Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti un sot zgarcit?


Recommended Posts

La noi in casa economul este sotul meu.Nici eu nu mai sunt asa de cheltuitoare, mai ales de cand a murit mama mea.

Insa nu am avut niciodata probleme cu el cand aveam nevoie sa cumpar ceva in casa.

De obicei banii sunt la mine( adica cartelele de banca[:D]),dar cand e vorba de cheltuit bani nu sunt discutii.

Nu imi place sa arunc cu bani, de dragul prietenilor sau amodei, ci imi place sa cumpar lucrurile necesare casei.[bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu recunosc k sunt km zgarcita.am mai lasat-o moale in ultima vreme dar tot sunt.Iar el este mana larga asa k trbe sa-l temperez.in ultima vreme vad l s-a mai schimbat decand are familie si responsabilitati.

 

Cait

Home is where heart is...my heart is far away from here..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi va alintati aici, nu vorbiti despre zgarcenie. Cand tatal copilului nu se gandeste sa cumpere patut "copilului nou-nout" si vine cu o solutie "punem doua cutii de carton in tarcul fetitei mai mari si punem doua paturi deasupra..." si asta in conditiile in care intrau lunar niste mii de dolari in cont...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nuuuuuuuuuu, de asta nu ma pot plange, prea ocupat, oarecum nervos, dar zgarcit nu.

 

Bella, [bang]asemenea idei trebuiesc rapid "trimise la plimbare", imi dau si eu cu parerea (ca d-aia-i forum[:D])

daca flituiesti/scuturi bine de cateva ori un asemenea exemplar, nu cred ca mai are idei "ingineresti" de economisire..............[box]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine mai zgircit decit mina sparta. Al meu arde tot, niciodata nu avem bani. El cumpara, cumpara orice, camasi de marca, pantofi, pentru el, pentru mine, mobila scumpa, tablouri originale, aparatura electronica, maninca la restaurant (cu cit mai scump cu atit mai bine). Eu l-am declarat maniac [:D]

 

 

 

 

Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi in casa el tine banii..daca ar sta la mine ar fi jaleeeeee[:D],cred ca n-am mai avea bani in 2 zile(cel mult[}:)]).El cheltuie mai cu "bun simt",dar nu se opune daca vreau sa-mi cumpar ceva..atata sa nu fie foarte scump si "sa dam faliment",dar nici eu nu sunt asa exagerata.Si mie imi place foarte mult sa fac cadouri,in schimb nu prea sunt asa darnica (,) cu mine imi iau lucruri care sa nu coste foarte mult.

 

cata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu nu e zgarcit si nici risipitor, e exact asa cum mi-l doresc. Eu imi pot lua ce imi doresc, nu trebuie sa il intreb daca imi da voie, dar eu chibzuiesc bani si sint foarte atenta ce imi iau. Nu imi place orice si nu dau banii pe nimicuri. Cind e vorba de investit in casa, discutam ce avem nevoie sau ce vrem sa schimbam si atunci ne hotaram ce luam. La preturi ne uitam sa nu fie scump, dar citeodata mai bine dam un ban mai mult pe un lucru, dar sa fie de calitate.

 

Himmelsduftid="navy">[biz]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine in familie am avut parte de un exemplu foarte bun,cred eu,din moment ce nu au existat nici un fel de dezbinari de genul "banii mei si banii tai".parintii mei tin toti banutii intr-un loc,indiferent ca unul aduce mai multi sau altul mai putini.de cheltuielile curente se ocupa mama fara nici un aviz ,iar cand vine vorba de investitii serioase se decide la comun.nu au existat niciodata certuri,nu ne-a lipsit nimic,nici atunci cand unul din ei nu lucra sau erau alte problemel[cool]

la ora actuala nu sunt casatorita,dar locuim impreuna si deja am inceput sa privesc cuplul nostru ca pe o micuta familie.iubire este din plin,intelegere exista si chiar daca avem fiecare cardul lui de salariu,sper sa nu fie discutii [mariaj]mai dureaza putin pana va ajunge si el sa priveasca toata povestea asta asa cum o privesc eu:viata noastra,camaruta noastra,lucrurile noastre,problemele si bucuriile noastre.inca il mai aud zicand "mergem la tine..." in loc de "mergem acasa"...[:(]adevarul e ca stam intr-adevar la mine,nu avem casa noastra pr zisa...dar asta este.eh,e abia inceputul,sper ca se va obsinui cu timpul,,,[8)]si,nu ...nu e zgarcit:Pe doar cam pesimist uneori.[sm]

 

http://photobucket.com/albums/c373/gabrielacatalin/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...