Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sentimente neexprimate


Recommended Posts

noi ne spunem frecvent "te iubesc", si nu ne este rusine cu asta! la noi lucrurile vin natural, nu am avut niciodata senzatia ca sunt falsa cand ii spun ce simt si nici din partea lui nu am avut senzatia ca ar spune-o doar sa se afle in treaba! depinde de fiecare in parte, cum simte sa isi exprime sentimentele! noua ne face placere ca in momentele de intimitate sau din contra cand suntem undeva "in public" si ne vine exprimatu' o facem si basta! nu cred ca este nimic fals in ai spune sotului ce simti si verbal si in alte moduri! nu mi se pare exagerat si nici hollywoodian!

 

Emily

 

 

Inima cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste

 

http://photos.yahoo.com/emilyjeuly

 

http://daisyPath.com/days/060715/0/1/+1/1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce subiect frumos!!!!

 

Eu si sotul meu am trait in familii in care nu se spunea niciodata "te iubesc", la ai lui pt ca ei chiar nu se iubeau, au si divortat, iar la ai mei dintr-o falsa pudoare.

 

Asa ca noi am invatat, si invatam in continuare sa ne exprimam sentimentele.

sigur ca nu-i spun mereu "te iubesc" si mie mi se pare ca se demonetizeaza, DAR gasesc ceva care stiu ca ii place: uneori doar sa gatesc ceva care ii place, sau sa il pup fara nici un motiv, sa-l strig cu nume de alint.

Ei, invatam inca.

Ce mi se pare mie important este ca NE IUBIM, si atunci poti gasi cum sa-ti exprimi sentimentele.

 

Daca vedeti un cuplu pe strada, nu chiar la prima tinerete, care se tine de mana si ea vorbeste cate in luna si in stele, noi suntem!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, eu il alint pe al meu prieten de tispe ori pe zi, ori de cite ori mi se pare ca e dragutz pt. ca chiar e. Daca se trezeste dimineata cu o dunga pe obraz de la fata de perna sau daca ii sta parul ciufulit, daca e murdar de vopsea pt. ca tocmai a vopsit baie sau trebuie sa se tunda si I se cirliontzeaza parul… nu stiu, mie mi se pare ca e tare dragutz si ii spun, il mingii pe obraz, il ciufulesc. Lui ii place. De cele mai multe ori ii zic cum ii zice si fi-sa, cuvint mostenit de pe vremea cind era mica si pocea cuvintele. Alte ori ii zic altfel, depinde in ce stare sint… De altfel eu am damblaua de a vorbi singura sau cu pisicile pe care de asemeni le alint ca pe copii mici.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ii spun ce simt ori de cate ori simt nevoia sa fac asta...nu calculez de cate ori pe zi "merge" un "te iubesc"...cateodata de multe ori, cateodata deloc...depinde de starea de spirit...parerea mea este ca e bine sa ne aratam sentimentele frumoase, ne simtim bine atat noi cat si partenerii nostri; momentele de tandrete sunt asa de frumoase...oricum, ideea e ca totul sa fie natural...daca nu-ti vine sa rostesti expresia magica, atunci e bine sa-ti dezvalui sentimentele asa cum simti c-o poti face mai bine.

 

Serbanica talharica


ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual [^]...id="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor eu cred ca trebuie Domne sa fim naturale[^]ca atunci ce te faci cu mine, ca sunt ca vulcanul, dar nici mie asa toata ziua buna ziua nu-mi vine a spune "te iubesc", dar o arat si nah, daca omul intelege si asa, de ce anume ar trebui io sa ma schimb, adica ce vreau eu sa zic este ca nu suntem toti facuti dupa acelasi tipar[:D] unii sunt mai impulsivi, unii mai calmi, unii mai introvertiti, altii mai extrovertiti...depinde insa foarte mult daca ne acceptam asa cum suntem si reusim sa scoatem ce-i mai bun din noi, ce cred eu kywy este ca poate tu ti-ai dori sa te schimbi un pic...dar ti-ai pus intrebare: de ce anume?? ti-a reprosat el ca nu-i spui??

 

trebuie sa fim cum ne simtim noi mai bine si in asa fel incat sa nu avem regrete[;)]mai tarziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem foarte iubareti, foarte pupaciosi si foarte pisicosi.Ne-am pupaci si ne-am spune "te iubesc" toata ziua, indiferent in ce loc ne-am afla si indiferent cine ar fi de fata(parinti, rude, prieteni).Unora le putem parea gretosi, dar astia suntem noi![il]Ne potrivim si ne intelegem de minune.Si bineinteles ca nu ne spunem "te iubesc" doar asa, de dragul de a spune, chiar ne iubim si ne demonstram asta prin fapte.Suntem casatoriti de aproape 2 ani si ma bucur enorm ca nu ne-am schimbat.Sper sa fim asa si peste 50 de ani!!

 

Simona 31+ si [baietel] Vladut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shi noi suntem iubareti,ne gadilam,ne rasfatam,ne tachinam...e adevarat ca nu spunem in fiecare zi "te iubesc",iar chestia asta din punctul meu de vedere nu e ceva grav.M-as plictisi sa aud din minut in minut cuvintele magice...mai important e sa le simtim!

 

Puternic nu este cel care ii domina pe ceilalti,ci cel care isi stapaneste furia-Lao Tseid="size2">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

id="Comic Sans MS">id="blue">

Draga mea, eu consider ca intr-o relatie COMUNICAREAid="red">, este FOARTE IMPORTANTAid="red">. id="blue">Cel putin asta este punctul meu de vedere.

Am avut 2 relatii in care comunicarea era 0, m-au parasit amandoi partenerii pentru femei inferioare mie dar care culmea, comunicau si din asta am invatat foarte multe.

Atunci nu comunicam de teama sa nu se inteleaga altceva, sa nu spun ceva gresit, sa nu jignesc cumva, etc, n motive.

De atunci am jurat ca spun absolut tot ce gandesc si ce imi trece prin minte si crede-ma ca este foarte important acest lucru.

Bafta!

 

Nana Motoc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...