Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand un barbat loveste o femeie...


Recommended Posts

MirelaVid="blue">, catalynaaid="red">, mi-au picat ochii pe "io cred k intotdeauna femeia va fi macar putintel condusa de barbat...va depinde intr-un fel sau altul de el...se poate intampla si invers..."

 

Mai, cam ce ar trebui sa intelegem noi din asta? Eu din ce vad imprejur constat ca femeile isi aleg sotii in majoritatea cazurilor, ele decid ce trebuie in casa, de la chestii utile la decorare, tot in majoritatea cazurilor, si in general obtin ce vor mai devreme sau mai tarziu, si asta, tot in majoritatea cazurilor. Cam ce conduce un barbat in afara de masina?

 

Partea cu inversu… adica el depinde de ea sa-i faca papica, curat, sa spele rufe si alte asemenea? Dar daca respectivul le face cu mana lui, sau plateste pe cineva sa-i faca menajul, ce se intampla? De asta se insoara el, sa aiba cine sa-i faca menajul, sau sa-si imparta viata cu cineva? Sau voi vreti sa spuneti ca sunt femei care au caracter si barbati care sunt mai moi si acolo el depinde de ea? Cam ce ar fi trebuit sa intelegem?

 

 

You're unique. Just like anyone else.

[pis]... si [copil] bursuca 08.05.05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

apai daca-ti iei barbat sa ai ce conduce si pe cine manipula..nu-i bine. ca femeia are un cuvant greu de spus in casa..da..poate..dar principiul de baza e k hotararile se iau impreuna.

nu-mi iau barbat sa am mamaliga langa mine!

stii..mai e o vorba..intotdeauna in spatele unui barbat puternic se afla o femeie si mai puternica.

dar eu am subliniat "eu cred" tocmai sa nu se iveasca unu' altu' care sa-mi sara in cap! e pur si simplu parerea mea..si-atat. dar daca parerea mea nu corespunde cu a multora...asta e alta poveste.

 

[flo] Mid="blue">iid="red">rid="blue">eid="red">lid="blue">aid="red">Vid="blue">

pupicei pe burticeiid="pink">id="size1">

 

Racusori

5 Lei pentru Mariucaid="red">

 

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi. id="size1">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by MirelaV

io cred k intotdeauna femeia va fi macar putintel condusa de barbat...va depinde intr-un fel sau altul de el...se poate intampla si invers...dar asta nu inseamna bataie de joc, calcat in picioare..etcodata ce a apucat sa te jigneasca...o va face si a 2-a oara..si a 3-a...si tot asa..de-aici pana la a te lovi..e doar un pas..si la fel..daca a facut-o o data..cu siguranta o va mai face si a 2-a oara..si iote-asa ne invartim intr-un cerc .. de preferat..sa nu ajungi la asta..si daca ajungi....fugi cat poti k nu-i de stat.[flo] Mid="blue">iid="red">rid="blue">eid="red">lid="blue">aid="red">Vid="blue">pupicei pe burticeiid="pink">

id="size1">Racusori5 Lei pentru Mariucaid="red">Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi. id="size1">id="navy">
id="quote">id="quote">pai uite mai de unde sarise iepureleia spuneYou're unique. Just like anyone else.[pis]... si [copil] bursuca 08.05.05
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io cred k intotdeauna femeia va fi macar putintel condusa de barbat...va depinde intr-un fel sau altul de el...

 

apai daca-ti iei barbat sa ai ce conduce si pe cine manipula..nu-i bine. ca femeia are un cuvant greu de spus in casa..da..poate..dar principiul de baza e k hotararile se iau impreuna.id="red">

 

Ia spuneti-mi si mie, afirmatiile astea se completeaza sau se contrazic? Sau…hai ca m-am prins, era o alta MirelaVid="green">…

 

 

You're unique. Just like anyone else.

