Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaice divorþate de ...vãrsatori


Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cat timp ati stat impreuna? (cat ati fost prieteni si cat ati fost casatoriti) ?

 

Eu sunt leoaica, nu m-am casatorit cu varsator, dar imi amintesc ca in facultate imi placea un tip varsator dar ... am consultat temeinic zodiacul [:D]si ... pana la urma l-am lasat in pace...

Sunt si eu curioasa despre cum merge o astfel de casatorie... daca merge....

 

Oana id="green"> si Paulid="blue"> (3 iulie 2002)

poze

oana5874@yahoo.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auch... ca sa intaresc regula: sunt o leoaica adevarata, in toata puterea cuvantului si maritata de 18 ani cu un varsator veritabil. De fapt suntem impreuna de 20 de ani. Avem si noi 2 copii.

Deci, nu e neaparat sa se intample ceea ce spune la zodiac. Eu una, am incetat a mai crede.

Numai bine,

Mamamariana

 

http://community.webshots.com/user/mamamariana4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama Mariana,

exact acelasi lucru voiam sa spun si eu: prea mult se da importanta zodiei si relatiilor dintre ele.

Oameni buni, suntem peste 6 miliarde pe planeta, si doar 12 semne zodiacale, inseamna ca sunt doar 12 categorii de personalitati????

Si cu tot cu ascendenti, etc, mai cresc un pic, dar tot nu-i suficient. Ganditi-va la gemeni: seamana leit, sunt nascuti in aceeasi zi si ceas, dar au personalitati diferite!!!

Cand vad titluri din astea: "barbat leu", "sot varsator", "frate scorpion", etc, ma gandesc ca atat stiu persoanele respective despre relatiile lor: ca la zodiac spune ca se impaca bine sau nu. Punct.

De ce sa nu ne uitam la educatia barbatului/femeii, cum au fost crescuti de parinti (sa ajute si sa participe in gospodarie sau mama freca vase toata ziua si tatal era cu berea la tv), ce modele au in viata, ce au studiat, este genul calculat sau visator, etc, etc??? Sunt atatea criterii de a clasifica oamenii, dar noi ne impiedicam de zodiac.

Pai mai conteaza zodia???

Si mai uitati-va si la exemplele de casatorii-relatii reusite in care cei 2 protagonisti sunt din semne care nu "fac casa buna", conform scriptelor.

Eu sunt balanta si sotul varsator, la zodiac scrie ca ne impacam super si asa este, dar nu dupa acest criteriu mi-am ales sotul. Am vazut ca avem multe puncte comune, gandim asemanator, etc.

Cred ca acest criteriu al zodiilor nu este elocvent pentru a categorisi o relatie.

 

Numai bine,

 

Carolyne si bobcelul Veronica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cati, nu este o regula, pe forumul asta vei gasi tot felul de cazuri si povesti ca si in viata de altfel. Nu stiu daca ai observat dar exista si o sectiune denumita "Clubul mamicilor si taticilor singuri".

 

Oana id="green"> si Paulid="blue"> (3 iulie 2002)

poze

oana5874@yahoo.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...