc sa mai am putina rabdare, dar este ingrozitor.A inceput iarasi sa nu mai vrea sa vina acasa, inventeaza motive si vine noaptea tarziu, baut sau cu chef de scandal daca indraznesc sa intreb ceva din motive aberante. Simt ca ar vrea sa dispar, ca nu ma suporta deloc, si incep sa imi pierd increderea in mine, sa ma indrept si eu spre o depresie , langa cineva pe care daca il intrebi unde a stat pana tarziu, vrea sa plece. Are si clipe mai bune, in care este normal, apoi pica iarasi.

 

Sarbatori fericite[pegeam]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by zepellina

Sper si eu sa nu ma amagesc singura, desi se pare ca asta fac. Un pas important este ca a acceptat sa meraga la psiholog, eu ma gandesc sa mai am putina rabdare, dar este ingrozitor.A inceput iarasi sa nu mai vrea sa vina acasa, inventeaza motive si vine noaptea tarziu, baut sau cu chef de scandal daca indraznesc sa intreb ceva din motive aberante. Simt ca ar vrea sa dispar, ca nu ma suporta deloc, si incep sa imi pierd increderea in mine, sa ma indrept si eu spre o depresie , langa cineva pe care daca il intrebi unde a stat pana tarziu, vrea sa plece. Are si clipe mai bune, in care este normal, apoi pica iarasi.Sarbatori fericite[pegeam]zepellina


id="quote">id="quote">zepellina, din propria experienta "lupul isi schimba parul, dar naravul ba!". Mi-am dorit din toata inima, ca voi sa fiti exceptia care confirma regula...Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)ALEX cantaretul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Chinul meu continua. Intrebarea este pana cand, habar nu am. Am incercat sa fac tot ce am putut, dar...DEGEABA.

Dupa despartire lucrurile s-au imbunatatit. Eram 2 colegi de apartament care se simteau bine, dar atat. Se simtea tensiunea atingerilor fizice, ma respingea de la orice incercare de[xinpat].

Pana la urma am explodat intr-o discutie tot ft amicala in care i-am spus ca daca nu simte nimic, nu simte ca vrea sa petrecem timpul liber impreuna, sa facem dragoste, sa faca ce simte pt ca exista doar o singura viata....asa ca s-a hotarat SA PLECE, sa stea singur.

 

Logic, stiu ca este mai bine dar ma simt INGROZITOR, mult mai ingrozitor decat data trecuta cand mai aveam sperante. Sustine in continuare ca nu are pe altcineva, nu vrea sa fie cu vreo femeie si nu am "mirosit" nimic.

 

Intrebarea mea este DE CE? Ma admira cum arat, cum sunt, cariera, mama buna....dar atunci ce imi lipseste???

 

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...