[pis]... si [copil] bursuca 08.05.05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Adrianai

Rufus nu inteleg, adica nu trebuie sa ne sesizam de fiecare data cand vedem o agresiune. Unii agresori au statut special?


id="quote">id="quote">Ma gandesc ca poate nu ai citit bine ce am scris. Se mai intampla...Spuneam ca trebuie sa luam pozitie impotriva oricarui tip de agresor, chiar daca se insista numai pe femeia agresata. Mi se par la fel de importante si celelalte categorii de agresati.Asta-i tot.http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Cred ca bataliile au inceput de cind cu egalitatea sexelor. [:D]


id="quote">id="quote">Gluma, gluma dar aici ai dat-o in bara...Chiar daca uneori ai un umor sec negustat de multa lume aici ai picat cu brio...Cum crezi ca te-ai simti daca ti-ar trage un dos de palma surorile Williams? Cred ca nu asa glumet...Ia sa te duci si tu la o bere...linga tine un Doroftei (sau poate pentru tine un Mike Tyson) pe care il jenezi doar cu mutra ta...mai esti egal cu el? Ca doar sinteti barbati. Si barbati's "tari" nu? sau poate te transformi intr-o fetiscana?Violenta impotriva unei persoane mai slaba decit tine fizic, nu arata decit inadecvare, prostie, incapabilitate, lasitate, si as putea sa merg mai departe...Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu intentionez sa ma cert cu nimeni...asa k..be happy..

 

[flo] Mid="blue">iid="red">rid="blue">eid="red">lid="blue">aid="red">Vid="blue">

pupicei pe burticeiid="pink">id="size1">

 

Racusori

5 Lei pentru Mariucaid="red">

 

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi. id="size1">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ocebine
quote:Originally posted by Guestus

Cred ca bataliile au inceput de cind cu egalitatea sexelor. [:D]


id="quote">id="quote">Gluma, gluma dar aici ai dat-o in bara...Chiar daca uneori ai un umor sec negustat de multa lume aici ai picat cu brio...Cum crezi ca te-ai simti daca ti-ar trage un dos de palma surorile Williams? Cred ca nu asa glumet...Ia sa te duci si tu la o bere...linga tine un Doroftei (sau poate pentru tine un Mike Tyson) pe care il jenezi doar cu mutra ta...mai esti egal cu el? Ca doar sinteti barbati. Si barbati's "tari" nu? sau poate te transformi intr-o fetiscana?Violenta impotriva unei persoane mai slaba decit tine fizic, nu arata decit inadecvare, prostie, incapabilitate, lasitate, si as putea sa merg mai departe...Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.
id="quote">id="quote">o-ce-bine ar fi daca ai scrie la subiect si ti-ai pastra ce gusti tu pentru tine si lumea ta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, merci pt lamurire.

Nu va mai certati nu am postat acest articol sa ne certam intre noi.

Sa incercam sa facem ceva constructiv.Sa incercam sa vedem care sunt semnele unui abuz? Cum putem interveni? De ce stau persoanele abuzate in continuare cu partenerii desi au unde sa se duca? Sunt aceste persoane bolnave? si aici ma refer la cei care isi lovesc partenerul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus
quote:Originally posted by ocebine
quote:Originally posted by Guestus

Cred ca bataliile au inceput de cind cu egalitatea sexelor. [:D]


id="quote">id="quote">Gluma, gluma dar aici ai dat-o in bara...Chiar daca uneori ai un umor sec negustat de multa lume aici ai picat cu brio...Cum crezi ca te-ai simti daca ti-ar trage un dos de palma surorile Williams? Cred ca nu asa glumet...Ia sa te duci si tu la o bere...linga tine un Doroftei (sau poate pentru tine un Mike Tyson) pe care il jenezi doar cu mutra ta...mai esti egal cu el? Ca doar sinteti barbati. Si barbati's "tari" nu? sau poate te transformi intr-o fetiscana?Violenta impotriva unei persoane mai slaba decit tine fizic, nu arata decit inadecvare, prostie, incapabilitate, lasitate, si as putea sa merg mai departe...Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.
id="quote">id="quote">o-ce-bine ar fi daca ai scrie la subiect si ti-ai pastra ce gusti tu pentru tine si lumea ta.
id="quote">id="quote">Touchy-touchy....wow ce sensibilos e domnu' Guestus!!!!!Credeam ca ai pielea mai tare...pune okelarii ca am scris la subiect....Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...