Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti prieteni ? Categoria celor "adevarati"?


Recommended Posts

Buna . Ma primiti si pe mine ? Si eu sunt pe listuta cu prieteni putini dar buni .Adica pe prietena mea care am cununat-o si deci ii sunt nasa ,pe alti doi care urmeaza sa-i cunun . In ei am mare incredere n-e cunoastem de acum cativa ani buni in urma . Sunt foarte fericita ca ii am doar pe ei putini dar prieteni buni dragi de suflet. Cum e si zicala PUTINI SI BUNI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Prieteni adevarati.... depinde ce intalegem prin 'adevarati' ce asteptam de la ei. Spunea cineva mai sus, si multa dreptate are, ca prietenia de acum nu mai e cea din adolescenta, eu consider ca acum cand exista familie copii, prietenii sunt cei cu care te poti destinde si sta la povesti, cei care te intaleg. Eu am doua prietene foarte bune din copilarie (foste vecine de bloc)- ne-am mutat, am plecat dar relatia a ramas... ne revedem mereu cu aceeasi bucurie. Apoi datorita skimbarii... emigrarea, locul de munca/ scoala... netul(traiasca!) am gasit noi prieteni, prieteni adevarati! anca si micutza Bianca(14/03/2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E greu sa ai prieteni adevarati si mai ales sa mentii prietenia.Cu cei din copilarie(prieteni cls mici si cei de joaca) 2 persoane,cei din timpul adolescentei putin dar buni si acum datorita copilului, a netului si a altor evenimente s-au mai inmultit, dar baza va ramane tot mama care e mai mult decat o prietena. Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gandesc ca sunt defecta,dar sincer nu vad prieteni adevarati si mai bine stau singura cu familia mea,e drept am plecat din tara de mult iar cunostintele pe care le facem pe aici nu sunt pe gustul nostru ori noi nu suntem pe gustul lor ,am ramas prietena cu prietena mea din clasa a 5 a si clasa a 12-a deci fete de baza dar in rest nu stiu ce sa zic am cunostinte nu prieteni. dar poate sunt defecta cum spuneam sau mentalitatea de acasa cu care am crescut neincrederea in lume ma face sa fiu rezervata dar am intilnit prea multi care au profitat de bunatatea mea asa ca nu ma arunc cu capul inainte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am prieteni din categoria "celor adevarati"!Putini dar am!Mai ales acum , de cand am nevoie atat de mult de ei!am descoperit prieteni adevarati!aici pe forum!care m-au ajutat!care ma incurajeaza mereu si imi dau forta si puterea de a lupta!Am nevoie de sprijinul sufletesc al lor!Le multumesc mult de tot ce exista![floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In anumite cazuri, mama devine prietena pana la un anumit punct. Depinde de puterea copilului de a se destainui sau nu pe deplin, dar depinde si de firea mamei, de atitudinea ei. Personal consider necesara prezenta unui confident, o persoana din afara familiei care sa aiba bunavointa sa te ajute neconditionat cu un sfat sau pur si simplu sa fie alaturi de tine (macar cu gandul) in anumite momente de cumpana. Aceasta persoana trebuie sa-ti inspire 100% incredere si sa dea dovada de multa daruire sufleteasca. E o persoana careia sa-i poti spune orice. Desigur ca e greu de gasit asa ceva in ziua de azi, o persoana care sa nu te dezamageasca nici peste "x" ani, adica sa nu-ti para rau ca ai avut curajul, puterea candva sa ii spui aproape totul despre tine. Iar daca ai avut norocul sa intalnesti o astfel de persoana, te poti considera cu un strop mai fericit decat ceilalti, fiindca, in general, omul are nevoie sa se destainuie cuiva, dar nu oricui. [url="http://photobucket.com/albums/d148/siminel/"]Florile mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...