Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Femeia insarcinata intr-o familie de fumatori


Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu m-am impus de la inceputul sarcinii, sotul meu nu mai fumeaza decat foarte rar pe la servici.Avea o verisoara care venea mereu la noi si fuma, am taiat-o si cu ea[:D] Cand sant petreceri in familie, prefer sa nu ne ducem pt. ca nefiind casa mea nu pot interzice musafirilor sa fumeze.Fetele au dreptate, te inteleg si stiu cum te simti ca si eu daca simteam fumul de tigara la 4 m distanta, imi venea instantaneu sa [vom( asta se intampla pe strada )Cand o sa vina bebelinul ce va face sotul tau?

 

p.s. sarcina usoara cu bebe sanatos[flo]

 

[gravi]29+

 

Monica

http://community.webshots.com/user/maraki36

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai grija ca daca fumeaza acum sunt sanse mari sa fumeze si cand se naste bebe ca doar bebe e cu voi deja ....asa ca impune-ti punctul de vedere cat mai repede , mai ales ca a venit frigul si nu mai poti sa stai toata ziua cu geamul deschis. Ai putea sa-l rogi pe medicul tau sa iti spuna de fata cu sotul tau sa te feresti de fumul de tigara, s-ar putea sa functioneze.

 

michelle7

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lena

mama dolores (slakje) are dreptate [:D]...pai in primul rand si primul rand, este CASA TA...cum adica sa-ti impuna tie cineva ce sa faci in CASA TA...pai eu de exemplu nu sunt insarcinata, dar am copil mic, si chiar daca nu aveam la mine in casa nu se fumeaza clar...nu suport mirosul de tigara impregnat in haine, mobila, etc...pai cum e posibil sa nu le arati clar: ca acolo ei fac ce vrei tu, daca nu pe-acolo e usa si sanatate.Plus ca sincer atitudinea sotului tau vis-a-vis de tine cand esti insarcinata cu COPILUL LUI...bleahhhh...[xx(] cum e posibil sa nu ia atitudine, adica prefera sa te vada pe tine dand la boboci si simtindu-te rau decat sa le interzica sa fumeze si el in primu rand sa se abtina a fuma in casa...spune-i-o clar in fatza, poate el nu realizeaza ce face.


id="quote">id="quote">hahahaa , sa vezi inca ce rea sunt eu, ca socru-meu stiind ca noi nu fumam(deci nu avem scrumiere) , i-a traznit ideea nastrusnica sa-si aduca scrumiera de acasa, sa aibe la indemana, cica, o scrumiera de-aia cu spil, cu o bila si capac, el fumeaza tigari de foi si trabuce, put de te indoaie, si eu i-am aruncat-o la GUNOI.Cand a venit data viitoare, si-a scos tacticos scula de fumat din cutie, si si-a cerut scrumiera, si eu de acolo pe un ton diabolic, sec: nu o mai avem, am aruncat-o. hahahaaaaaaaaaaa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, slakje!

Daca nu pricep de vorba buna, ii obligam sa priceapa.

Ipearina, nu ceda, fii hotarata si nu te lasa intimidata. Esti o viitoare mamica, deja nu mai lupti pentru tine ci pentru puiul tau, pe care nu ai dreptul sa il supui la intoxicarea asta.

Parca tot tu scriai la un subiect ca sotul tau si familia lui iti reprosau ca nu ramai gravida. Spune-le ca daca isi doresc cu adevarat acest copil si ii intereseaza de sanatatea lui nu au voie sa mai fumeze. Si daca pe ei nu ii intereseaza si nu te asculta nici dupa asta, cum au zis fetele, AFARA DIN CASA. Ca e copilul tau, si tu trebuie sa-l protejezi.

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CEEEEEEEE? [:(!][:(!][:(!] Eu as face un scandal monstru! Ai tot dreptul sa pretinzi sa nu se fumeze in preajma ta si mai ales in CASA ta atunci cind esti gravida. Vina cea mare e a sotului, eu as incepe mustruluiala cu el, asta-i lipsa de respect si consideratie.

Eu cind eram gravida am terorizat si lumea din bloc (ca portughezii astia sint mari nesimtiti) ca fumau in lift si in casa scarilor si peste tot pe unde le venea lor, mai ales ca eram proaspat venita dupa citiva ani de California unde nu se fumeaza nicaieri in spatii inchise si nu mai eram obisnuita si nu suportam.

Si nu e vorba numai de tine ci de copilul pe care il porti, iar daca nu sint constienti de efectele nocive ale fumatului, sa mai citeasca si ei. Mama ce m-am enervat! [haibat]

 

Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005

 

http://community.webshots.com/user/roxanabella

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,eu sunt o fumatoare si inca una din aia ce are nevoie de cel putin 10 tigari pe zi.Dar n-as fuma in preajma unei femei insarcinate nici sa ma roage.

Zicea cineva aici sa dai o demonstratie live.[vom]Fa-o si vezi daca reusesti sa tintesti macar un pic pe hainele fumatorilor.!!!Si nu odata,ci de fiecare data cand sotul cumnatul sau soacra sau oricine-o fi si-ar permite sa-si aprinda tigara in preajma ta.

In fond si la urma urmei ce poa sa-ti faca? te dau ei afara din casa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...