Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani, Minunate Scorpiute ! (39)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Lory, La multi ani! [s]sa fii iubita si fericita langa barbatii tai! La tort vin uite acum... numai sa termin pe aici treaba![pup] Esme, La multi multi ani si santate si impliniri pe toate planurile![pup] Ma gandesc sa fac o halta in Belgia inainte de a ajunge la Lory in Japonia, sa servesc o pralina de aia adevarata... [:)] Fetelor, la noi e un friiiggg si o vreme, ca nu iti vine sa iesi din casa. Urat: vant, ploaie, frunze cazute... gata cu vremea buna! Va pup si alerg la ale mele! O saptamana buna, Elena Mami [gravi]"[url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC"]de George"[/url] (6.09.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI Lory si Esme.sa aveti parte de tot ce-i mai bun si mai frumos pe lume.[s][s][s] Si io sunt pe fuga ca tre' sa plec la scoala.Azi am doar o ora dar pentru ora aia mai pierd aproape 2 pe drum[:D]. [pup] o zi si o saptamana faina. Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sã te inseli, decât sa fii pesimist si sã ai dreptate Georgiana-mami de Stefania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SARU-MANA DE URARI!!!! Va multumesc frumos si va dorim si noi tot binele din lume!!!! De asemeni : [b] LA MULTI ANI TUTUROR SCORPIUTELOR SARBATORITE ALALTAIERI,IERI SI AZI!!!!!SA AVETI PARTE DE TOT BINELE DIN LUME,FERICIRE CAT CUPRINDE SI TOT VE DORITI SA SE IMPLINEASCA!!!! Dragele mele,pai sa va povestesc: vineri,pe 10.40 se infiinteaza al meu ca bradul la mine la birou,cu tortul in brate...si cutia lipita cu schotch...[bang]Sa mor si nu alta,ca nu mai aveam rabdare pana la gradi sa il privesc...iar colegele dadeau tarcoale,cu mistouri,evident,ii spuneau lui Marius:"vai,dar nu trebuia sa te deranjezi,multumim de tort,dar din ce e facut sa vedem daca ne place...."si tot asa.M-au cuprins emotiile,va spun...si parca nu se mai facea o data ora sa plecam la gradi...In fine pe la 11.30 hai sa o luam din loc spre gradi,amandoi...si ajungem noi acolo si mergem la sala de mese.Doamna stia ca venim,inca il sunase pe Marius,de dimineata pe mobil,sa il intrebe inca o data ora la care ajungem.Si ne intampina doamna si ne spune sa stam putin dupa colt,sa o strigam pe Luana,ca sa fie surpriza mai mare....si chiar surpriza a fost,ce s-a mai bucurat mandra,dar si colegii ei,ca toti stiau ca e ziua Luanei si asteptau tortul.Pe bune!Ce veselie acolo,toti copilasii vorbeau in cor,nu te intelegeai om cu om...fiecare vroia sa vada tortul,fiecare vroia sa zica ceva....veselie mare,nebunie,ce mai?!In fine,vine tanti bucatareasa,aduce sculele de taiat Ariel....ii organizeaza doamna educatoare pe copilasi si incep sa ii cante mandrai "multi ani traiasca!"...ce sa va spun fetele?Mi-au dat lacrimile si aveam un nod in gat de mi se taiase respiratia...Asa de dulci erau toti piticotii....cum cantau fiecare pe limba lui...doamna tinea tonul...Ce sa mai zic?Si acum cand va scriu si imi amintesc imi dau lacrimile de emotie,mi se face pielea de gaina...Marius a filmat momentul...As fi vrut sa pun si filmulet,dar nu am cum,ca e mare si...asta e! Am si ras,ca doi coleguti de-ai Luanei isi dadeau la un moment dat cu linguritele in cap...altii se stropeau cu suc,o colega de-a Luanei vroia sa ii dea cu lingurita tort altei fetite si doamna nu a lasat-o si cand educatoarea s-a intors cu spatele a inceput sa isi inmoaie degetelul in frisca si sa ii indese in gurita la cealalta fetita....si aia manca de zor...una vroia "feiciocita"(floricica) de pe tort si noi incercam sa ghicim ce vrea...si pana am dedus ca e vorba de floricica....a trecut multa apa pe Bega si cheful se sfarsise...cu toate ca un coleg de-al fetitei ne tot spunea :"vlea folicica"...dar cine il mai auzea pe bietul "traducator"... Am dus si o punga de 250gr. de cafea si a facut tanti bucatareasa o cratita de cafea,sa bea tot poporu'...cu autoservire...Si ce vedeti in pozele de album cu Ariel ciopartita atata tort am lasat la gradi,cam jumatate din el.N-am mai luat acasa,n-avea rost sa il car acasa.....si in plus am zis sa manance tot personalul...mai frumos! Asta a fost vineri. Vineri seara am mai dat o tura pe la cofetarie,am cumparat un tortulet,gata facut din galantar...tot de fructe,ca si cel cu Ariel...insa "nenorocul" a facut sa fie expuse in galantar fel de fel de figurine din zahar,printre care si Alba ca Zapada cu pitici cu tot...si nu se vindea separat,ci tot setul,pai nu?Asa ca a trebuit sa cumparam tot clanul ,cu pitici cu tot...si ne-au costat si astia 170 000 lei.N-a mai carait nimic Marius,ca o data in an serbeaza fata,nu?Asa ca o sa vedeti in albumul din 28 octombrie,pe langa trandafirii de pe tort,inghesuiti si piticii cu Alba ca