Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"FETELE FANTASTICE" (8)


Recommended Posts

Ana,mare dreptate ai,si le spui tu asa frumos,de-l depasesti pe Creanga! da-i in ma-sa pe toti,ca am inceput si eu sa fiu surdaaa,mai intai de-o ireche si in curand de amandoua. pai eu nici nu am cerut ajutorul,ca sa se minuneze! ar fi fost culmea sa le cer eu lor ceva,care au doar pretentii ,drepturi..obligatii niciodata . nuu am cerut nimic,doa rma gandeam,ca in loc sa vina asa de la sine,sa intrebe,am nevoie,n-am nevoie,ma simt bine...ei vin si cer! si cer! si acum,cu burta la gura,ei cer! si sunt multi. cateodata zic ca ce bine,uite asa mi-am dat seama ce fel de oameni sunt!(mai ales atunci cand daca nu le dai sambata,nu le-ai dat toat saptamana,ca tiganul,si te injura ),dar de cele mai multe ori nici nu am nevoie sa imi dau seama,ca STIU cu cine am de-a face din start. si pe langa astia cu cersitul,mai sunt si aia care si-au bagat capul intre umeri,nu vad nu aud,nu ma intreaba de sanatate,macar acum cand am si eu o chestie acolo msicatoare in burta.femei la capul carora am stat si langa burta carora am suflat ,vorba aia,si mergeam cu de toate,si fugi la spital ca naste,si fugi la copil sa-l speli,si fugi incolo si-ncoace.NICI UN TELEFON NU AM PRIMIT SA INTREBE DACA MAI TRAIESC.a,ba un telefon,si in ca unul,sa ma intrebe daca mi s-a intampalt ceva,daca nu cumva am pierdut si sarcina asta,ca m-a visat foarte naspa.nu,sunt bine zic,numa iau dupa vise.baaaaa,sa te iei,ca asta insemna ceva foarte nasol,si eu nu ma insel! pai si ce vrei sa spun eu acum,ca avortez maine ca sa iti iasa visul?tiAm zis ca ma simt bine,si am de gand sa ma simt pana la final!cam astea au fost singurele preocpuari de starea mea.adica mai rau mi-au facut,ca oricat de tare si mare ma dau eu,m-au dat nitel peste cap cacaturile lor de vise si "amenintarile" ca o sa fi rau. deci sa ma intrebe de sanatate nu,dar sa ma sperie,DA. acum,ca mai am 2 saptamani sa nasc,la fel,alt vis,alta poveste...edci nu ma suni sa ma intrebi: ai nascut? mai ai? te ajut cu ceva? nuuuuu! te caut sa iti zic ca te-am visat naspa naspa si e de rau! bai,oameni pe care i-am ajutat continuu material,moral,tot,de doauj de ani incoace.si cand s-au vazut un pic cu sacii in caruta,vorba vine,ca nu vor avea nici sfoara de la sac.cand au vazut ca eu nu mai pot sa fac fatza la atata ajutor,ca nu le mai pot da atata,s-au dat la fund.vaaai si daca ii ascultati atunci: cand vei fi tu in situartia asta??sunt acolo la usa ta minut cu minut! cand vei avea tu nevoie?? voi fi acolo ,las tot! NICI UN TELEFON! in primul trimestru nu mi-a deschis nimeni usa,nu ma puteam ridica din pat sa mananc,mergeam pe pereti.ncii un telefon. cand am mai pierdut o sarcina,la fel,nu mi s-a deschis usa.nu sa ma consoleze,ca nu aveam eu nevoie de asta,dar efectiv erau zile in care imi era foame si nu ma putem ridica de frica sa nu cad. si beam ceai.asta a durat saptamani intregi,pana sa pierd sarcina,si apoi spital cateva zile,nu m-a vazut nimeni la culoare,si apoi acasa recuperarea. in fine...am inecput eu sa ma vait acum,sa-mi dau drumul la gura.nu-sh ce am azi. ma doare stomacul,si de-aia.si nu pot sa mananc. cred ca de foame . puf,ma bucur ca esti bine acum!! sa mai vii ,sa ne mai scrii. violeta,ti-a trecut viroza sau inca mai e acolo? (haha chiar credeam ca a facut ceai!!!) DEFAPT DAAAAAAAAAA A FACUT EL CEAIUL ,SI LAMAIA ,SI ...!! DA DA! Mititelul de el,ce grija are el de tine!!Baiatul lui mama,mai!El e alinarea ta ! [aho][gravi]37+[fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aelita, pun burtica si fetita care se face fotbalista. Da-mi mie nr de telefon ca te sun eu, nu te gandi la altii ce-ai facut tu pentru ei, asa "e" unii si ii mai chemi prieteni. Vio, m-am induiosat tare cand am vazut ce-a facut ala mic, te iubeste tare. Su eu pe voi toate. "Nessuno e cosi ricco da poterne fare a meno di un sorriso" Cicina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CICINA,va am pe voi aici fete super fantastice,pe care va iubesc. si bineinteles ca si in real am multi prieteni desi am triat in ultima vreme si am taiat multa popolatie de la portii gratis ca la popota oraseneasca ,aia sociala. nici nu am nevoie sa ma sune altii,ziceam doar asa,ca parca imi e ciuda cateodata cate am facut ,cat timp si energie am irosit.dar nu trebuie sa imi para rau,ci bine,ca eu am putut,si ei nu sunt si nu vor fi in stare in veci sa intinda cuiva o mana. zici ca-ti palcu fotbalista mea,ai? ma duc naiba sa ma culc,ca iar ma intinsei.am dormit putin azi noapte,m-am trezit la 8 si toata ziua am rezistat eroic sa nu adorm tocmai ca sa dorm noaptea.si UITE-MA! iar bantui p-aci. va pup si pe cele care mai intrati in weekend si pe cele care nu[pup] [aho][gravi]37+[fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aelita,pui mic,stai tu cumintica si nu-ti mai face sange rau!!! asa e viata,din pacate......sau din fericire! ia si tu ce e bun si da la o parte ce nu ti se potriveste! pai tie asa o stare iti trebuie acum?!