Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Carucior gemeni!


Recommended Posts

O prietena foarte buna de a mea are 2 fetite gemene!De 3 luni.Are o situatie materiala proasta si mai are si o proteza(nu are un picior).Ne-am gandit ca am ajuta-o mult cu un carucior de gemeni. Cam cat costa?Nu are nimeni unul de vanzare? Lorellay si bb Codrin Where there's a will there's a way!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am cautat acum un an si ceva carut dublu in P Neamt dar nu am gasit de cumparat.In final am cumparat doua simple .Sincer mi se pare cam incomod cel dublu, mai ales cind trebuie sa impingi singura la el. Daca se pot ocupa 2 persoane de copii recomand doua .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca 2 carucoare separate sunt mult mai comode decit unul de gemeni....parerea mea....Noi am avut si dublu si acum avem simple si este mult mai bine...pt ca singura oricum nu poti eisi cu iei nici cu cel dublu, mai ales daca stai la bloc...Din ce localitate este prietena ta, poate ii trimit niste hainute...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prietena mea este din Petrosani! Sincer nu stiu cum s-ar descurca nici cu un carucior dublu nici cu doua simple, pentru ca v-am spus, nu are un picior, are proteza. Noi suntem 3 prietene care ne-am gandit sa o ajutam cu un carucior, dar sa il cumparam nou nu ne permitem nici noi. In rest strangem de pe la cine putem ce putem de la hainute pana la scutece.E tare bine sa iti vina cineva in ajutor. Credeti ca as putea sa strang bani sa o pot ajuta?Cum sa procedez? Lorellay si bb Codrin Where there's a will there's a way!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Pana acum nu m-am gandit prea mult sa fac cumparaturi pentru copii,ma gandeam ca e prea devreme.Dar citind pe forum vad ca preturile pentru toate sunt mari.Asa ca,rog,sa-mi spuneti pe pm cine poate sa ne dea un patut pentru copii gemeni si/sau un carucior.Imi pare rau,dar m-am gandit c aunora s-ar putea sa nu le mai trebuiasca si ar face un bine.Multumesc anticipat. pet72 cu [gravi]+ 25 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Carut de gemeni nou-nout ieftin exista la cora si costa 4 milioane jumatate. Patut de gemeni nu stiu daca exista insa eu ii tin pe ai mei baieti intr-un patut de lemn normal (1,70/60cm) si intra bine-mersi. Deocamdata stau de-a latul si se simt foarte bine. Nu cred ca le place sa stea despartiti (se cauta cu manutele chiar si in somn). Alta solutie ar fi doua carucioare (exista unele la bucur obor, romanesti, foarte bune, in jur de 2 milioane) legate intre ele cu legaturi chicco (de la magazinul de profil dar si pe internet am vazut). Succes! Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Buna. Va scriu pentru prima oara. Am si eu doi baieti gemeni. Au 7 luni. Sunt foarte bine acum, dar au fost in stare critica de la inceput. S-au nascut prematuri de 6luni si jumatate, au stat mult in incubatoare , am fost stresati , dar multamita lui Dumnezeu sunt bine acum. Sunt un pic mai micuti decat copiii de varsta lor ,dar pe mine asta nu ma deranjeaza. Ce sa va spun? E greu cu gemenii , dar se merita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...