Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani, Minunate Scorpiute ! (39)


Recommended Posts

buna fetelor,(dau copy de la alt subiect) eu sunt tare suparata, ruxitza mea are afte in guritza, ieri a mers sotul la farmacie si i-a luat ceva fiindca toata noaptea(sambata spre duminica) nu dormise si cand m-am uitat in gura avea 2 afte...i-am dat cu picaturile alea si parca, parca-i mai trecuse dar azi noapte din nou plansete si urlete si cand ma uit azi de dimineatza...avea si altele...asa ca am fost de urgentza cu ea la dr care s-a uitat in guritza si a zis ca are inclusiv si pe amigdale...ne-a dat tratament dar nu de vindecare ci doar de ameliorare...ca a zis ca orice am face ii trece in 7 zilenu va zic cum plange ca pofteste tot felul de chestii sa manance si o doare numai cand le atinge de limbutza, nu poate sa mai suga din biberonmai repede ar vrea sa bea din cana, nu mai poate tine suzeta cand adoarme...si tot asa...a zis ca daca incepe sa faca si febra sa revenim dupa 2 zile...daca nu sa-i dam tratamentul asta si sa asteptam sa treaca cele 7 zile....de chin[bang] ana[pup]super masinutza, sa ajunga cat mai repede la voi si sa o stapaniti sanatosi elena[pup]acush trece si saptamana asta si vine iar we-ul[:D] gata irina[:D]am promis ca o sa am grija[pup]si numai bine...mai povesteste-ne de printesica ta cea mica(mare)[:D]ce mai face? va pup pe toate fetelor, ma duc sa am grija de ruxitza ca e tare zmierti in perioada asta pupici si noapte buna monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

'neata dragelor! Monica, e aiurea cu aftele la asa o varsta. Poate e reactie de la antibiotic, eu fac de astea lunar, doar acum in sarcina am scapat de ele. Chiar ma plangeam anul trecut si Syd si-a facut mila de mine si mi-a trimis Diflucan, ca nu se gasea atunci in farmacii. La asa varsta nu stiu ce e recomandat, mie cu ala mi-au trecut intr-o zi, solutiile astea de farmacie chiar numai amelioreaza. Ideea ar fi sa ii ia un exudat de pe afta, sa vada ce anume e, si sa consulti un medic infectionist. Cam asta ar fi, ca daca are acum, tare mi-e teama ca va recidiva "minunatia" asta urata.[bang] Va pup pe toate ca deja nu mai am stare aici! O zi buna buna buna, Elena Mami [gravi]"[url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC"]de George"[/url] (6.09.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata, fetele. ana, am pierdut sirul:despre ce masina e vorba?ti-ai luat masinuta?astept detalii.sa o stapaniti sanatosi. monica, si razvan a avut afta cand era mai mic.stiu ca exista la farmacie o solutie contra aftelor, exact asa scrie pe sticluta.noua ne zicea sa-l stergem pe limba cu pansament steril, dar poti sa-i dai asa o lingurita sa inghita ca nu pateste nimic, ca la sters nu cred ca va sta, cel putin razvan nu a stat. elena,pupam burtica.super gerogica cum are el grija de bebe si vorbeste asa frumos de el la doctor.inca putin si trec si greturile.la fel si iri.va doresc sanatate multa.sa va vaccinati antigripal ca va fi jale iarna asta. laura, pupa fata.si pe tine. noi am fost ieri la control, asta dupa ce duminica seara am facut ultima injectie si am scos branula.ne-a spus ieri ca a trecut gatul.mai luam doar ambroxol ca mai tusim un pic.in rest suntem ok.aseara a fost prima seara cand a respirat super pe nas de il ascultam sa vad daca respira.pana acum numai de sforaituri am avut parte.mai stam si saptamana asta acasa ca ne-a zis ca e un pic sensibil si sa nu luam ceva de la cresa.si din cauza asta am pierdut un job.asta e ce sa facem.decat sa-l imbolnavesc iar...mai bine asa. si sotul e ok, a terminat si el injectiile, mai ia doar niste antibiotic, dar l-a lasat gatul.se pregateste sa le scoata. va pup pe toate si va doresc o zi minunata. