Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii prefera blondele?!


Recommended Posts

In "De ce barbatii se uita la meci si femeile se uita in oglinda", de sotii Pease, scrie asa:

 

"Parul blond semnifica un nivel mare de estrogen, de unde si atractia barbatilor spre blonde. El este un indiciu al fertilitatii si probabil explicatia cea mai la indemana a expresiei <blonda si proasta>. In lume se spune ca blondele sunt tari la fertilitate si slabe la logica matematica. (...) Dupa ce o blonda naste primul copil, parul ei se inchide la culoare, pentru ca nivelul de estrogen scade. Dupa cel de-al doilea copil, se inchide si mai tare.(...) Pe vremea romanilor, prostituatele purtau peruci blonde pentru a-si face cunoscuta meseria, de unde si expresia <cu blondele intotdeauna te distrezi mai bine>."

 

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu zic ca depinde din ce perspectiva privesti lucrurile.

Am vazut acum ceva ani un documentar haios facut de suedezi(care-s cam blonzi toti[:D])despre femeile care apar in reclame diverse,mai bine zis despre podoaba lor capilara.Au demonstrat ca reclamele la produse casnice,detergenti,etc,ma rog ,tot ce tine de "casa",aveau in rolul principal o blonda,de unde concluzia ca blondele sint neveste de nadejde,harnice si gospodine,in timp ce reclamele la ciocolata,la companii turistice,la sujete asa,mai senzuale,femeile din spotul publicitar erau brunete,de unde concluzionu ca bruneta e reprezentanta "aventurierei"(astea sint concluziile trase de suedezi).

Hehehe..pai intr-o tara de blonde ,e firesc,nu?[;)]

 

 

 

 

Elena[hippi] si [copil]mademoiselle Amelie-Boubouid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rayu esti cremenala [:-)))]...aprob pozitiv ca lucrez in domeniu, dar...ce sa va zic ca am fost acu vreo 4 ani in Danezia si acolo in club evident toate fetitzurile inalte in craci si bloande...io idem, dar nu-s de ce se zgaiau aia la mine asa [hc]...pana se trezeste unul care pusese geana pe mine...si zice el cugetand adanc: tu trebuie sa fi ceva, spanioloaica ca la ochii astia asa inchisi la culoare[il]...hehehe, mister rezolvat ca nu pricepeam deloc [batcap] de ce le casunase pe mine...[:I] cand erau niste exemplare pe langa mine, de le ajungeam la tzatze si totusi am si eu 1,71 deci va inchipuiti ce domnitze una si una!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai dijeaba erai tu blonda ,lena ,te-au dat de gol okisorii[;)].

Heheh,si ca o concluzie,desi sint bruneta,nu fac ravagii p'acilea,pentru ca a fi brunet cam este egal cu a fi imigrant ceea ce nu e tocmai un complimentid="size1">[:D]

 

 

Elena[hippi] si [copil]mademoiselle Amelie-Boubouid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai spaniolii sunt nebunii dupa chicas rubias (blonde) iar astia de prin nord de femeia mediteraneana. raspuns: ptr ca extremele se atrag ... e vorba de genetic pool: the ability of native populations to maintain enough genetic diversity to survive ...

 

atractia naturala catre contraste/ opuse ... eu o vad ok. mie mi se pare o timpenie felul cum suntem manevrati (da sunt foarte manevrata)in special prin reclame si filme si reviste tembele de fumei catre idealuri de frumusete care nu-s deloc in natura noastra. adeca nu sta in natura femeii sa aiba 1.80 si 55 de kg. nu e normal.

 

si io vreau sa ma vopsesc blonda. ptr ca sunt, sau am fost natural, dar, zice lumea lumea ca de cind locuiesc in Nl mi s-a inchis parul... si copii n-am facut, ca sa ma motiv macar ... [q]

 

io am vazut pe discovery o data un documentar care zicea ca barbatii ar prefera blondele ptr ca ele au in general si pielea alba si se inrosesc repede si asta e asociat in mintea barbatului pervers cu ceva legat de sex...dar nu mai stiu , si am baut un pahar de vin ... mai vin io pe aici si zic cind/daca imi aduc aminte.

 

***********************

ooooo....aceste cuvinte ne doare!

 

grumpy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu am avut toate culorile in cap, am fost si bruneta citiva ani, vre-un an am avut parul roshu, acum in ultimii ani blond inchis pina la blond deschis, platinat, mai gri mai cu shuvitze etc in functie de dispozitie. Plus ca in astia ani am tot fost ba prin tari mai in sud, ba mai in nord, deci am avut contact cu opinii diverse.

