Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti un sot zgarcit?


Recommended Posts

Al meu e cam mana sparta [bang],eu sunt aia mai zgarcioaba si mereu imi reproseaza...auzi cica sunt ca babele alea care le e frica sa nu moara fara bani de cosciug [:D]...mai nasol e ca iubesc,ador casoletele de plastic,paharutele si tot felul de chichite de genul asta,am debaraua full cu asa ceva...si chiar ca cu asta nu ma scoate din babornita strangatoare.Dar zau ,daca nu eram eu asa zgarcioaba,nu aveam masina la ora actuala.Zau daca va mint...eu in 2 ani am strans 8 mii Euro fara ca el sa stie(era o perioada mai bunicica)...adica din ramasite de pe ici pe colo.Nu aveam masina atunci ...cand i-am facut surpriza s-a ingalbenit la fata.O lunga perioada nu mi-a mai reprosatca sunt zgarcita,dar in schim mi-a zis ca sunt periculoasa...cica cum am putut sa tin un secret timp de 2 ani [bang],ca cine stie cate minciuni ascund eu sub masca de ingeras pe care o detin.Acum iar a revenit cu complimentu "zgarcioaba" si imi zice ..."hai ca sigur ai tu ceva ascuns pe la saltea,scoate sa mai ne facem nitel de cap".

Cred ca e bine putin mai econom[:D]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/erin_rux/album?.dir=/37ca

 

gogomarla

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dutzica,

 

Eu cred ca prietenul prietenei tale o face din imaturitate si nicidecum din zgircenie.

Canadienii astia nu sint ca romanii deloc, au alte standarde si fel de a se purta. Sint mai directi si intr-un fel asta este bine. Da, cred ca el se asteapta ca ea sa ii ceara o bucatica din mincarea lui, sau ceva care ii place. Nu cred ca i-ar spune nu sau s-ar ascunde intr-un colt de camera si ar devora singur mincarea... Asa sint ei de fel, le place sa fii direct cu ei, sa le spui ce vrei si ce nu vrei...

Faptul ca i-a mai cerut o sansa si ca se straduieste sa se indrepte mi se pare de laudat. Inseamna ca vrea sa fie cu ea si ca vrea ca relatia lor sa mearga...

 

Acum spun si eu ceva care nu este legat de zgircenie ci mai degraba de societatea asta canadiana, mai directa... Sint aici de 16 ani si cind am venit aici aveam 19 ani, deci m-am format aici ca om... Am o subalterna, Emily din Bulgaria care are un fel de a vorbi la telefon specific zona noastra: "Alice... how are you...I'm sorry to disturb you,I was wondering if you can help me please if you want... I am so sorry to trouble you..." Offf... Ma zgiriie pe creier, nu alta!!! Ii spun de atitea ori... Emily draga, ia nu mai iti cere scuze peste scuze si treci la subiect. Cum te pot ajuta? Prefer sa mi se spuna totul direct, egal, sincer...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...