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/nastasie_adriana/my_photos"]albumul meu[/url] adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti scorpiute Adriana,ma bucur ca baietii tai si-au revenit...Chestia cu masinica acum:am platit o Toyota Corolla Verso si o asteptam la sfarsit de noiembrie.7locuri,benzina,1.8 capacitate motor,gri metalizat deschis...de famelie,reducere 2300 euro si am achitat 19300 euro.Saru-mana de urare! Laura,multam' de urare! Monica,si tie saru-mana de urare!Imi pare rau ca Ruxi e cu problemuta asta.Am un coleg de servici care a avut fetita bolnava cu asa ceva.Doctorul le-a spus ca e afta virala si fetita a tras cu astea...nu putea manca,jale mare.De la gradinita a luat.Mama ei o dadea cu glicerina boraxata in gurita si cu un antibiotic care se pufaie in gura,Bioparox.Acum si-a mai revenit,dar a tras cam doua saptamani.Multa sanatate micutei! Dragelor,scorpiuta mea Luana tot plangutza e la gradi...nu se mai termina o data cu plangacelile astea...[bang] Va pup si va doresc numai bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna scorpiutelor, saru' mana de urarile de insanatosire pentru ruxitza...chiar se simte mai binishor, a dormit bine azi noapte cu exceptia unei singure zmiertaituri a si papat cate ceva...fructe pasate, laptic si supa...fara chestii dure fiindca inca nu poate sa mestece...a facut si o boacana de era sa o rad in cap[:D]eu eram prin bucatarie spalam aragazul si ea tot venea sa-mi arate ce face...se juca cu plastelina si-mi tot arata ce forma a facut ea, ba zicea ca e un tutuuuu, ba ca e un ham(desi toate aratau la fel[:D])...si tot asa, eu nu ma mai uitam la ea dar ii tot ziceam...bravo mami f frumos[:D]cand la un moment dat vine la mine si zice mamiiii capuuuuuu(am crezut ca s-a lovit la cap)...cand ma uit era plina toata in par de plastelina[bang]am spalat-o pe par...nimic nu se luase, am uscat-o si am pus pe o bucata de vata niste spirt ca sa-i degresez cat de cat parul ca era plina si multe fire lipite intre ele, am spalat-o iar pe par[bang]cred ca jumate de ora am stat sa o "pigulesc" in cap sa o scap de tuns pana la piele[:D]...dar statea, nu zicea nimik[:D]...acum mai are in cateva locuri dar fff putin...o sa iasa la urmatorul spalat[:D] va pup pe toate numai bine monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata, fetele.la noi sunt doar 3 grade s m-am apucat sa-i caut manusi lui razvan ca nu mai tine treaba. ana, iubita, super.ma bucur tare mult pentru voi.nu ma pricep la dubite, dar astept poze cand vine masinuta.consuma mult?ai luat-o cu banul jos?acum o sa fie cearta care o conduce, nu?sa o stapaniti sanatosi. monica, ma bucur pentru ruxi ca e mai bine.imi pare rau insa de parul ei.dar lasa ca se duce la urmatorul spalat. mai avem putin si vine luna noastra.eu deja am fost ieri in metro si i-am luat lui razvan cateva pentru ziua lui.vreau sa ma interese5z daca pot sa-i fac si sa-i duc un tort la cresa. va pup pe toate si multa sanatate. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/nastasie_adriana/my_photos"]albumul meu[/url] adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata scorpiute, Gata fetele,s-a pus pe iarna.E un frigalau si la Timisoara...de am facut piroane,nu cuie...Si azi dimineata,in graba mare ca eram in intarziere,am uitat sa ii pun Luanei manusi si statea mititica cu palmisoarele lipite ca in rugaciune,de ziceai ca e un ingeras roz(are hainuta de iarna roz) si cu obrajiorii aia mititei rosii....era asa dulceeeee....si mi se ripea sufletul de ea ca trebuie s-o scol dimineata si s-o car cu doua mijloace de transport in comun cu noaptea in cap,prin juma de Timisoara,ca sa o