Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"FETELE FANTASTICE" (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ana eh,nu-s eu asa buna,sau nu-mi dau seama.....e poate intelepciunea [:D](plus modestia[:D]) ce vine cu anii!!!! dar trecand prin atatea chestii....poate nu mai mult decat altii,dar suficiente pt mine....mi-am dat seama care sunt adevaratele valori! ca nimic nu merita suferinta noastra,ca sufletul se imbolnaveste si el daca mereu suntem stresate,suparate,nefericite...cu sau fara motiv! are nevoie si el,bietul(sufletul!) de fericire,veselie,bucurie...sau macar de liniste! te pup [pup]si sper ca ai devenit si tu mai inteleapta [;)] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio...de acord cu tine 100%...ai dreptate si cu linistea sufleteasca si cu faptul ca nu are rost sa te consumi pentru orice rahatel.Insa la partea cu intelepciunea...[:D]sorry!...io zic PAS...ca 'geaba am imbatranit:inca m-as mai juca cu fi-mea cu papusile [:D]si in plus,cand e de gandit mai mult il las pe conu' Marius sa-si faca bube pe creier...[:D]hehehehe...pai nu?Ce perversa sunt!!!!!![}:)][}:)][;)] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihi... cu un razboi se rezolva se pare , cica imi face asigurarea fara hartia aia , iar luna viitoare imi baga si banii-n cont [:D] tare-s prosti , parca nu puteau sa faca asta din prima , trebuia sa-mi strice mie cateva zile , dobitocii [haibat] maine ma duc sa-mi faca asigurarea , ca dupa aia poate se razgandesc , daca nu se vor razgandi pana maine . va [pup] si va doresc numai bine [flo][flo][flo] G.K.R
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, pai nu merge deloc , asa e macar in RO stiu ca dau o spaga si totul se rezolva repejor , asa ca nu mi-ar fi ciuda [:D], pe cand la astia daca incerci sa le dai ceva sunt in stare sa te ia la bataie [bang] prima data cand am venit aici , invatata ca-n RO , m-am dus la banca sa schimb niste bani , la care imi da ceva maruntis in yeni , restul , nu era f. mult , dar de-o cafea doua , si i-am lasat restul zicand sa aiba de-o cafea , DOAMNEEEEEE era in stare sa sara tejgheaua aia acolo si sa fuga dupa mine , urla in gura mare OKYAKUSAMA (adica d-na cliet) cu mana intinsa cu maruntisul ala in mana, vai m-am speriat de el , ce fata avea , umflat si rosu [:D][:D][:D] de atunci m-am invatat minte , la taxi , restaurante ceva mai merge , in rest nuuuuuuuuuuuu....... [:D][:D][:D] G.K.R
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VIOLETA,oricum stie ca are mama tembela,ce mai conteaza niste strigaturi si injuraturi la medic.dar ce ar zice daca as sta eu injurata,ha? cu lucrurile asa e,am anuntat toata lumea sa nu cumva sa imi cumpere ceva,ca nu am ce face cu ele,nu are timp sa le imbrace,daca tot vor ,sa ia cand mai creste .ca stii cum e,vin toti cu cate ceva,si nu are sens,ca nu le imbraca,de ce sa dea banii degeaba pt obligatie? sa nu ia nimic,poate mai tarziu am nevoie,cine stie. Ana,hai,inteleg,merg si Cenusareasa,Alba ca Zapada,Ariel si Barbbie la gradinita,dar la gradinita de mamici si tatici cine merge? tati???[:-)))] cred ca tatti ![:-)))] misto ideea,am sa o retin pt viitorii mei ani de dat cu capul de pereti cu "viitoarea" . frica de nasterea propriu zisa,nu,si o sa radeti,mi-e frica mai mult de perfuzii,nitel de injectia de epidurala,frica adica de durere hahaa.sunt tampita,deci de durerile alea de nastere nu imi e frica,poate ca nu stiu despre ce e vorba si de-aia.mi-e de intepaturi,apoi ca o sa ma lase cuperfuzia aia in mana si stiu ca ultima data am facut gura ca mi-o scot singura ca eu nu am nevoie de ea.bai,sunt rea,mie cand mi-o veni ca plec acasa,nu te mai tii la mine. ultima data,imi venise ca EU PLEC! sa vina aici doctorul si cine-o veni ca eu plec! si daca plec fara sa stie ce? eu sunt sanatoasa,ce sa mai stau eu aici o noapte! era dupa ce pierdusem o sarcina...nu va ganditi ca era nebunia de dupa,asa sunt eu de fel. fetele din salon-camera(eram trei) ma rugau sa stau,ca or sti ei ce stiu.si eu le ziceam: mie imi e jena sa stau sa ocup patul cand voi sunteti aici cu probleme mari(ele erau cu operatii grele,cu uter si ovare scoase,in asteptare de biopsii...) si iar imi aminteam de acul ala de la perfuzie pe care mi-l lasasera in mana,pt eventuale alte perfuzii,si incepeam: mie sa imi scoata acoiul asta de aici ca trag eu de el !!! ca nu mai am eu nevoie de perfuzii(ceea ce a fost adevarat,mi-l lasau acolo pt eventuale urgente,sa nu intepe iar,si m-a junghiat mana toata noapte).apoi imi venise pe al meu: da-mi hainele ca eu plec.daca nu vrei,ramai tu aici ! si sa iti bage tie si in cur acele astea! ca plec pe raspunderea mea. dar nu am avut voie nici asa,au