Si pot sa va zic cu mina pe inima ca barbatii pur si simplu sunt innebuniti dupa FUND[:D], da, popoul femeilor. Ala e semnul de SEXY, un posterior sexy, ok aici dupa preferinte, mai mic mai mare, mai discret, mai voluptos. Eu zic ca un barbat cind vede in fata okilor o domnitza cu un posterior sexy chiar nu-i mai pasa de culoarea parului.

Chiar citisem o statistica realizata de nu stiu ce universitate si la intrebarea "care este primul element de atractie cind priviti o femeie" marea majoritate au zis picioarele, apoi sinii, apoi fundul, apoi la mare distanta veneau ochii, buzele, parul, miinile frumoase ingrijite si oja cea rosie etc... ce mai erau pe acolo.

Dar eu cred ca in ultima vreme cu tendintele astea ale modei, femeile opteaza foarte mult pt pantaloni, asa ca etalarea picioarelor frumoase a cazut pe un loc inferior. Cred ca asa per ansamblu, barbatul si-a gasit alt etalon al frumusetii SEXY si anume: admirarea unui popou. Mai ales dupa moda ultimolor dive pop..ce sa mai o lungim... popul e la putere[:D] Iar noi femeile cind ne cumparam si o fusta neaparat ne uitam sa vedem cum "face" popoul. Nu mai zic de pantaloni si mai ales jeansi[:D]

Si apropos de acelasi studiu, tot acolo erau intrebati barbatii care femeie i se pare mai atragatoare cea cu un ruj rosu aprins, maro dechis/ inchis, roz, mov etc.... Ei bine detasat in preferintele domnilor a fost o culoare a rujului cit mai naturala.

Daca clipurile gen hot lines au prim plan blonde platinate cu un ruj rosu aprins nu inseamna ca-s cele mai sexy, cu siguranta atrag privirea, asta si este ideea, nu? La fel si acei pantofi super inalti purtati de dansatoare, cu siguranta nu sunt cei mai atragatori, nici macar nu avantajeaza estetica piciorului, insa sunt totusi folositi in astfel de cluburi/ clipuri/filme XXX tocmai pt a face click asa in portiunea creierului barbatilor rezervata viselor eroticice pina la vulgar.

 

Alex un baietel de 10 luni e diabetic si are mare nevoie de noi

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by marius

Barbatii (unii) prefera femeile destepte. Daca sunt frumoase in interior e perfect iar daca si in exterior (sexy) e sublim. Ordinea este cea de mai sus - invariabil.Marius Perneshome page - www.marius.rdsor.ro


id="quote">id="quote">Marius tu ai dreptate, insa deja vorbim aici de alte preferinte..asa unde se pune si suflet[;)].Intrebarea era daca intr-adevar barbatilor le este atrasa privirea dupa blonde. Sunt oare blondele cele mai sexy? Oare daca ne facem toate blonde rezolvam si ecuatia asta?In astfel de studii, care incearca sa explice atractia intre sexe, se pune accent pe acel "ceva" care face un barbat/ femeie sa se simta atras de un anumit tipar, acel "ceva" care-l face sa aiba interes fata de un barbat/ femeie, il face sa-i dea celuilalt o sansa din punct de vedere sexual. Relatiile intre noi indiferent de sex sunt atit de complexe, insa numai acel "ceva", acea atractie poate sa declaneze primul pas spre o eventuala relatie care poate fi si sexuala. Tot asa vazusem un studiu intr-o emisiune, barbatilor si femeilor li se aratau diverse poze cu barbati/ femei si din citeva fotografii, subiectii trebuiau sa aleaga chipul fata de care au simtit cel mai mare interes si chipul fata de care cu siguranta nu s-ar putea simti atras sexual. Apoi imaginile puse pe calculator, studiate in fel si chip si concluzia a fost ca o femeie/ un barbat se simte atras de cineva care are o fizionomie in contrast. Si aici nu e vorba numai de blonda care prefera bruntetul si nordicul care prefere bruneta. Pina si fizionomia fetzei era graitoare nu numai culoarea parului, care oricum in zilele noastre numai originala nu e:)) Si explicatia a fost ca acest interes fata de contrastul nostru e tocmai tot un instinct bine conservat de a ne proteja specia. O femeie nu va dori niciodata un barbat cu un aspect asemanator cu al ei/ al fratelui ei sau al tatalui ei. Si nu e vb de asemanari izbitoare, ci de elemente "cheie "ale fizionomei.Alex un baietel de 10 luni e diabetic si are mare nevoie de noiVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...