Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"FETELE FANTASTICE" (8)


Recommended Posts

buna dimineata fetelor! Aelita fetitele vin mai repede decat crezi(asa stiu eu!!!).....de obicei cu 2 saptamani mai devreme[:D] asa ca pregatese-te pt. oricand .....peste 2 luni! si nu te speria ca nu esti nici prima femeie care va naste si nici ultima! gandeste-te(cum am facut si eu!) ca-n lume sunt milioane de femei care nasc in casa,in grajd,pe camp...in te miri ce conditii.....noi suntem niste norocoase! cand m-am internat eu sa-l nasc pe sufletel nu m-am speriat de nici un fel,am plecat linistita de acasa,dar dupa vreo cateva ore ca stiam ca nu nasc asa din prima,mi-am facut dus...m-am aranjat si eu ca sa nu ma toaleteze asistentele la spital,m-am cremuit,m-am parfumat si abia dupa aceea am plecat...si pe jos vreo 2 km pana la un taxi.....acolo mi-am impus sa nu tip de nici un fel....ca auzisem cum le fac medici astia pe bietele femei care tipa si ele de durere ca doar nu de placere! auzi cum le spune:"nu mai tipa asa ca o vaca,ti-a placut sa stai cu ....in sus!!"......asta am auzit de la o prietena de-a mea care nascuse cu 1 an inainte! si mi-a ramas intiparit in minte..... mi-am zis ca mie nu o sa-mi zica nimeni asa, ca ma dau jos dupa masa si cum sunt "vaca" asa ii trag o copita direct in podoabe!!! dar,cum eram ocupata ca fecioarul sa iasa mai repede si sa scap si eu de "bortoi" nu m-am ocupat de [box]...plus ca medicul meu a fost un dragut,imi vorbea chiar cu dv. ceea ce la astia nu o sa vezi....pe aici! te ia cu "hai,fata,stai jos,fa,aia,stai asa....." de parca am facut armata impreuna! na,ca la tara la ei..... nu ca as avea ceva impotriva,adica sa mi se spuna si pe nume,dar nu sa te simti inferior lui.....pt ca asat-ti da senzatia ca-i esti inferior! inca o chestie care m-a facut sa nu ma simt bine, e ca tot medici asta ai nostrii,care sunt destepti,n-ai ce zice,dar cand mergi cu un batran si-l internezi simt nevoia sa-i ia la "apertu"(am scris cum se aude!)...."mamaie,tataie,ia stai aici,ce te doare mamaie,tataie,fa aia,stai asa mamaie,n-auzi!" imi vine sa-i strang de gat,ca mamaia aia si tataia ala sunt oameni care au fost ceva la viata lor si chiar daca au fost numai tarani sunt mamaia mea si atataia al meu si lipsa asta de respect ma termina..... hai ca am dat-o din una in alta,dar asta e....la noi la stat! ca probabil la particular nu le da mana sa se poarte cu tine ca si cum esti deja terminat! Mady pupici puiului,eu nu pot vedea pozele,dar daca spun fetele le cred.....mai ales ca e asa mancacios! cicina,cum mai esti?! sper ca mai optimista, [pup][pup][pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc fetelor pt urari si pupici! Aelita da e sigur puiul meu [:D]! Si nici mie nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut in doar doua luni. S-a nascut cu 3.350 g si 50 cm dar a crescut ca Fat-Frumos! Deh ... seamana cu tati, ca mami e destul de mititica. Si stai fara grija, vorba lui Vio, au nascut ele femei in conditii nashpa si a fost foarte bine, dar noi cu atita armata de cadre medicale in jur ... Si eu in ziua cind am nascut, desi aveam contractii (sint asa ca durerile de menstruatie, adik suportabile - don't worry!) am mers la magazin si i-am cumparat carucior, apoi m-am dus la maternitate cu gindul sa-mi spuna daca nasc sau nu in ziua aia. Si cind m-a pus pe masa si mi-a zis sa ramin, ca nasc nu mi-a venit sa cred, imi venea doar sa tip la asistenta aia si sa-i zic ca io am venit la control ca am contractii, nu am venit sa nasc. De frica am tacut milc si am urmat exact instructiunile lor. Si a fost super bine. Hai, curaj, o sa fie bine si la tine![pup]. [mamica] si Mihai Nicolae [baietel] - my little treasure (1 august 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehem,vio,crezi ca daca nu suntem primele femei incalzeste pe rveuna cu ceva?? nu mi-e frica de nasterea ins ine,dar eu fac pe mine dca merg pt orice ins pital,nu mai zic ca facc pe mine la dentist,asa ca poti sa imi spui tu ca se scot masele de cand lumea,ca eu tot aia fac. nu suport durerea,asa ca eu cred ca o sa fac