zis sau m-au mintit ca ma amendeaza:)) si eu i-am crezut .hahaa.vaca sunt,nici acum nu stiu cum era. si dca imi vine iar boala????? cine ma mai tine? atunci a stat al meu pe fotoliu,de ziceai ca mor maine,nu aveam nici pe dracu,dar ii era frica sa nu plece nebuna din spital. vreau sa spun ca prima data,cand mi-au spus ca e sarcina pierduta,si sa imi fac internarea,EU AM FUGIT! cu foile in mana,pe scari,al meu dupoa mine sa ma intorc ca TREBUIE,ca nu avem incotro,ca trebuie facuta interventia,si eu NU SI NU,DU-TE TU DACA AI CHEF SA TE SCARME PE TINE!EU NU MA DUC NICAIERI.a zis ca il fac de ras,a alergat dupa mine prin spital,eu nu si nu si nu a avut incotro si m-a adus acasa.noaptea cine era de urgenta cu hemoragie????? si cine statea trei zile in dureri pt ca datorita fugii mele nu mai aveau paturi si loc ,si a trebuit sa intru cu pilele pilelor in final,dupa trei zile de stat asa! deh,capul face,curul trage! si cum m-am vazut eu scapata,ca intrase frica in mine,gataaa,iar imi venise boala pe mine ca eu plec acasa,ca nu ma tine pe mine nimeni cu forta. asa ca,fetelor,ori imi vine mintea la cap,ori iar al meu o sa se inarmeze de toata rabdarea posibila si imposibila. poate vin fara copil de la spital[:-)))][:-)))][:-)))]il uit p-acolo. Madyn,eu am multe f f mici,marime minuscula,ca am zis sa nu atarne pe el,chiar daca va creste repede,dar sa nu il vad lalau .lalaie,adica,ca e fata.dar dca o fi pisoi,clar ca sunt mari si astea. cu Sofia cred ca ramanem,dar mai sunt doua luni de idei. nanami,ce naiba sa mai facem,suntem peste tot intr.un sistem de birocratie de tot rah....de iti vine uneori sa urli ca lupul .mai scuipa-i si tu [:-)))] cicina ,tu te.ai angajat sau de ce estipe fuga?? hehe misto cu spaga la japonezul cu ochii beliti peste tejghea! azi am terminat in final perdeaua si draperia in camera copilului.m-am incapatanat sa o fac eu cumana mea.mai am sa dau tot jos din sifonier,sa le bag prin alte parti,sa il las gol pt ea,sa il spal bine prinauntru si apoi sa incep sa calc la lucrusoare si sa le bag... ca vine naiba ceasu´si eu tot astept... si am facut o mizerie in casa,cu gauri date,cu masina de cusut,cu atze si cu tot felul ... si sa ma duc si dupa carut..si ce mai e... mi-e lene. [gravi]28+[fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor! ce mai faceti? vreti cafelute,nu-i asa?![:D] Aelita [pup] ....imi place Sofia,da' bine ca asta tb. sa va placa voua in primul rand! Ana [pup] si pt puiutii tai! Cicina,erai mai vesela si mai optimista,sper ca e doar de moment starea ta de acum! [pup] mie imi e dor de Dana......Dana[q] pup si celelate fete si va doresc sa aveti un weekend perfect! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragelor, Vio,pupicei si tie si la nazdravanel....[pup] Aelita,draga mea....hai sa dam mana cu mana!Si eu cam tot in zona aia crepusculara prin care te invarti tu, bantui si eu,tot cu pitici multi pe creier si tot cu stolul,nu cu pasarica...[:D]Asa ca te inteleg perfect.Si cum naiba sa nu te sperii in spital cand vezi tratamentul care ti se aplica si serviciile "ireprosabile" de care ai parte?!Eu as fi plecat din maternitate imediat dupa ce am nascut-o pe Luana si atata m-am rugat de doctor sa imi dea drumul vineri acasa....Eu am nascut marti dimineata si m-a tinut pana vineri dimineata,perioada in care am facut mii si tone de spume la gura....ma dadeau pe usa afara si intram pe geam.Pana s-a saturat doctorul de mine si,ca sa scape bazma curata,mi-a zis ca daca neonatoloaga zice ca e ok si copilu' poate pleca imi semneaza externarea....Asa ca am bagat rapid o spaga de 200 000lei,o cutie de bomboane si un buchetoi de flori la neonatoloaga,am semnat pe raspunderea mea si ...p-aici ti-i drumul.Cica nu se faceau externari vinerea...Ete sanchi!Pai dupa ce am nascut,asa cum eram si taiata si cusuta,stateam in fund de n-aveam treaba....aveam energie de aprindeam becurile in salon...abia asteptam sa ajung acasa....Bashca ca copila mea avea curuletul precum cimpanzoaicele in perioada rutului....carne vie,nu alta si urdori de nu putea dezlipi pleoapele....Chiar i-am zis neonatoloagei sa imi dea drumul acasa ca sa imi fac bine copila,ca ajung cu ea in urgenta de mai stau o zi in mizeria aia de maternitate.... Asa ca,Aelita draga....tin pumnii,bafta maxima si...curaj gaina,ca te tai![;)] Apropo de venit acasa cu sau fara copil:cand Luana a mai rasarit si ea din perioada bebelushiei si a inceput sa faca prostioare,ma intreba ta-su daca sigur e a noastra si nu cumva mi-a dat alt copil ...[:D] Nanami....bafta in continuare cu rezolvarea problemelor! Dragelor,sa aveti weekend placut si sa auzim de bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...