Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FETELE FANTASTICE cap.12


Recommended Posts

Dana,deci copii ii trimiteti departe si voi ...ca porumbeii pe o insula!![:I] Vio, n-ai priceput nik [:D] . In weekend plecam pe insula , revenim pe 26 , pe 28 pleaca Tom cu Erika in Japonia , pe 29 Kein in tabara si eu raman singurica pana pe 8 Ian. cand vine trupa de peste hotare ( impreuna cu tata socru' care o sa stea aici 2 saptamani ) . Acum ai priceput?? [:p] Nu mai cafti cupilu' mai [box]. Stefi [ruga] [flo] *grupul fetelor fantastice *
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am priceput ...acum [:D]nu vazusem ca si Tom pleaca [zz] si eu care visam frumos!doua saptamani pe o insulaaaa...aaaa!!!! [recevere] o fi nascut Stefy? [:)] mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dano, cate-o bataita mai trebuie la copii, ca acolo unde da mama creste. Aelita, eram ingrijorata ca nu mai stiu nimic de tine, totul ok? Anul asta am fost prea ocupata ca sa trimit oarece felicitari, iar acum e prea tarziu. Oricum va urez aici Sarbatori fericite, si un an nou cu fericire si implinirea tuturor dorintelor. Eu sambata plec in tara si voi sta , ca de obicei, o saptamana. Vio, chiar ca nu stiu daca ne putem intalni, depinde de vreme, si trebuie sa ma duc si cu alte comisioane pe la ministere, asa ca oricum timpul e scurt. Pupici la nominate si nenominate. "Nessuno e cosi ricco da poterne fare a meno di un sorriso" Cicina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cicina [:)] , stiu si eu ca unde da mama creste ; de aia sunt ai mei asa de mari acum [:D]. De aproape un an n-au mai incasat-o...pe Kein il mai shutez din cand in cand ca face pe clownul , iar pe Erika o mai trageam de codite pana m-a pus s-o tund [:D] . Abia astept sa revina Stefi cu vesti bune ..si poze . Am pregatit cafelutele [cafea][cit][cafea]. *grupul fetelor fantastice *
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cicina,multumim de urari... noi suntem datori la tine(adica eu si Mihnea,ca de celelalte fete nu stiu [:D]).... dar cand o stii copilu' sa scrie bine ne punem pe felicitari.... adevarul e ca de cand cu felicitarile astea electronice eu una nu prea am mai trimis scrisori....ceea ce e cam de rau [ups] eu pe Mihnea nu-l caftesc de fel,doar amenint [:D] insa cand se umple paharul.....atunci mai rabufnesc [:D]si-mi pare tare reu,ca asa-mi e mila cand plange si sufera...mi se rupe sufletul! uffff,tare greu cu copii astia.... ce ziceti insa de faza ca m-a facut nesimtita?! in doua zile de doua ori?! asta a auzit la mine cum o "blagoslovesc" pe pisica [:D] e adevarat...ca e tare nesimtita,ce sa fac?! [:D] fura mancarea daca nu o supraveghezi,imi darama florile...multe si mai scap de-o fac asa... dar el ma confunda pe mine cu pisica [alcool] nici nu stiu cum sa reactionez....i-am zis sa se controleze si cica "mi-a scapat!"[alcool] Dana,buna ideea cu tunsul coditelor [:D] ai vazut ca s-a gandit bine?! ce o fi facut Stefy? cum o fi? STEFY ne gandim la tine si te pupam dulce [pup] si pe BBlina [pup] pt voi toate [pup][pup][pup] cicinelu,daca nu ne vedem in iarna asta,sigur la vara [pup] oricum tb sa vb si cu Puf....ca stii ca s-a suparat pe noi [:I] mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele ! Dandu acum poate si tu intri mai des,ca invremea in care am plecat eu(fara voia mea) nu prea mai intras nimeni pe aici,decat vio si cicina. auzi la ea vorbeste de vacanta de vara si de Craciun pe plaja !! violeta ,Sofia se uita precum curca in cräci,daca stii expresia,cand ii spun de bebe din burta,HABAR NU ARE ! a invatat ea una alta,onclusiv sa arunce papusa daca o pun pe perna ei,deci asta il va astepta si pe fra-su. sau ea o sti si face pe proasta ca defapt nu vrea sa il vada?[:-)))] va apucati sa scrieti acum tot ?????munca de Sisif,neneee!
quote:
ce ziceti insa de faza ca m-a facut nesimtita?!