spume pe acolo sa-mi puna epidurala cat mai repede .ca cica te mai duc cu galagia sa ti-o faca mai tarziu,sau deloc,chiar. ha! pai tu crezi ca eu nu ma aranjez inainte? haha ,eu si daca ies la paine,dar cand imi nasc fata,rvei sa ma vada copilul urata? la mine nu tine cu taci ca ai stat ca o vaca,una ca nu cred ca isi vor permite,si a doua ca si daca s-ar intampla,zau ca eu nu stau la asa ceva,ma dau jos de pe masa si merg la alt spital una doua.daca te porti bine cumine,faci treaba cu mine,daca nu,s-a ales prafu! cred ca si tu ii dadeai una in bot,un picior asa,daca iti vorbea cumva urat.eu una nu pot accepta,mi se incruciseaza cablurile la jigniri si mai ales,cum zici tu,cand incearca sa te umileasca sau sa te simti inferior.si solutii sunt destule,pt ca niciodata nu e ala unicul medic si unicul spital.dar la plecare il scuip,haha ,asa in treacat. dar nu se va inatmpla asa aici,pto eu sa zbier cat vreau.neglijente,sunt peste tot,de asta imi e mai mult teama,de chestiile de care nu iti dai nici tu seama decat dupa ce s-au infaptuit. pacat ca nu poti vedea baiatul lui madyn,poate ti-l trimite ea mail.e bestial.si nu egras,doar ca e exact cum zice ea,ca Fat Frumos,pare de vreo 6 luni . madyn,hahaa , sa strigi la ea ca tu ai venit la control,nu ai venit sa nasti! tu ai nascut cu medic? aici nu vine decat daca se intampla ceva intre timp.oricum,nasc cu cine prind de garda in ziua sau noaptea aia,asa ca mi-e tot una. eu am fobie de spitale,fetelor,mai stiti cum era vio inainte de operatie??cand ii era frica sa nu se mai trezeasca?saracuta de ea.mie nu imi e frica sa nu ma mai trezesc,mi-e frica de durere.dar va zic eu,de num-o sti pe mine tot spitalu,uitati.va la mine,sa imi faca epidurala aia nenorocita cand vreau eu ca ii arunc pe geam. merci fetelor de incurajari. azi am spalat lucrusoare pt bebe,le-am sortat pe culori,sa spal tot,si cele noi,si cele primite,si am PREA MULTEEE .al meu a zis ca nu am timp nici sa ma uit la ele,dar sa am timp sa i le dau copilului.ca sunt numai mici,de nou nascut,si in primele trei luni creste.nu mai zic ca daca ar fi ca Mihaita al lui Mady nu i-ar fi nimic bun din ce am !!! m-a apucat groaza cate am de spalat si de calcat .pungi si cutii intregi,zici ca fac gemeni. si deja m-a luat o leneee si o stare de moleseala de trei zile,de as dormi continuu.parca eram mai activa pana acum.. hai ca v-am impuiat capul cu gravidenia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fete fantastice! am venit cu cafelute [cafea] Aelita,scumpa,te cred ca-ti e frica,dar acum e pt. ingerasul tau! vrei sa o sperii pe sufletica cu tipetele[:p]....sa-si faca o impresie ...inca de la inceput despre mama ei?! cat despre lucrusoare,sa stii ca nu apuci sa o imbraci cu toate,decat daca-i schimbi hainutele de vreo 2-3 ori pe zi...si nici asa nu mai apuci sa i le dai si a doua oara....ca astia mici cresc de parca-i uzi la radacina! [pup] pt. toate felele... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele.... Aelita...da!Am inceput gradinita,ce sa facem?In fiecare zi Cenusareasa merge ba la servici,ba la gradi...ca de altfel si Alba ca Zapada si Ariel si Barbie si Bambi si Pinocchio...iar mama si tata merg la servici sau la gradinita de mamici si tatici.Avem variatiuni pe teme apropiate.Bine ca ne-am revenit cu raceala,insa aseara am avut o surpriza neplacuta cu mandra,ca poate de oboseala,poate ca a mancat ceva si nu i-a placut...a vomat si a adormit la 19.30 de mi-a dormit pana azi dimineata la 6.30. Si o sa o cheme pe bebelina ta Sofia?