Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FETELE FANTASTICE cap.12


Recommended Posts

Salut fete... A venit iarna...e un frigalauuuu....aveam un strat sanatos de gheata pe parbriz in dimineata asta...am trecut la geaca groasa...ufa!Si in week endul asta o sa fiu la Moeciu,la teambuilding...poate ne inzapezim p-acolo...si daca m-ai adaug si raceala care m-a luat de vineri...tot cu paracetamol,da' nu se da dusa deloc... Sa aveti o saptamana excelenta si o zi minunata!Mai vorbim... Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'neata! noi n-am racit ca papam multe vitamine[:D]adica multe fructe si sucuri de fructe....si am luat bronhovaxom,v-am mai spus anul trecut, mi-am jurat ca nu o sa mai stau racita din toamana pana-n vara [:D] si yo mi-s parolista,desi nu sunt de la Ploiesti... Stefi,ai grija sa iti fie cald......somn mult si vitamine(tot din legume si fructe...baga lamaie multa,suc din portocale,banane-asta asa ca sa-ti vand un pont,am auzit o mamica de un copil- geniu ca atunci cand a fost gravida manca banane in fiecare zi si f multe...asa ca nu se stie,incearca si tu [:D]..fara gluma...asa am vazut un reportaj) Ana,la Moeciu?! mama ce misto[bis].....ce pacat ca nu esti in vacanta! oricum ai grija cu racelile astea,nu le trata cu paracetamol ca nu prea tine.... si eu va spun o saptamana linistita si frumoasa, Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim vio ,[pup] da' daca nici noi nu mai mancam fructe si legume nustiu cine le mai mananca...banane sincer nu mananc decat rar...caci pe mine ma constipa..si au putine,vit...adik mai nimik...cine stie poate asa i-a fost destinul micutului geniu..dart eu vreau un copil f. normal..sincer nu-l vreau geniu...asadar nu tb sa le mananc[:D].. in schimb de dim am bagat deja o jum de ananas si o jum kg de struguri... acum papam niste peste cu usturoi...ni l-a pregatit tati ieri..bunutz... Stefania X 2[gravi] 31+ [url="http://www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/"]foto[/url] "Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefi,eu glumeam...sigur ca nu de la banane i se trage copilului [:D] ideea era sa mananci fructe multe....eu stiu ca bananele au destule vitamine,dar adevarat ca si constipa..... miam,peste cu usturoi....bunnnnn [pofta][pofta][pofta] noi am fost cam suparati aseara ca nu a reusit copilul atsa sa faca semnul acela care seamna cu l mic de mana,dar mai inclinat.... am sunat la doamna lui si mi-a spus ca s-a chinuit cu el si degeaba [bang] era ora 8,asa ca de la 8 pana la 9.30 am luptat sa il facem... si a iesit pana la urma,mai cu jalete,mai cu rastit,mai cu amenintarea ca-l trimit la oi,sau ca nu mai dormim toata noaptea pana nu ne iese... era tare obosit si-mi spunea ca de la somn nu mai vede liniutele,dar l-am intrebat cine e de vina ca a stat la desene pana la ora aceea si temele nu le-a facut cum trebuia... apoi a plans ca el nu se duce la oi ca unde sa doarma acolo? in fan fara macar o patura?! si ca el ce se face singur,ca nu are decat o mama si un tata?! ca nu vrea sa plece la oi,mai bine sa invete... nu stiu ca nici stilourile astea nu scriu subtire,el se chinuie si iese liniutza prea groasa... in fine,dimineata cand l-am intrebat cum sta cu l-urile mi-a spus ca sa-i dau un caiet ca mi le face... i-am dat si a facut,unul mic si unul mai mare....Ana,poate ca tu mai stii de la Alex.... ufff,tare greu.... parca l-am pus sa rezolve integrale direct in calsa I-a!![bang] deci,fetelor bucurati-va cat puteti ca la calsa I a e greu[:D].... si sa aveti o zi buna Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, bag sama ca acu trebuie sa te numesc mama de oier, dar daca o sa aibe banii lu ala de la Steaua , ca am un lipsus nu-mi vine numele, nu intereseaza daca stie sa scrie l-uri, ci cifre. Slim, acum e deja tarziu, despre ce vorbeam, nu ma baga in seama, ca ma bag in politica si urmaresc toate evenimentele cu si despre romani. Ana, gheta? Auzi frate si noi nici n-am dat drumu la caldura. E frigulet ce-i drept, dar nici in halul asta. Noi bine sanatosi, asteptam sa treaca si lunile astea sa venim sa taiem porcu de pe lista, asa ca la mama acasa. "Nessuno e cosi ricco da poterne fare a meno di un sorriso" Cicina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio...este greu in clasa I,nu zic nu si imi amintesc si eu de la Alex...se cam chinuia uneori cu liniutele alea si il mai stresam si noi sa lucreze in plus...Chestia e ca a muncit,nu zic nu,dar fiecare cu talentul lui si cum Alex e cu talentul mai spre partea de jos a problemei...oricat l-am stresat noi...tot uratel scrie.In plus atata munca de 4 ani s-a cam dus pe apa sambetei,ca acum in a V-a,la unele materii ii obliga sa scrie cu pixul,iar la altele numai cu creionul.Dar asta este,ca in ciclul primar trebuie sa invete sa scrie