Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Limita??? ...am atins-o


Recommended Posts

Va multumesc pentru raspunsuri, ma simt mai bine, mai stapana pe mine si sper sa nu cedez.

Nu a plecat de data asta, doar spunea ca vrea sa plece, sa isi cumpere o casa, sa stea singur. Asta pentru ca ultimul w-e, daca am vazut ca e asa nefericit, am avut o discutie ft amicala, in care i-am spus ca viata e una si daca nu ma mai vrea, e liber. Se gandeste ca poate o sa fie mai bine asa.

Incerc sa urmez sfaturile voastre si accept ca daca se termina, asta e, nu se poate nici asa. Sunt putin debusolata pentru ca experienta mea in dragoste nu prea exista in afara de el, nu am suferit dupa cineva.El este ft ocupat, cu multe ganduri, eu ft vesela si expansiva.

[flo]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by zepellina

Sunt putin debusolata pentru ca experienta mea in dragoste nu prea exista in afara de el


id="quote">id="quote">

 

Asa cum te stiu eu (cum banuiesc, de fapt), o sa ai multe surprize dupa ce iti rezolvi problemele. Surprize placute.

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Asa cum te stiu eu (cum banuiesc, de fapt), o sa ai multe surprize dupa ce iti rezolvi problemele. Surprize placute.

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">

 

Surprize de la sot, sau....sa apara altcineva?

Anturajul este in general masculin, dar nu am simtit ca ma indragostesc sa ma pierd. Daca ma gandesc, am scris acum aproape un an jumatate in urma si nu s-a ameliorat nimic, dimpotriva. Mi-e frica ca o sa o duc tot asa, o taraganez, sunt deja stresata ca trece timpul, ca trec cei mai frumosi ani si nu ma simt bine.

 

Datorita voua, mi-am mai pus ordine in ganduri, dar tocmai din dorinta mea de a fii bine, si pentru ca imi lipseste rabdarea "dau cu batul in balta" uneori. Fac asta pentru ca asa cum i-am spus, viata e scurta, se intampla lucruri rele pe care nu le poti schimba chiar daca vrei, dar daca poti sa schimbi, cum e acum, DE CE NU? De ce sta mereu trist, iar cand mai bea imi spune ca vrea sa moara? Pt ca stie ca ma doare asta.

 

[flo]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citesc de mult ce scrii, dar nu prea stiam cum sa iti raspund. In primul rand te admir ca rezisti, ca eu ma imbolnaveam... Cel mai greu e cand incerci cu binisorul, nu iese si atunci incerci si cu raul, nu neaparat in ordinea asta si dupa aceea chiar nu stii cum sa o mai dai si iti faci reprosuri ca te-ai chinuit degeaba. Sper sa se termine cu bine, desi (si sa nu te superi) prea bine nu vad cum. Eu as zice sa il parasesti, dar pe de alta parte, oamenii sunt diferiti si nu iti pot spune eu ce sa faci pentru ca fiecare vede binele in felul sau. Asa ca nu reusesc decat sa iti zic ca iti admir nervii si stapanirea ta de sine si imi si pare rau de tine in acelasi timp.

Mult noroc tie si copilului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiquitita, multumesc, daca imi spunea cineva inainte povestea, nu credeam ca nu o sa fiu in stare sa termin. Acum ma simt chiar pe ultima suta de metri, incep sa ma resemnez ca nu se poate cu forta , in acelasi timp ne potrivim ft bine, este bun (numai cu mine nu), si relatia cu copilul este ft buna (desi vine ft tarziu,adica in jur de 12 noaptea, putand si mai devreme daca ar vrea).

 

Magda, m-am gandit si eu la asta, mult,am incercat sa discut cu el, i-am spus ca daca e ceva, sunt cu el sa nu isi faca probleme (am fost cat am putut de discreta) dar mi-a spus clar ca nu e asta (desi uneori am avut aceasta impresie, ca nu mai prea poate; acum poate fii psihic, ca nu ma mai vrea pe mine)

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred asa: tu ai nevoie sa iti refaci viata. Copilul are nevoie de o mama fericita. Eu cred ca ai facut exact ce trebuia sa faci, mai ales de vreme ce situatia dureaza de mult timp. Ai facut tot ce ai putut sa salvezi situatia si nu ai reusit pina acum, cred ca ai putine sanse sa reusesti de acum incolo. Are sa fie greu la inceput, dar are sa treaca!

 

Mult succes!

 

Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]

 

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

 

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu merge si am hotarat amandoi sa terminam. O sa plece in acest w-e, i-am spus copilului, parintilor. Stiu ca este mai bine dar nu ma pot abtine sa fiu ft ft trista, pt ca il iubesc (si el pe noi). Intr-un fel, cred ca mai speram amandoi.

Surpriza a venit de la copil care e ft matur, cu replici neasteptate.

 

Va mai tin la curent.

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...