[:D]Tare frumos nume!Bine ca nu-ti e teama de nascut.Prima data eu am fost olecuta infricosata,ca vacuta de moasa cu care faceam control periodic la dispensar era putin plecata cu pluta pe conducta si statea rau cu mansarda si mi-a povestit tot felul de grozavenii....si cand am mers sa il nasc pe Alexandru,de frica,nu am scos nici un sunetel,nimic...doar am gemut olecuta.Doctorita de garda cu care am nascut mi-a spus ca in viata ei nu a vazut asa gravida la nastere atat de cuminte...Asa ca ii dau dreptate si Violetei,ca stie ea ce stie cand a scris cu sala de nastere....si am auzit si eu toate cele,lauza fiind... Na,fete,hai ca va pup si mai vorbim.Sa auzim numai de bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aelita da am nascut cu doctor, care a fost un dragut si a venit special de acasa (sau de la fete, stiu si io [:D]). Dar oricum contributia lui a fost de circa 15 minute, in rest travaliul ti-l "petreci" cu asistenta. Referitor la lucrusoare si eu am o gramada cumparate de mine sau primite si chiar ca il schimb de trei ori pe zi (la plimbare, la culcare, la stat prin casa) si inca ii vin aproape toate pe care le-am avut initial pt ca in primele zile oricum ii vor fi foarte mari. Doamne cit sint de mici la nastere! [mamica] si Mihai Nicolae [baietel] - my little treasure (1 august 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ufff.....sunt suparata rau , si nervoasa rau [bang][bang][bang] am nevoie de mitraliera sa-i impusc pe nenorocitii astia de japonezi , ca m-am saturat de ei , nu-i mai suport [bang][bang][bang] of. doamne iar am luat-o razna , ce ma fac eu ? ma duc de tot cu capul daca mai stau mult sa-mi manance viata prostii astia , daca as putea sa dau timpul inapoi ,,, sigur nu mai vin aici , nu mi-au bagat in cont alocatia lui hiro , ca nu le-am aratat asigurarea medicala , pai ce treaba are una cu alta???? plus ca acum nu am , ca daca sotul nu mai lucreaza acolo unde avea si sigurare de la firma , tre sa ma duc din nou la primarie sa o fac pe cea de la stat si nu vor sa mi-o faca ca tre sa le duc de la acea firma o hartie semnata [bang][bang][bang] vai,,,,,morrrrrrrrrrrr,,,,,nu-i mai suport , ce ideii au ce tampenii..........parca nici n-ar avea nevoie de bani , ca doarplatim la urma urmei , daca asa scrie in carte asa tre faca ,,,,,,gata mi-a ajuns cutitul la os , si fac razboi , pai eu nu-mi traiesc viata dupa carte , eu vreau s-o traiesc cum vreau eu . scuze fetelor , dar trebuia sa ma racoresc putin . G.K.R
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata dragelor! va aduc cefelute,sa fiti vesele si fericite si iubite.... [cafea][cafea][cafea] Mady, puiutul o sa creasca asa repede ca peste cateva luni nimic nu o sa-i mai fie bun(ma refer la hainute!)....peste cativa anisori...si nu prea multim,o sa te intrebi vazand alti bb-lusi "oare asa mic a fost si al meu!?" parca a fost un vis,parca iti povesteste cineva .....parca nu ti s-a intamplat tie....Doamne cum trece timpul si cum cresc puii astia de oameni!prea repede! as vrea sa mai opresc timpul si sa ma bucur cat mai mult de fiul meu....hai,ca am devenit melancolica....[mamica] Nanamilasa-i incolo ...crezi ca faci rau cuiva daca te superi?! iti faci rau tie in primul rand! si sa stii,daca te consoleaza cu ceva,ca asa e peste tot,ba as zice ca la noi e chiar mai rau decat in Japonia! fii optimista,ca atata timp cat esti in viata poti face orice..... o zi cat mai buna,[pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da vio, daca am fi in romania nu as avea de comentat prea mult , dar vorba aia e strainatate cica , daaaaaaaa......stii cum e la astia ? te poarta de la un tel. la altul , de la un ghiseu la altul , ca daca in cartea lor nu scrie asa , nu pot face nimic si tot asa. deci merg pe ideele lor si nu ies din cuv. CARTII , ca iar ma apuca dracii. dar chiar nu mai pot crede-ma . si stau in aceeasi sala , dar fiecare birou , sau disk , fiecare persoana se ocupa cu ceva diferit de ceilalti? sunt niste CRETINI si gata. si nu ma pot calma , ca gata , m-am saturat de fiecare data tre sa fac scandal ca sa-mi rezolve ceva. pai se poate asa ceva . G.K.R
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti fete, Vio,cand ti-am zis ca esti o persoana sufletista si buna....ai zis ca nu-i asa.da' uite cum incerci tu sa o linistesti pe Nanami...Saru-mana de cafeluta,a picat taaaareeee bine![:D] Nanami ,vezi ca peste tot in lume sunt probleme birocratice si eu una chestia asta de hartogaraie...o consider o metoda de ucis neuroni...[:(!]Iti doresc mult succes si sa-ti rezolvi problema! Fantasticute,va pup in gashca si va doresc numai de bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...