Zapada....ca le-am zis acasa Alba ca zapada si cei 7 boschetari.....asa de i-a inghesuit vanzatoarea la cofetarie,pe tort.Am rugat-o sa scoata trandafirii de pe tort,dar zicea ca ramane urat locul ala,plus ca va fi colorat din cauza colorantului alimentar....si se strica aspectul,asa ca i-a pitit printre trandafiri.... Sambata a venit si sora Luanei si dupa masa de pranz am cantat iar Luanei "multi ani traisca" si a stins mandra din prima cele lumanarele...Nu a vrut sa manance tort,nu stiu de ce...Noi ceilalti i-am halit cate un pitic,nu a zis micuta nimic,dar ea si-a oprit pe Alba ca Zapada si 3 pitici....pe care atata i-a tinut cand in manute,cand in farfurie,pana s-au decolorat....dar de mancat nici vorba sa-i manance.Erau foarte interesant facuti,mai mult ca sigur ca manual,pe o bila de guma de mestecat erau facute cu spitul barbute,ochelarei,cureluse la mijloc....tare delicati si migalosi...Dupa ce se topea zaharul ramanea guma de mestecat... Ce sa va mai spun?Au fost doua zile foarte frumoase,mandra mea s-a simtit taaaareeeee importanta....a simtit ca e ziua ei. Am primit mesaj si de la cuscra mea draga....asa ca ,Elena,sa sti ca am pupacit mandra de nor-ta...la greu si de la tine,si de la ginerel si de la cuscru'....si i-am spus si lu' Marius de mesaj si a ras,belitu',cica cum ne mai jucam noi....ei si ce?Si ca sa ma impace mi-a zis ca e impresionat,cum oameni pe care nu i-am vazut niciodata face-to-face...imi ureaza de ziua Luanei...Ei?Ce zici?Ai cuscru impresionabil....[:D]hehehehehe....Asa ca saru-mana inca o data de sms si sa sti ca mare surpriza mi-ai facut! Cam asta a fost cu sarbatoarea! Si daca vreti sa vedeti tortuletele...uite aici [url="http://family.webshots.com/album/555216806gQpekA"]Petrecere la gradi[/url] si [url="http://family.webshots.com/album/555218099SNgWhe"]Petrecere acasa[/url] Monica....LA MULTI ANI TRAISCA! pentru ziua ta...Sa fi iubita si fericita alaturi de cei dragi tie![flo] Aldaesme...MULTI ANI TRAISCA! si tot binele din lume![flo] Lory[/b]...LA MULTI ANI cu sanatate si fericire,sa fi iubita si fericita![flo] Ralucasimarius...LA MULTI ANI fericiti![flo] Sa aveti parte de tot ce va doriti...si distractie maxima! Dragele mele,va pup si va doresc o saptamana cat mai buna si plina de realizari! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellloooo:) La multiiiiiiiiiii aniiiiiiii cu sanaaaaaaatatteeeeeeeeee sa va deaaaaa DOmnuulllll toooootttt ce doriiitiiiiiiiiii, zileeee senineeeee si fericireeeeeeeeeeeeeeee LA MULTI ANIIIIIIIII SA TRAITI![il] Lory si Aldaesme[hippi][flo] M-as baga la o tura catre Belgia si eu si mai ales catre Japan! [pk] zicese ca e de sampanie clar ma bag. eu marea bautoareeeeeee[pahar] Ana am vazut pozele: dementiale! dar pana la urma a mancat piticii aia sau nu?[pofta] ca mie parca nu mi-ar fi venit sa ii pap! [:p] Euuuu maaaaaa duccccccccc la munciiiiiiii. a se citi printre randuri ca ammmmmmmmmm un chefffffffffff de nu se poate: bleaks, bleaks. ce as vrea sa fiu pe o insula acuma....[surf] la soare cu soatza langa mine. pupiiiciiiiiiiiiiiii Do not go to bed mad! Stay up and fight!! http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi....am halit 4 pitici,insa 3 au ramas,impreuna cu Alba ca Zapada...pana au fost si aia decapitati si decolorati...Acum mai sunt cate o mana sau un trup sau un picior din ei...horror...[:D] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Va urez si euLa multi ani sarbatoritelor, si celor care vor sarbatorii, multa, multa sanatate, fericire, numai bine, sa fiti iubite si sa va bucurati alaturi de familiile voastre!! Imi pare rau ca nu am timp de mai mult DC sa intru in fiecare zi sa va urez la fiecare in parte[V]......si ieri mi-a fost mai toata ziua calculatorul deschis dar nu am putut nici macar sa deschid vreo pagina. cum ma asezam erau copii deja clare pe mine[mariaj].....si ii inteleg sunt asa de putin cu ei[V]. Mira mami de DAVID [auto](15.08.2002), DARIA[zana](20.11.2004) si [copil]SELIN (07.02.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos"]POZE CU NOI[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/album?.dir=/c319re2"]Franta aug-sept 2006[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby, daca vrei pe insula ia-ti bocancii si hai la Sv ca aici a inceput ninsoarea! Asa ca... sa vina Craciunul! Ana, cuscroooo, m-or podidit lacrimile... auzi, zi-i lu' cuscru ca, desi nu v-am vazut, va iubesc la fel de mult ca si cum am fi stat impreuna![pup] No, ma retrag in frigul si in ninsoarea mea... incerc sa nu vi le trimit si voua, desi la Nina tare ma tem ca la fel ninge mandru si linistit! Elena Mami [gravi]"[url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC"]de George"[/url] (6.09.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...