[:-)))][:-)))] pai daca pisica nu are gura,itri zice el in locul ei [:-)))] haaaaaaaaa cica el ma confunda cu pisica [:-)))] mor aici [:-)))] pupa de la mine "descoperitorul de infinit "! Stefy [majoreta][majoreta] e inscrisa la mamici de noiembrie-decembrie2007? ca acolo poate afla mai repede . CICINA suntem foarte bine,sper ca si voi.stai linistita cu felicitarile ca nici eu nu am apcaut anul asta nimic.. ce misto ca pleci in tara,sper sa prinzi zapada.desi tu mergi mereu la ski,esti satula. [url="http://www.helpsonia.com/"]Povestea Soniei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102542&whichpage=1"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
[copil][url="http://b1.lilypie.com/2ui6p1.png"] Sofía (2ian2007) [/url] [gravi]18s+ (DPN 18mai2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,am terminat serbarea... trebuie sa ma laud ca Mihnea are 15 Fb si un B in carnetul de note,ma rog,calificative... a venit mosul,unul angajat...de meserie ca sa zic asa,cica e actor... bine a jucat rolul mosul asta! a canta cu ei si a dansat ....tot felul de pasi...lam final le-a dat daruri.... Cicina,eu ziceam de Puf ca-i suparata ca nu ne-am am anuntat-o si pe ea ca vii in tara...cand ne-am intalnit noi...si dupa cum nu mai apare pe-aici,parca e ea cumva suparata cumva de ceva... sau e doar ocupata [:D] Aelita,mai....ce bine ca ai mai aprut si tu,ca tare dor imi era de tine! Sofia e prea mica acum sa stie de BB,dar o sa fie bine ca sunt de varsta apropiata intr-un fel...altfel or sa se cam bata ..... ai aflat ca e baietzel?! va pup, mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dandu acum poate si tu intri mai des,ca invremea in care am plecat eu(fara voia mea) nu prea mai intras nimeni pe aici,decat vio si cicina. auzi la ea vorbeste de vacanta de vara si de Craciun pe plaja !! [b] Cum adica ?? Imi explica si mie cineva , sa nu mor proasta ? Vio, felicitari micului descoperitor si tie . Stiu ce inseamna mandria asta cand iti este copilul laudat si se mai vede si negru pe alb.[flo][flo] Cum mai este sistemul de invatamant in Ro ??( ca aici nu-mi place deloc [:(]. Sunt prea lejeri , clasele au niste pereti subtiri si nu se pot desfasura orele in liniste ca se aude tot din clasa alaturata ( de fapt sunt camere alaturate fara usi intre ele , numai cu o perdeluta se separa ; in fiecare an se schimba invatatorii (ca-s calificati numai pe un an, deci in facultate se specializeaza numai pentru clasa I sau a II-a sau cum vor ei, deci nu pot avea acelasi inv in fiecare an, plus ca si copiii sunt mutati in alte clase. Sunt foarte dezamagita din punctul asta de vedere ...aveam mai multe pretentii de la Australia.[8] La inceput am crezut ca asa-i doar la scoala unde merg picii mei in primul an pana invata engleza mai bine, dar cand am auzit ca daca vreau alt sistem sunt nevoita sa-i dau la privat ..m-a luat cu calduri si de atunci bodoganesc de una singura ca o femeie nebuna . [bang] Se apropie Craciunu ..cel putin asa zice lumea ca eu nu-l simt , dar astia de-aici sunt deplasati rau de tot [soc]; stiu ca in Romania lumea o ia razna cu (,) [curat]curatenia si mancarurile[papica], musafirii si plecarile ( ma fac si poeta [:D]) ...ce e placut si "fun" , in [japan] totul era comercial si cam atat, dar aici .......fac astia datorii peste datorii si se calca in picioare pentru cadouri ..incepand cu vecinii pana la verisoara stra-bunicii . Asa ceva chiar n-am mai vazut [batcap]. Voi cum procedati la capitolul cadouri?? si sa va sara somnu' haideti la [cafea][cit][cafea] *grupul fetelor fantastice *
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Dana,cu Aelita a fost o "problema"[alcool] dar nu din cauza ei ci din cauza lor..... adica,mai pe inteles.....a spus si ea ce avea de spus si a fost sanctionata,adica...i s-a blocat accesul! acum,uite ca de Craciun au revenit la sentimente mai bune [:D][:D] multumesc pt aprecieri... ufff,acum nu stiu cat de bun e la noi invatamantul !!! poate ca e....ca din cate stiu eu la teorie sta bine,practica ne omoara! insa mult prea mult pt copii... au pe langa abecedar si mate inca 3-4 materii... religie,cunoasterea mediului,educatie plastica,abilitati practice,lb. engelza...si sport! dar la mate si la abecedar se lucreaza din carte,cartea elevului,ursuletul care te ajuta sa scrii, soricelul care te ajuta sa citesti,alt ursulet care te invata sa socotesti....plus culegeri,fise de lucru individuale... si alte chestii pe care nu le mai insit [bang][bang] abia tin eu minte ce tb sa mai ia la el...si vorba aia ....nu sunt nascuta alateieri [:D] in fine,poate ca e mai bine asa.....dar tot mi se par multe! acum de ce spui tu ca e in Australia....chiar nu e prea bine.... faza cu schimbtul pofesorilor in fiecare an nu e bine deloc... daca peretii nu prea sunt,cum naiba poti tine o lectie?! ca un copil nu face decat sa asculte ce se aude de dincolo [alcool] la noi cadurile sedau doar in familie...adica cei apropiati...cum bine stii! lui Mihnea nu stiu cum o sa-i luam cadouri ca sta cu noi tot timpul... si voiam o pianina.... iar asta nu o poti piti printre lucruri! [:D] intre noi ne intrebam ce ne dorim si ne facem cadourile cu pricina [:D] noi o sa mergem la bunici de Craciun....si Mihnea abia asteapta cadolul lor,ca bunicii au fost f fericiti ca au un nepot asa destept! fetelor,daca nu mai intru pana la Craciun va doresc sarbatori fericite,sa fiti sanatoase si voi si cei dragi si sa va simtiti excelent [pegeam][pegeam][pegeam] mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...