Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand un barbat loveste o femeie...


Recommended Posts

quote:Originally posted by MirelaV

io cred k intotdeauna femeia va fi macar putintel condusa de barbat...va depinde intr-un fel sau altul de el...se poate intampla si invers...dar asta nu inseamna bataie de joc, calcat in picioare..etcodata ce a apucat sa te jigneasca...o va face si a 2-a oara..si a 3-a...si tot asa..de-aici pana la a te lovi..e doar un pas..si la fel..daca a facut-o o data..cu siguranta o va mai face si a 2-a oara..si iote-asa ne invartim intr-un cerc .. de preferat..sa nu ajungi la asta..si daca ajungi....fugi cat poti k nu-i de stat.[flo] Mid="blue">iid="red">rid="blue">eid="red">lid="blue">aid="red">Vid="blue">pupicei pe burticeiid="pink">

id="size1">Racusori5 Lei pentru Mariucaid="red">Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi. id="size1">id="navy">
id="quote">id="quote">[flo][flo][flo]cata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am niste vecini in curte la care situatia este pe dos. Doamna il altoieste pe domn cu pofta aproape zilnic. Din cand in cand, ii rupe o ureche sau ii scoate un dinte (nu prea mai are multi...). Vine Politia, declaratii, anchete.

Ca astia mai sunt destui. De asemenea sunt barbati batuti de barbati, femei batute de femei, copii batuti de femei si barbati.

De ce credeti ca femeile agresate in familie ar avea un statut special?

Orice om (sau chiar animal) agresat este o victima. Si orice agresor (barbat sau femeie) este o bruta care profita de slabiciunea (de cele mai multe ori fizica) victimei.

Poate s-ar cuveni sa luam pozitie impotriva oricarui agresor?

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus nu inteleg, adica nu trebuie sa ne sesizam de fiecare data cand vedem o agresiune. Unii agresori au statut special?

Am postat acest articol pentru ca mi-a placut,ar fi trebuit sa-l postez la abuzul domestic dar am considerat ca va fi citit de mai multe persoane daca va face subiect separat.

Ceea ce vreau sa spun este ca un barbat sau o femeie care abuzeaza de partener in majoritatea cazurilor provine dintr-o familie in care unul din parteneri abuza de celalalt.Acestia in majoritate sunt barbati.

Pana cand ne vom creste copii in ideea ca femeia trebuie sa sufere si sa lupte pentru familie si barbatul este centrul universului?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Doamna il altoieste pe domn ... De asemenea sunt barbati batuti de barbati, femei batute de femei, copii batuti de femei si barbati.


id="quote">id="quote">Alte categorii: barbatul care o bate pe femeie (da primul) iar aceasta riposteaza batandu-l si ea pe el - si invers: femeia care sare prima la bataie si barbatul care nu se lasa nici el mai prejos[alcool].Oricum ar fi, e PENIBIL sa se ajunga la asa ceva[neand]! Si cred ca, de la violenta verbala pana la cea fizica nu este decat un pas.Cristina, mama lui Robert, 14 decembrie 2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Nu este corect...la cascaval vreti egalitate dar pe cimpul de lupta nu? [:D]


id="quote">id="quote">Vedeti, dragelor, de-aici incepe problema! Barbatii nu inteleg ca e vorba de "egalitatea in sanse". Si se tem!____________________________Tzuni [sofer] mic si drag si scump
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Tzuni
quote:Originally posted by Guestus

Nu este corect...la cascaval vreti egalitate dar pe cimpul de lupta nu? [:D]


id="quote">id="quote">Vedeti, dragelor, de-aici incepe problema! Barbatii nu inteleg ca e vorba de "egalitatea in sanse". Si se tem!____________________________Tzuni [sofer] mic si drag si scump
id="quote">id="quote">id="size1">[asia] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am sa va povestesc o istorioara. La bunica in sat era o vecina pe care o batea sotul. cu sau fara motiv, saracii copii plecau de acasa daca aveau timp sa n-o incaseze si ei, iar ea primea pumni si picioare pana se calma barbat-su si-i trecea criza; acuma daca omul era nervos, ce ziceti, ca e greu de gasit motiv de cearta? aveau 5 copii impreuna, ce sa plece saraca de acasa, cu ce sa-i creasca? pana cand a iertat-o Dumnezeu si i-a scurtat suferinta, a facut saraca o tumoare la cap de la lovituri si a murit. Acuma cum sa stea barbatul singur cu 5 copii? ii trebuia omului femeie. A gasit el alta candidata, s-a casatorit cu ea (ea nu avea copii, nu stiu daca mai fusese maritata) si la prima ocazie, da-i la pumni in cap cum se obisnuise cu prima. Numai ca femeia a infipt mana in tigaia de pe foc si i-a zis "ho , nebunule! m-am casatorit cu tine ca sa aiba copii astia o mama. daca mai ridici vreodata mana la mine, vezi tigaia asta? cu ea iti crap capul!" si a fost atat de convingatoare, ca l-a "lecuit" de treaba asta, nici n-au mai auzit vecinii scandal la ei dupa asta.

 

Tu de care parte a tigaii te situezi, rufusid="purple">?

 

You're unique. Just like anyone else.

[pis]... si [copil] bursuca 08.05.05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...