Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oare chiar nu inteleg?


Recommended Posts

De ceva timp trec printr-o situatie destul de ciudata si nu stiu daca chiar eu nu sunt batuta in cap[bang] Sunt cu prietenul meu de 3 ani, insa in ultimul timp ne vedem destul de rar pentru ca el are f multa treaba.Eu pur si simplu parca nu inteleg sau poate nu vreau sa inteleg.Imi explica la o anumita perioada de timp ca are treaba si daca nu ne vedem nu inseamna ca nu ma iubeste,ca daca imi vb mai suparat la telefon nu e vina mea ci doar nu a avut o zi buna si nu trebuie sa o iau personal.Eu zic ok si ii zic ca inteleg...doar ca dupa un timp iar ma apuca....parca as fi batuta in cap.Acum am facut si o mare boacana si i-am zis ca probabil ca a stat cu mine atata timp doar pt ca nu a gasit pe alta intre timp[bang][bang][bang] deja faptul e consumat,imi pare rau de fiecare data cand fac asta...insa el imi spune ceva de genu: nu sunt de acord k daca dragoste nu e nimic nu e,trebuie sa lupti pt a te diferentia si nu vreau sa ajung la o anumita varsta sa-mi fac pb in leg cu existenta mea pt ca in tinerete ieseam toata ziua,vreau sa nu imi lipseasca nimic.... Am incercat si inca incerc sa inteleg....mi-a zis ca e pt ultima data cand imi mai zice pt ca deja mi-a zis de prea multe ori,dar cum sa fac sa inteleg? suna cam ciudat intrebarea mea...dar chiar parca nu-mi intra in cap decat in mom in care mi-o zice.cred k daca o sa mai trecem prin situatii asemanatoare nu stiu ce se va intampla.... As minti sa spun ca nu regret nimic..dar as minti sa spun ca regret ceva...[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu zic sa il lasi sa respire. nu-l mai sufoca atat. cu cat vei trage de el mai mult, cu atat il vei indeparta mai tare.

daca intr-adevar il banuiesti ca s-ar duce cu alta (ceea ce nu e exclus), urmareste-l o data sau pune pe cineva, macar sa stii una si buna.

probabil si el e prea tanar si vrea sa isi traiasca viata. mai are de zburatacit...[alcool] nu vrea sa se lege inca, nu vrea nici un angajament. acuma depinde si de ce vrei tu. daca vrei o relatie serioasa, cu perspectiva de casatorie, poate ar trebui sa iti gasesti pe altcineva.[hot]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz [pis] Bubulina [pis] Maritza [pis] Fulgushor [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

livia, si eu sunt de parere sa il lasi mai liber. cum era zicala aia cu pasarea care o lasi libera si care daca te iubeste vine inapoi, si daca nu, nu se merita .... ceva de genul asta. din experienta proprie iti spun, ca nu are rost sa il cicalesti sau sa te enervezi. mie mi-ar fi prins bine un asemenea sfat la vremea respectiva [bang]. ocupa-ti timpul cu lucruri importante pentru tine, mergi la o sala, fa un curs de olarit [:)]... si daca iti duce dorul,... se vor rezolva toate

hmmm... si uite, teoria mea cu "criza in jurul datei de 3 ani de relatie" devine tot mai valabila

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu cred ca e cu alta,adik sunt singura de asta.am mai discutat de acest lucru..si fiecare e liber doar ca a te vedea cu altcineva tine de morala si in cazul in care va vrea altceva nou a zis..acum nu stiu dc chiar asa o sa faca....ca o sa-mi zica si o sa facem o pauza..sper sa nu ajungem la asta...dar nu se stie.:(

incerc sa nu il mai stresez,chiar mi -sa intamplat cand am facut practica....pt ca dupa ce am terminat practica..mi-a zis ca se vede ca nu am ce face:P

 

As minti sa spun ca nu regret nimic..dar as minti sa spun ca regret ceva...[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg forte bine pentru ca si eu am trecut si mai trec inca printr/o situatie similara...stii ce mi/a spus prietenul meu o data, ca un om nu poate fi pe deplin fericit fiind mereu doar cu partenerul, ca avem nevoie sa fim doar cu prietenii sau sa fim un timp doar cu noi insine. Si pe mine ma chinuie intrebarea de ce daca spune ca ma iubeste atat de mult nu isi face mai mult timp pentru mine, pentru noi...dar stii ceva in teorie inteleg perfect si ii dau dreptate, dar in practica imi este mult mai greu sa accept lucrurile. Daca il iubesti si tu simti ca nu e implucata alta femeie atunci lasa-i timpul de care are nevoie.

 

daca nu esti iubit esti cel mai sarac om de pe fata pamantului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...