(uite cine vorbeste?!......sa nu spuneti la nimeni [:D] eu plangeam [q][q][q]cand eram insarcinata cu Mihnea de salta burta cu mine....din orice!)..... Aelita te pup [pup]....pe burticica ....[olala]...ca sa o pupic si pe BB-lina! Cicina[pup]..... tu ce faci? fetelor va pregatiti de Craciun? pt toate [flo][hia][pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele intru sa va urez sarbatori fericite, un an nou si muuult mai bun decit asta! Aelita nu te mai necaji degeaba, asa e in perioada asta si chiar dupa nastere esti mai sensibila si lucruri peste care treceai cu vederea alta data acum ti se par mai grave. Pup fetita fotbalista! Si al meu era miscaret in burtik, il "botezasem" Banel dar fetita ta parca il intrece [;)]. Si daca nu mai apuc sa intru iti doresc nastere usoara si o bebelina sanatoasa tun. Hai ce o sa fie sagetatoare sau capricoarna? Vio, Ana68, Cicina, Dandusha, Fleur (ca nu te-am mai vazut de multisor), Nanami, Iliuta, Pufy - pt. ca noi o sa plecam din Bucuresti, la bunici - va pup de acum si sa ne revedem cu bine la anul. [mamica] si Mihai Nicolae [baietel] - my little treasure (1 august 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madyn, daca aveai timp, schimbai si tu pe aici sa faci un capitol nou. La multi ani pentru fetele care pleaca si nu ne " vedem "pana la anul. Vio, asteptam sa-mi dai nr de telefon al tau, tu ce faci de sarbatori? Eu raman acasa, din cauza de al meu ( are nevroza cronica, nu vrea sa mearga nicaieri dacat la schi, asteptam sa se puna zapada la munte) "Nessuno e cosi ricco da poterne fare a meno di un sorriso" Cicina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele.... Noi am facut cheltuiala weekendul asta,am luat si bradut,pe care deja l-am instalat....ca Marius era cel mai copil dintre copilasii mei....ne-am intalnit si cu Mosu prin magazine si am primit cadoul de la el,un ceas Orient automatic si un ruj d-ala de la Chanel de-i face reclama,da' nu va spun cat a costat tot cadoul asta al meu...ca am sughitat eu o zi intreaga[:I]...a dat Mosu' cadouri si la gorobeti,iar al copil mai mare si mai batran dintre noi s-a tot eschivat,asa ca pica pe mine magareata sa ii cumpar cam ce si-ar dori el....Cre' ca tre' sa-mi dau in carti,in bobi ,in cafea....ca habar n-am cam ce-ar vrea....Ma rog,ma descurc eu pan' la urma... Cicinelu'....trimis PM sau MP[:D]....si nu mai fi suparata...cin' te-o necajit?Iaca un big [pup]de la fata ca sa treaca de suparare! Aelita,maaaaaare dreptate ai soro cu ce ai scris...100% de acord cu tine si stiu cum e sa traiesti o experienta ca cea descrisa de tine...Sincer iti spun ca eu tare m-am amarat si am suferit din cauza asta,ma gandeam cu ce am gresit in viata asta,ce am facut rau,pe cine am jignit sau pur si simplu care era vina mea fata de acei oameni,stateam ca proasta si derulam in minte scenele incercand sa gasesc unde gresisem ca sa pot sa imi cer scuze....vezi,spre deosebire de tine eu mai eram si proasta,ca vroiam sa cer scuze daca gresisem cu ceva...Canutza om sucit,ce mai?!Si asa am trait,draga mea,cam 6-7 ani de zile...pana l-am cunoscut pe musiu Marius....cu alta educatie si cu alta scara de valori,care mi-a aratat cum sa cercetez,atat cat pot,natura umana si sa departajez pe ai care merita de aia care nu merita...Imi pare rau ca trebuie sa treci prin astfel de experiente,Aelita draga,insa sti tu vorba aia,ca de nu dai cu capul de pragul de sus ,nu-l vezi pe ala de jos...Probabil ca si starea ta amplifica anumite situatii acum...insa cum timpul rezolva multe....vor veni acele vremi cand vei realiza si iti vei da seama cine sunt cei care te respecta si te pretuiesc cu adevarat.Pana una alta...pune punct si chiar daca doare asuma-ti consecintele refuzului...familia ta e cea mai importanta si ghimbushluca mititica din burtik....Te pup si ai grija de tine![pup] Vio,felicitari pentru succesul proiectului si multa sanatate!Si vezi cum te ajuta flacaul tau?!Dragul de el,cata grija iti poarta...m-am emotionat citind de cat de preocupat e el de chestiune viata-moarte!Pupam micutul si pe mamicuta lui![pup] Puf,ia o pauzare....odihneste-te daca tot ai vacanta! Madyn,drum bun si sarbatori fericite si cu bucurie!Petrecere frumoasa! Dragelor,cam atat pe azi....am supa pe foc,sa nu se fi prajit deja...Va pup![pup] PS.Luana isi revine icetisor...pe 22 merem la control,sa ne dea verde la baitza soi iesit afara! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...