Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oare s-a dus totul?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Mirunaa

Te-ai gandit vreodata la ce ai simti daca ar pleca el din viata ta? Spun asta pentru ca prea esti sigura pe el... Toate cele bune!M.P


id="quote">id="quote">da, un punct de vedere interesant. ioanna, eu sincer cred ca ati inceput sa va cam sufocati poate, chiar daca nu locuiti impreuna. daca pentru un timp unul din voi ar avea ocazia sa plece din oras sau sa nu va mai vedeti un timp, iti vei analiza poate altfel simtamintele. poate stai cu el din obisnuinta sau poate merita sa lupti si sa dai la o parte monotonia... ai sa te decizi tu.If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.id="navy">[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca ceva nu merge sau chiar totul ,si daca acum te simti asa gandeste-te bine ca nu e jumatatea ta si mergi mai departe .Trebuie sa gasesti pe cineva cu care sa te potrivesti ,nu stii cum se spune ,unul incepe si celalalt termina propozitia ,sa nu poti sa respiri fara el .

Cum sa iti fie teama de necunoscut ,ai 24 de ani si incepi o aventura ,aceea a vietii si asa iti vei gasi perechea potrivita .

Eu si acum il iubesc pe sotul meu la fel de mult ca acum 13 ani si nu imi e numai sot ci si cel mai bun prieten ,cu el pot discuta absolut orice ,e alaturi de mine chiar daca uneori gresesc .Si noi ne certam dar ne impacam repede si incercam ca data viitoare unul din noi sa fie mai intelept .

Un mare semn de intrebare ar trebui sa fie faptul ca nu ii suporti atingerea care de altfel are trebui sa iti atinga cele mai ascunse corzi ale sufletului .

 

Iustina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt intr-o relatie de 3 ani si citind msajul tau am gasit parti din relatia mea in el, si anume: uneori si eu am senzatia ca nu suport sa ma atinga dar de obicei ii spun asta si imi trece destul de repede si apoi nu-mi dau seama ce-am gandit in momentele alea si imi dau seama ca il iubesc. Dar acest neajuns care se intampla din cand in cand si depinde de perioada lunii, este eclipsat de restul calitatilor lui care ma fac sa ma simt in siguranta si anume este: muncitor, vorbim de absolut orice, el este cel care aduce bani si e bun in ceea ce face pentru ca e pasiunea lui si asta respect la el cel mai mult, e iubitor si un om bun in toate sensurile!

 

Acum sfatul meu ar fi: ia si pune in balantza ceea ce nu-ti place si ceea ce-ti place si daca iti dai seama ca sunt prea multe contra atunci nu are sens sa continui.

 

Eu una am invatzat ca o relatie se face cu compromisuri dar nu atat de mari incat sa fii nefericita tu. Si eu am nemultumiri dar atunci cand il strang in brate nu mai exista nimic altceva decat dragostea noastra!

 

Lizuca

http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/album?.dir=/cfe8&.src=ph

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:si eu zic ca o metoda foarte buna de verificare a sentimentelor e sa te separi un timp. nu neaparat sa te desparti, ci sa nu va mai vedeti un timp, dintr-un motiv sau altul. poate plecarea in alt oras/alta tara.


id="quote">id="quote">

[il]ramoniko,sfatul asta ti l-am dat eu tie ha-haaat,demult cand ai venit pe forum cu probleme de cuplu asemanatoare cu ale ioanei:)

 

poze de la mare-super!:)

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=1b51&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/my_photos

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mamica dulce

ramoniko,sfatul asta ti l-am dat eu tie ha-haaat,demult cand ai venit pe forum cu probleme de cuplu asemanatoare cu ale ioanei:)


id="quote">id="quote">iote ce ma tine minte...[:D]

la teorie is buna, mai greu cu practica... [alcool]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz [pis] Bubulina [pis] Maritza [pis] Fulgushor [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este normal ca dupa trei ani sa intervina rutina si plictiseala.Poate ar trebui sa incepeti sa va surprindeti iar.O plimbare, o cina, sau un joc ceva care sa va faca sa va simtiti ca la inceput.

Sau poate nu este el alesul.Dar orice ai hotara este mai bine sa decizi acum si nu mai tarziu.Nu vei avea toata viata 24 de ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

observatiile mele au dedus ca multe relatii trec printr-o criza in jurul "varstei" de 3 ani. si in cazul meu e valabila. am renuntat dupa 3 ani la o relatie, pt ca treceam printr-o astfel de criza (ma rog aveam si motive intemeiate), si inteleg tot ce spune ioannna. si cu prietenul meu am trecut prin aceeasi poveste,in jurul datei de 3 ani (+/- cateva luni). am facut o separare temporara, care a functionat de minune, in sensul ca in loc sa stam separati suntem mai uniti ca oricand, si parca a re-inflorit.

ce e important e sa constientizati insa ca ati intrat pe un drum mort(sau inghetzat) si sa vreti sa re-deveniti cum ati fost la inceput. si cred ca, chiar daca el nu iti arata, si el simte cand toate devin rutina, sau ca "lipseste ceva".

anyways, cel mai bun sfat e cu separarea temporara (sau o discutie pe aceasta tema, macar). dar ai nevoie de mult curaj, pe care ti-l doresc.

dar, inainte de toate poate ar fi bine sa iti faci o lista cu ne-implinirile care le simti, si sa le analizezi daca sunt intemeiate sau nu, daca chiar nu esti bine, sau ai doar un moment de "cold feet".

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...