Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce se intampla..


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hopsieu] Ma primiti si pe mine in club?

Si mie mi se intampla cam acelasi lucru.Am nascut cam de o luna al doilea copil si tot de atata timp nu am iesit din casa,astfel incat cred ca am luat-o razna,ca de 3 seri in coace ma cert cu sotul meu din orice.Cea mare mi-a intors casa cu fundul in sus,musafirii nu contenesc,eu sunt epuizata si nu am chef de nimic si plang din orice................

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florinututza26, de ce nu ai iesit din casa atata timp? Eu nu am stat in casa decat vreo sapt, doua cu tot cu cea din spital, apoi am iesit cu tot cu bebe la plimbare. Plus....daca esti satula de musafiri nu ii mai primii. Stiu ca e greu, dar e si mai greu sa nu ai liniste. Nu sunt eu in masura sa dau sfaturi, dar eu in prima luna dupa ce am nascut nu prea am primit musafiri inafara de mama, soacra.

Azi tocmai m-am racorit cu ceva cumparaturi[:D] si intentionez sa mai achizitionez ceva numai sa apara sotzu sa ma gudur putin pe langa el poate imi face cadou o pereche de cizme super pe care le-am vazut azi.

Va pup

 

tyaa si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

Pozele noastre[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu printr-o astfel de perioada in urma cu 3 luni cand am nascut.Din cea care (chiar si gravida fiind) umbla cat era ziua de lunga ajunsesem sa ies foarte rar.Mi se parea ca sotul meu nu vrea sa stea cu bebe,ca pleaca devreme si vine tarziu din cauza copilului...Mereu eram cu gura pe el.Asta pana m-am obisnuit si mi-am dat seama ca de fapt el nu fugea,din contra,nu stia cum sa termine mai repede sa vina la noi.Acum ma simt foarte bine,chiar daca ziua stau singura cu bebe si chiar daca nu mai iesim atat de des pentru ca e frig.Adorm bebele dimineata,fac ordine,si stau la Tv,pe DC.Ma relaxez.Cu adevarat curatenie fac de doua ori pe saptamana si e de ajuns.Numai mancare nu fac,ca face sotul.Am noroc cu chestia asta[:D]

 

Giana [mamica] de [bonjovi] Daniid="purple">

NOIid="red"> http://photos.yahoo.com/gianadedu

 

PUIUL MAMIIid="red"> http://dedu-daniel.celebration-of.com/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by tyaa

Florinututza26, de ce nu ai iesit din casa atata timp? Eu nu am stat in casa decat vreo sapt, doua cu tot cu cea din spital, apoi am iesit cu tot cu bebe la plimbare. Plus....daca esti satula de musafiri nu ii mai primii. Stiu ca e greu, dar e si mai greu sa nu ai liniste. Nu sunt eu in masura sa dau sfaturi, dar eu in prima luna dupa ce am nascut nu prea am primit musafiri inafara de mama, soacra. Azi tocmai m-am racorit cu ceva cumparaturi[:D] si intentionez sa mai achizitionez ceva numai sa apara sotzu sa ma gudur putin pe langa el poate imi face cadou o pereche de cizme super pe care le-am vazut azi.Va puptyaa si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)Pozele noastre[foto]


id="quote">id="quote">Nu am iesit atata timp pt ca nu reusem sa stau in picioare prea mult timp nici pana faceam ordine in casa,dar sa mai si ies.Totusi,de cand am vorbit cu voi si pana acum am inceput sa mai ies seara,vreo jumatate de ora,cand e acasa sotul si sta el cu copiii,ca sa-mi mai aerisesc si eu putin creierul.Si cu musafirii,cam asa am facut.Pe cine am putut am amanat pe cand ma voi simti mai bine.Si de cand fetita a inceput sa mearga din nou la camin,dimineata il adorm pe cel mic si ........SOMN DE VOIE !!!!! pana la 12.Parca sunt mai relaxata in felul acesta,dar nu cu mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, am inteles de ce nu ai iesit. E bine ca poti sa iesi seara cate putin si sta sotul cu copiii. Eu nu pot, nici nu as avea unde asa de tarziu, plus mancare, baita, scchimbat, eu le fac deci....mai greu. MAcar bine ca poti sa dormi inainte demasa, eu nici asta nu pot[bang]. In plus fetita mea se trezeste toata noaptea.

Ce mi-ar placea ca intr-o zi....sa vina sotul sa spuna "hai iesi putin undeva cu o prietena (daca mai am), stau eu cu fata", ceea ce nu se va intampla veci.

Am incercat sa nu ma mai enervez pt nimicuri, e mai bine parca acum, poate daca as reusi si sa dorm mai bine as fi si mai relaxata. Am incercat sa nu ii mai reprosez anumite chestii sotului, sa nu ma mai enervez pe el si sa il inteleg. Sper sa o tin tot asa.

Giani, fain ca gateste sotul tau. Si al meu mai gateste dar destul de rara.

Cat despre[xinpat], tot mai rar. Frecventa........1 data pe sapt. Nu ca asa avea eu mai mult chef.....cand ne e mai bine se trezeste Elisa, mai e si oboseala. Si eu ma gandesc cate o data daca nu il atrage altcineva (sper ca nU).

Ne mai auzim

 

tyaa si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

Pozele noastre[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...