Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Problema delicata


Recommended Posts

AI putea sa o rogi pe mama ta sa discute cu sora ta , sa ii spuna ca te ajuta de dimineata la tot ce este necesar, iar datorita unei anemii<sau pentru a te reface dupa nastere> medicul de familie ti a recomandat un regim de viata strict care include somn intre orele...<in care vine ea la tine> explicandu i mama ta toate astea. Cred ca este calea cea mai buna.:) .

 

oricum ramane sa te mai duci tu in vizita pe la ea cand te vei reface, in acceasi ordine de ideei sa ii precizeze mama ta ca ai renuntzat la conexiunea la internet.

 

[flo]

 

[pup]

 

Nu uita sa zambeshti macar o data pe zi..sa te bucuri..shi sa speri!

 

danna2002

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu zic ca orice faci tot o sa se supere. In afara de posibilitatea sa gaseasca altceva de facut, in loc sa vina la tine.

Cu banii este alta problema. Daca nu cumva asa doresti tu si sotul tau, nimanui pe lumea asta nu trebuie sa le dai bani. Nu esti obligata, nici macar moral. Bine, mai sunt unele exceptii, eu mai scapam bani parintilor. Dar nu eram obligat.

Cred ca fetele care spun ca poate mama ta ti-ar fi de ajutor au dreptate. Discuta cu ea si sfatuiti-va.

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu poti sa-i spui in fata si nici mama ta nu o va putea convinge sa-si "indrepte comportamentul",atunci iti sugerez sa ii dai o scrisoare in care scrie exact ce ne-ai scris noua.Dar oricum cred ca se va supara,in prima faza,pentru ca se vede treaba ca nu gandeste la fel ca tine.

Iti tin pumnii si sa ne tii la curent.

 

Mami si Emma cuculica

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta,am inceput ieri prin a inchide tot ce putea suna prin casa,adica interfon,sonerie ,telefon,pe fetita am trimis-o la bunica-sa iar eu si cel mic ne-am inchis in dormitor exact intre orele cand m-ar fi vizitat ea.A fost foarte bine,m-am odihnit si am scapat de musafirii nepoftiti.Si cred ca daca data viitoare ma va intreba de ce n-am raspuns o sa-i spun adevarul.

Chestia cu banii s-a intamplat demult,sotul meu nu a mai vrut restul banilor inapoi dar le-a zis ca nu mai au ce cauta in casa noastra.O perioada nu au mai venit,apoi si-au cerut iertare si am reluat legatura.Ceea ce ma intreb eu este:modul abuziv in care se comporta acum e ceva nevinovat sau nu imi pot da eu seama?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E absurd sa iti ceri iertare cand ai o dataorie cuiva si sa te comporti ca si cum nimic nu s-ar fii intamplat.

Ideea ta de ieri a fost pe de-o parte buna iar pe alta rea.Gandeste-te ca i s-ar fii putut intampla orice fetitei tale si mama ta nu putea sa te localizeze.

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa discuti deschis cu sora ta.

Multa bafta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Kittycat

Cred ca cel mai sincer, mai corect si mai simplu ar fi o discutie dschisa in care sa ii spui direct ceea ce vrei. Spus totul cu calm, cu sinceritate, dar si cu fermitate. Asa cum spuneau si fetele, e sora ta, nu un strain, deci cu atat mai mult ar trebui sa comunicati, sa va spun deschis asteptarile una de la alta.Andra,[mamica]de [pup]printesa [zana](15 noiembrie 2004)id="teal">id="Verdana">


id="quote">id="quote">Perfect de acord ca altfel o sa stricati relatia de tot si o sa va para rau amandurora .Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca cel mai bun sfat, cel mai elegant lucru de facut si mai frumos este sa ii spui direct.

Dar din experienta iti spun ca toata treaba cu " sinceritatea ", cu

" adevarul care doare preferat minciunicilor", cu " relatia deschisa " sunt...ma scuzati...Bull-shit ! N-o sa ii placa ce ii vei spune, o va deranja, va contracara fiecare amanunt pe care il vei aduce in discutie pe fata sau unei terte persoane, va trece la solutii idioate radicale gen :

" Bine, atunci nu te mai deranjez nici macar de Craciun si Pasti !"

Si pana sa va dezmeticiti va veti trezi ca pomeniti de bani si de lucruri nespuse din copilarie...

Dar cine sunt eu sa fac astfel de preziceri ?

Succes !

Asa a fost la mine. Si nu o data, si nu numai cu sora-mea, am o lista intreaga cu oameni care au tinut sa imi demonstreze ca sinceritatea in societatea noastra strica relatiile.

Dar poate nu se aplica in cazul tau.

 

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da-i cezarului ce-i al cezarului! daca vine sa te ajute, da-i sa faca una-alta ca sigur se gasesc lucruri de facut. iar nepotul tau te poate ajuta cumparand paine, sau mergand la posta sa puna o scrisoare, sau sa plateasca telefonul, sau sa cumpere ceva ce ai uitat si ai neaparata nevoie. imi aduc aminte ca am o prietena si cand eram prin liceu si mergeam la ea, maica-sa uitase sa cumpere nu stiu ce mizilic, si dupa ce ne duceam sa-l luam si aducea aminte ca nici biscuiti pisicii nu-i luase, si pana ne intorceam isi mai aducea aminte de altceva. in ritmul asta eu ii dau o saptamana surorii tale, iar nepotelului 3 zile.

 

You're unique. Just like anyone else.

[pis]... si [copil] bursuca 08.05.05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pisik 4ever

da-i cezarului ce-i al cezarului! daca vine sa te ajute, da-i sa faca una-alta ca sigur se gasesc lucruri de facut. iar nepotul tau te poate ajuta cumparand paine, sau mergand la posta sa puna o scrisoare, sau sa plateasca telefonul, sau sa cumpere ceva ce ai uitat si ai neaparata nevoie. imi aduc aminte ca am o prietena si cand eram prin liceu si mergeam la ea, maica-sa uitase sa cumpere nu stiu ce mizilic, si dupa ce ne duceam sa-l luam si aducea aminte ca nici biscuiti pisicii nu-i luase, si pana ne intorceam isi mai aducea aminte de altceva. in ritmul asta eu ii dau o saptamana surorii tale, iar nepotelului 3 zile.You're unique. Just like anyone else.[pis]... si [copil] bursuca 08.05.05


id="quote">id="quote">M-ai facut sa mor de ras!Da' chiar ca-i super ideea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...