cu stiloul,n-au incotro...Si din ce scris avea Alex,cat de cat citet,acuma a ajuns deja ca nici el nu mai intelege,uneori,ce a scris...plus ca trebuie sa fie atent sa scrie o data cu profesorul ,ca ala scrie pe tabla si p-orma sterge si...nah,ramane in urma sau trebuie scris in timp ce proful vorbeste si Alex mai mananca litere...ce mai?Nu-i chiar usor...dar trebuie sa tina ritmul,ca nu-i de gluma.Alex oricum e foarte incet la scris,asa a fost mereu si tot timpul aveam vorbe pe tema asta si cu el si cu doamna invatatoare.Ii dictam acasa,a luat-o si in freza...tot degeaba.Asta-i ritmul lui,ce sa-i fac?El face ,el trage. Cum scriai de Mihnea cu ochisorii obositi...asa era si la Alex...si noi il lasam liber cateva ore pana la teme si incercam sa nu il lasam la tv sau comp.Si uite ca in zi de azi Alex are ochelari de vedere....asta este!Aveti mare grija si as zice ca nu-i rau sa mergeti cu Mihnea la un oftalmolog si de ar fi nevoie sa ii faceti macar pentru scris si citit niste ochelari...nu lasati sa treaca asa...Noi asa am facut,las' ca-ti trece,da cu apa rece pe ochi...etc,etc...si acuma a ajuns la permanenti. Si lasa-l mai usurel cu scrisul liniutelor,ceapa lor de liniute,[:D]ca o sa prinda ura pe scoala si azi-maine il auzi ca nu mai vrea sa mearga la scoala...Hai sa aveti bafta maxima si succese depline![pup] Cicinelu',[pup]pai da...gheata...de ceva zile incoace dimineata tot sub zero grade e temperatura in aer si la amiaza este de peste 20 de grade...nici nu stiu cum sa ma mai imbrac...Mai rau e ca sunt cobza de racita si nu-mi mai trece si cu schimbarile astea de temperatura si mai nasol...Bine ca nu mi-am imprastiat cocostrocii si la familie,ca nu stiu ce m-as fi facut cu Luana. Fetelor,cam atat...sa aveti o zi excelenta si sa auzim de bine!Va pup si vorbim! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anushca,draga....il las mai incet... stiu si eu cum e cu scoala,pana la clasa aIV-a cel putin toti copii sunt destepti... vreau numai sa aiba putina disciplina si sa nu fie ultimu' din clasa [:D] ca el face saracul,se straduieste...v-am spus ca "atat de mult se straduie sa tina supapa cuminteniei inchise" [:D]...mai are si el scapari si la funditele astea chiar nu a inteles....nu stiu ce metoda are doamna,dar se pare ca mai bine pricepe cu metoda mea(deh mi-am ratat cariera....ca voiam sa ma fac profesoara [:D])... am auzit si eu ca dupa clasa a IV-a nu le mai da voie sa scrie cu stilou si nu inteleg de ce-i chinuie acum asa...in fine... cat despre ochelari sa stii ca am fost cu el la consult...ca s-a schimbat taica-su ochelarii si l-am bagat si pe el la consultatie...si nu are probleme... eu stau perfect cu vedere si posibil sa semene cu mine.... el zicea ca nu vede liniutza de somn [:D] lasa,ca Alex se face doctor,ca astia au scrisul de nu si-l inteleg nici ei [:D] Cicina,pai nu toti au norocul lui becali,dar macar mananci braza proaspata si lapte fara chimicale [:D] da' nu vrea acolo ca e fara mama si fara tata si fara patura [:D] asa ca se apuca de invatat...ca aseara a facut bine,l-a laudat doamna....deci una rece una calda....pesemna ca azi a zbarcit-o din nou [alcool] va zic eu mai pe seara,sau maine [:D] pupici la copii si voua la toate [pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio...ai dreptate,ce poti sa faci?Asta e la inceput cu clasa I...rabdare si tutun,sti tu cum se spune!Daca ii merge mintea si pricepe repejor si din clasa...e minunat.Cu scrisul..asta este!Cum ziceam:unii au talent,scriu frumos,altii mai incetisor...Eu nu am tras prea tare cu scrisul la Alex,Marius era mai alarmist in privinta asta,caci de multe ori la anumite teste si examene se tine cont si de scris...ma rog!Sa aveti bafta maxima! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana,saru'mana... sa stii ca nu ma tem pt scris....el scrie destul de frumos.... numai daca vrea ! ceea ce ma tremina pe mine e ca inca nu s-a facut declick-ul ca tb sa se comporte ca un scolar si nu ca un copil de gradinita! el inca se joaca,inca viseaza,inca nu asculta decat pe cine vrea el... partea buna e ca la clasa e cuminte... mai uita el pe ce lume e,dar e cuminte... de exemplu nu stie care sunt caietele lui [:D] insa uite ca aseara imi tinea mie lectii ..."sa nu uita,ai auzit ma?!sa nu uiti pui mapa aia in ghiozdan,ti-am spus ca ma cearata doamna....pai ce, de cate ori sa-ti zic?!"[:D] azi avem sedinta,sa vedem ce ne va spune doamna.... ufff....o sa treaca el si de clasa I-a [bang] dar,descoperirea secolului [:D] mi-a spus aseara ca a descoperit ce e cu infinitul... ca infinitul e Doamne-Doamne!!! zic,cine ti-a spus mai tie asta?! zice,nimeni m-am gandit eu asa.... deci urmeaza turnul Babel de construit[alcool] pupici la fetele fantastice si la copii Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...