Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand un barbat loveste o femeie...


Recommended Posts

quote:io cred k intotdeauna femeia va fi macar putintel condusa de barbat...va depinde intr-un fel sau altul de el...

(...)

apai daca-ti iei barbat sa ai ce conduce si pe cine manipula..nu-i bine. ca femeia are un cuvant greu de spus in casa..da..poate..dar principiul de baza e k hotararile se iau impreuna.

nu-mi iau barbat sa am mamaliga langa mine!

stii..mai e o vorba..intotdeauna in spatele unui barbat puternic se afla o femeie si mai puternica.


id="quote">id="quote">

 

MirelaV, de acord. [bis]

 

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ruxandra, shhhh k ne sare lumea in cap.

 

[flo] Mid="blue">iid="red">rid="blue">eid="red">lid="blue">aid="red">Vid="blue">

pupicei pe burticeiid="pink">id="size1">

 

Racusori

5 Lei pentru Mariucaid="red">

 

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi. id="size1">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tema cu "condusul" devine tot mai putin importanta in relatiile de azi si va deveni si mai putin importanta in relatiile din viitor. Nu trebuie neaparat sa conduca cineva pe altcineva in ziua de azi, conceptul de munca in echipa devinee tot mai viabil. In trecut, cand barbatul era singurul intretinator al familiei, se punea problema "condusului". Azi cand si femeile au drepturi si pregatire egala, muncesc si castiga cot la cot, este normal ca deciziile sa se ia tot mai mult in comun si sa nu conduca niciunul dintre cei doi. Sunt si femei si barbati care sunt "condusi", dar ei sunt condusi pentru ca asa vor. Sunt femei care nu vor sa munceasca in afara casei, sau sunt femei care muncesc in afara casei, dar nu vor sa isi bata capul cu responsabilitati si decizii si prefera sa il lase pe sot sa faca toate astea. Deci se lasa "conduse". La fel sunt si barbati care prefera ca nevasta sa se ocupe de cat mai multe, sa ia toate deciziile importante si care implica responsabilitate. Si acestia se lasa "condusi". Pana la urma e o problema de preferinta. Ideea este sa te casatoresti cu cineva care vede lucrurile la fel ca tine. Ca daca niciunul nu vrea sa isi ia responsabilitatea, de exemplu, ce se fac? Daca unul vrea sa ia doar el deciziile si nu suporta opinia celuilalt este iarasi o problema. Cazul ideal mi se pare acela in care nimeni nu conduce pe nimeni, partenerii se sfatuiesc si se inteleg unul pe altul si fiecare mai face si compromisuri atunci cand este necesar.

 

De violenta conjugala nici nu se poate discuta daca e bine sau rau. Este ceva josnic si imoral si nu exista argumente care sa contrazica asta, asa cum nu exista argumente pe care le poti aduce in favoarea ideii ca a fi criminal e OK, ca Hitler era mai bun ca Maica Tereza sau ca a viola copii e OK.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...