duc la gradi...Lasa ca vine ea masina si am scapat de inghetat prin statiile de autobuz... Asa ca Adriana mama,la sfarsitul lui noiembrie avem masina.Da,am luat-o cu banii jos,19300 euro,pe benzina,nu e dubita.Seamana la forma si e un pic mai mica in lungime ,cu Ford Galaxy sau Opel Zafira sau WV Sharan.De sofat o sa sofez doar eu,pentru ca Marius nu are carnet de sofer si nici nu vrea sa isi faca.Mai bine asa,ca la cat e de impulsiv...ar fi inamicul public numarul 1 pe sosea.Saru-mana inca o data de urare si cand o ajunge toyotutza acasa ii fac poze,cu siguranta si le pun sa vi-o arat.Cu tortul la gradi sa sti ca si eu am sa ii comand Luanei tortulet si am sa il duc la gradi,sa serbeze cu colegii ei.Sa fiti sanatosi! Monica....ce aventura cu plastilina...Zi merci ca n-a fost guma de mestecat,ca tare greu se scoate aia din par,aproape numai cu foarfeca mai iese...Ma bucur ca Ruxi e mai bine.Doamne ajuta! Dragelor,am vorbit si cu Gaby a noastra pe msg,tatal ei va trebui operat ca sunt ceva probleme cu sistemul vascular si ca sa nu existe complicatii mai tarziu trebuie operatie.La fel si la socrul ei,trebuie opearat si pusa tija la sold...Doamne ajuta sa fie bine si sa treaca peste necazurile astea! Na,cam asta.Va pup pe toate-toate si va doresc numai bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineaqta si de la mine!!! Am avut pauza acum e alarma de incendiu si nu merge nimic[:D], asa ca va scriu repede. Aseara am reusit sa citesc ce ati mai scris, dar cand sa ma pun sa scriu m-a luat sotiorul pe sus sa merg la culcare[V]. +Ana, sa stapaniti sanatosi masina.....si noi avem de gand sa ne-o schimbam, cu familionul nostru nu mai incapem in Citroen si noi vrem cu 7 locuri si loc muuuuuuuuul de bagaje[:D]. Monica, ai dreptate nu mai am timp de nimic, cateodata deschid Dc la lucru dar nu reusesc nici sa arunc o privire, acasa ma asteapta puisorii, sar pe mine cand ma vad, nu mai am nici o scapare!!! Sanatae la Ruxi, aftele sunt nasoale, a mai facut pana acum??? ar trebui cautata cauza altfel poate sa mai faca iar. elena, ce face burtica??? ai vazut ca nu ai de ce sa-ti fie frica !!! George e de pe acum incantat de fratior...sau surioara!.....chiar voi ce v-ati dorii? Va pup pe toate fara exceptie... s-a terminat alarma [V], ce sa-i faci sunt la elvetieni nu la romani[:D] Mira mami de DAVID [auto](15.08.2002), DARIA[zana](20.11.2004) si [copil]SELIN (07.02.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos"]POZE CU NOI[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/album?.dir=/c319re2"]Franta aug-sept 2006[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari scorpiute. Eu sunt in concediu saptamana asta pentru ca tusea Stefaniei m-a disperat.Asa ca am fost iar la medic si am schimbat tratamentul si am hotarat ca o tin acasa saptamana asta. Sper sa-si revina pana la urma ca m-am saturat si eu si s-o fi saturat si ea saracuta. Va [pup] pe toate si scuze ca nu o fac punctual. Aveti grija de voi si de puiuti. Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sã te inseli, decât sa fii pesimist si sã ai dreptate Georgiana-mami de Stefania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Eu incep sa manac deja mult,mai ieri ma plangeam de greturi si acum...nu-mi aduc aminte in viata mea sa fi mancat un borcanel de smnatana !!![:D] In rest cu lenea asta mare ma lupt,cand mi-oi reveni?!!![bang] Tocmai mi-am facut un test(distractiv)vestitul test chinezesc despre sexul copilului si cica ar fi baietel [bibe],sunt curioasa! Si tie Elena iti iese fata.Ce zici? Va pup scorpiute [pup] [url="http://community.webshots.com/user/piticasigogosica"]poze[/url] Iri si Iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...