Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Problema delicata


Recommended Posts

quote:Originally posted by pisik 4ever

imi aduc aminte ca am o prietena si cand eram prin liceu si mergeam la ea, maica-sa uitase sa cumpere nu stiu ce mizilic, si dupa ce ne duceam sa-l luam si aducea aminte ca nici biscuiti pisicii nu-i luase, si pana ne intorceam isi mai aducea aminte de altceva.


id="quote">id="quote"> LOL,si voi cand v-ati prins ? [8D]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu nu cred ca as putea sa-i spun sorei mele asa ceva... indiferent de situatie! dar cu siguranta as cere ajutorul mamei, daca se poate, sa discute cu sor-mea sa mai ma lase sa respir, si pana la urma daca tot nu se rezolva i-as scrie o scrisoare, un sms, ceva.

in schimb, daca nepotul te scoate din pepeni cu netul si jocurile, eu mi-as ascuti un picutz coltzii pe el, si asta cand aude si mama-sa! sigur nu le va conveni la niciunul, dar totusi este si un aspect de educatie pt copil sa nu-l lasi nu stiu cat pe pc, pe net/jocuri, mai ales cand nu tu platesti facuturile...

 

oricum, sora asta a ta nu e prea dusa la biserica si chiar daca o sa o superi acum si n-o sa mai dea ceva vreme pe la tine, sunt convinsa ca pana la urma o sa-si reia obiceiul vizitelor prelungite pana imediat dupa cina... [:D] asa ca spune-i ce ai de zis, DON'T WORRY! si spune-i repede, ca sa apunci sa te mai odihnesti si tu un pic, si sa iti petreci timpul linistita cu familia ta - stul si copiii!

 

 

[pup] anamaria, mama soldatzeilor de plumb

[hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [copil] Tudor - 13.06.2003

 

poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )

 

Viata este ceea ce se intampla in timp ce esti prea ocupat sa-ti faci planuri de viitor! (John Lenon).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor ma doare capul de cred ca o sa-mi explodeze!Azi noapte iar am dormit pe apucate din cauza colicilor micutului,azi dimineata nu am mai putut dormi pt ca fetita de 4 ani s-a trezit la ora 7 si nu m-a mai lasat sa dorm( poate mai recuperam daca s-ar fi dus la camin,dar cum greva asta nu se mai termina[bang]....)asa ca ,cu greu am reusit sa-i adorm pe amandoi la ora 16.30.Pe la ora 17 ma trezesc cu batai in usa(pt ca iar am inchis interfonul,soneria si mi-am dat telefonul pe mut,tocmai ca sa pot dormi linistita).Cine era?Ia ghiciti!Draga mea surioara,l-a lasat pe nepotul meu sa bata in continuu la usa,cam o jumatate de ora,iar ea ma striga de jos,din fata blocului(deci actionau pe 2 planuri in acelasi timp[bruta]),si-o fi imaginat ea ca dorm(ca sunt inca in cele 6 saptamani si stie ca sunt acasa),dar ce credeti ca i-a trecut vreo secunda prin capul ala sec sa ma lase in pace ca poate oi fi obosita????Nuuuuuuuuu!!!!

Imi pare rau ca vorbesc asa de ea,dar efectiv m-a scos din sarite!Nu o credeam in stare de asa ceva!Am asteptat,am asteptat,poate poate se satura de batut la usi si de urlat la ferestre si pleaca! Cam 5 minute se intrerupsese orice zgomot si am crezut ca a plecat,asa ca am inchis linistita ochii sa dorm in continuare si cand colo?Ce credeti?L-a pus pe fiu-sau sa strige,ca de' el e barbat!

Nu m-as fi asteptat la atata ignoranta(sa nu-i zic mai rau) din partea ei!Asa ca la un moment dat am iesit pe balcon si am chemat-o in casa.Cu putinul calm care il mai aveam am intrebat-o daca s-a intamplat ceva sau daca e ceva urgent.A zis ca nu.Atunci i-am spus ca dormeam cu copiii si ca de 3 zile nu reusesc sa ma odihnesc,de aceea am inchis tot,ca sa pot sa dorm si sa vina intr-o zi de dimineata,ca eu doar la ora asta reusesc sa dorm.I-a cazut masca!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am mai spus sa vina dimineata,ca eu abia pe la ora asta reusesc sa ma odihnesc.Stiam ca nu poate veni dimineata,ca e la serviciu,tocmai ca sa ii pot spune sa vina sambata(lucru pe care ea nu-l face,caci sambata isi face ea treburile pe acasa).A zis ca nu stie daca poate,iar eu i-am zis ca nu-i nimica.Mi-a mai zis ca nu stia ca-s obosita[alcool] ca nu ma deranja[bang][bang][bang].

Si a plecat ca reactorul!

Cred ca s-a suparat,dar mi-am zis ca ,daca atata n-a fost in stare sa judece,ca daca nu raspund s-ar putea sa dorm,asa ca ar fi cu bun simt sa nu ma deranjeze,atunci asa trebuie sa reactionez,ca altfel nu va pricepe in veci!Cred ca nu va mai veni multa vreme pe aici daca s-a suparat(as fi vrut sa actionez mai cu diplomatie,dar situatia m-a obligat sa fac altfel),dar daca intradevar tine la mine asa cum pretinde,atunci va veni sambata dimineata,lasand-si treburile ei pe mai tarziu.Corect?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma a inteles mesajul, dar faza cu bubuitul juma de ora la usa concomitent cu urlatul in fatza blocului...e incalificabil. Vecinii tai nu au nici o vina, eu in locul tau ii faceam scandal si pe tema asta, ma mir ca nu a tzipat nimeni la ea.

 

Acum, ca sa fii corecta fatza de ea si sa nu pozeze in victima - ca o folosesti cand ai nevoie si cand nu, ii dai cu piciorul - nu o mai chema - ca sa te ajute, cel putin. Stabiliti zile de vizita si gata, ca ea probabil chiar venea din bunavointza ca sa te ajute, iar cina&internetul gratis i se pareau normale din cauza asta.

 

V

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Victoria

Deci pana la urma a inteles mesajul, dar faza cu bubuitul juma de ora la usa concomitent cu urlatul in fatza blocului...e incalificabil. Vecinii tai nu au nici o vina, eu in locul tau ii faceam scandal si pe tema asta, ma mir ca nu a tzipat nimeni la ea.Acum, ca sa fii corecta fatza de ea si sa nu pozeze in victima - ca o folosesti cand ai nevoie si cand nu, ii dai cu piciorul - nu o mai chema - ca sa te ajute, cel putin. Stabiliti zile de vizita si gata, ca ea probabil chiar venea din bunavointza ca sa te ajute, iar cina&internetul gratis i se pareau normale din cauza asta.Vveni, vidi, Victorie!


id="quote">id="quote">Cred ca ai dreptate.Va multumesc tuturor si va doresc numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...