Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FETELE FANTASTICE cap.12


Recommended Posts

Vio....lasa-l mah...[:-)))][:-)))][:-)))]ca o sa-si revina el...e abia la inceput...Alex nici la ora actuala nu stie care e caietul de mate si cartea de mate,daca ii cer sa mi le aduca,ia absolut toate cartile si caietele de pe raft,le da jos pe masa unde scrie si incepe si le cauta intr-o dezordine de nedescris....si daca il intreb ca inca nu stie care e caietul si cartea...imi zice ca de unde sa stie?Ce el tine minte culoarea la coperti?Nah,zi si tu!Si ca sa-ti spun o intamplare din clasa I de la Alex,n-o sa uit cat 'oi trai...era deja in apropiere de vacanta de iarna,sedinta cu parintii...deci destul de mult timp trecut,se presupunea ca copiii ar fi trebuit sa se obisnuiasca ca sunt deja elevi si gata cu gradinita,nu?...si sedinta cum spuneam si ne povesteste doamna invatatoare ca un grup de baieti din clasa,din care si Alex facea parte,ai mai cu motz si care pricepeau lectiile din clasa si se cam plictiseau la ore,cica pur si simplu se ridicau in timpul orei si ieseau din clasa...Azi asa,maine asa...invatatoarea nu intelegea ce tot fac asa,ii trimitea inapoi in banci,ei tot asa....pana i-a intrebat si le-a zis ca nu le mai permite sa se ridice in timpul orei.La care elevii astia ii raspund ca ei se plicitsesc la ore,cum sta ea sa le explice la toti ca sa inteleaga,ca ei isi terminau imediat ce le dadea de lucru,asa ca se ridicau sa iasa la un fotbal scurt in curtea scolii....Sa mor cand am auzit...Asa ca doamna a trebuit sa schimbe tactica si dupa ce termina de predat ,la astia le dadea de lucru in plus mai mult sau daca lectia tinea toata ora atunci tinea ora impreuna cu ei,adica ii punea sa faca exercitii la ceea ce ea preda,ii solicita in plus in timpul orei....Asa ca o sa treaca ceva vreme pana Mihnea va intelege statutul de elev...stai linistita,ca se obisnuieste el...[:D] Pai tu ii faci ghiozdanul?Nu-i bine,lasa-l sa se descurce...asa va pricepe care ii sunt indatoririle si cand isi va uita ceva acasa,ca nu a fost atent,sa traga consecintele la scoala si cu siguranta ca atunci va sti ce are de facut.Eu nu i-am facut niciodata ghiozdanul lui Alex,l-am lasat sa se descurce si daca a gresit,a platit...si asa a si inteles care ii sunt indatoririle. Nah...treaba cu infinitul....vezi ce flacau destept ai?Filozof o sa se faca,manca-l-as eu pe el![pup] Si eu stateam uneori si ma minunam de ce probleme existentiale avea Alex la varsta lui Mihnea....acuma i-a trecut,dar vine Luana din urma...hehehehehehe...[:D] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor,vad ca pe aici am ramsa numai eu si ana... din cand in cand cicina si uneori Stefi... imi pare rau sa vad asta,pt ca sincer imi erati tare apropiate! probabil ca o sa renunt sa mai scriu..... dar voiam sa va anunt si pe voi ca o sa mai am un BB!! am fost tare suparata ieri cand am aflat[q][q][q] pt ca nu imi planificasem asta si am luat medicamente contra tensiunii,ceva pt stomac si bronhovaxom.... dar cum BBii asta vin cand vor ei si nu cand vrem noi,uite ca s-a intamplat!! am intrerupt medicamentele cand am vazut ca nu vin musafirii,deci in total am luat cam 15 zile medicamente... nu stiu cum va fi pt ca inca n-am apucat sa vorbesc cu un medic... sunt si super-stresata ca eu am col mai deloc acum dupa conizatie(dar asta ar fi cea maimica dinre probleme pt ca se poata face cerclaj) si ma asteapta o gramada de teste pt depistarea eventualelor malformatii,ceea ce ma ingrozeste efectiv... asa ca am nevoie de voi sa va rugati pt BB -ul meu sa fie ok... [pup][pup][pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vio sunt alaturi de tine iti tin pumnii...il rog pe DD sa fie totul bine si sa-ti dea un bb sanatos[ruga]... in rest te rog sa nu te mai stresezi.. o sa fie totul bine ai sa vezi ca DD e mare...[pup] o zi buna tuturor... Stefania X 2[gravi] am intrat in 33sapt [hop]... AMR...MAX 7 sapt...[bis] [url="http://www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/"]foto[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saru'mana Stefi!! multumesc ca te rogi pt mine, maica Domnului aude raugaciunea unei mamici pt. alta mamica!! si tie sa-ti dea DD un pui sanatos si frumos....ca mai ai putin si gata,vine barza!!!ma rog,barza nu mai vine( e in concediu),la tine vine mos Craciun [:D] sa ai grija si sa papi tot, Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio,imi pare rau ca esti suparata si sa dea Dumnezeu sa ai inca un copilas sanatos!Oricum ar fi,parerea mea,asta e o veste buna,nu?doar daca nu cumva te gandesti sa faci intrerupere de sarcina... Uite ca eu m-am intors cu bine de la Moeciu,Cheile Gradistei...si am pus poze,daca aveti chef sa vedeti,iata: [url="http://good-times.webshots.com/album/561131227sSPOZP"]Cheile Gradistei[/url] , [url="http://good-times.webshots.com/album/561132801NjBncY"]Complex Turistic[/url] , [url="http://good-times.webshots.com/album/561131729bhQCYo"]19-21 octombrie 2007[/url] Sa auzim numai de bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana,doamne fereste,cum sa ma gandesc la asa ceva?! nu as face asta decat in caz de malformatii...dar nu exista asa ceva,nu vreau sa discut despre asta! ar fi o veste buna..... e o veste buna,dar acum nu-mi dau inca seama ce e cu mine,nu ma simt prea bine,imi e rau,imi e somn....si parca nu sunt eu! parca imi povesteste cineva ce i se intampla... nu mai stiu nimic in faza asta...sunt derutata! pupici Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio ce veste maaareeee!!! [bis][bis][bis] Felicitari si gindeste pozitiv, bebele tau are nevoie de o mamica optimista! Si ce daca ai putin de luptat cu teste, cerclaj, greturi, pofte?!? Puiutul ala merita si tu stii asta, nu tre' sa-ti zica nimeni. Te felicit inca o data si iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos! [pup] Mady [mamica] si Mihai Nicolae [copil] - [url="http://image.lafemmebonita.com/c/u276773.png"]My little treasure[/url] [URL="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20060801_-8_BOBITZA.png"](01 august 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mady,saru'mana de incurajare [pup] sunt dispusa sa lupt pana la capat si toate astea sunt nimicuri daca BB e sanatos....asa ma rog la DD!!! dar inca nu ma bucur,tb s ajung la un medic,posibil saptamana viitoare cand e Mihnea in vacanta...abia atunci o sa stiu daca o sa fiu optimista sau nu... dar oricum ar fi,voi gandi pozitiv... Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio,iti mai amintesti cand imi spuneai ca toate lucrurile din lumea asta se intampla cu un rost si ca nimic nu-i intamplator????Si eu zic ca o gandire pozitiva face mult,iar intrebarea de mai sus nu am pus-o ca sa te necajesc....e pur si simplu o optiune din lumea reala...Doamne ajuta sa fie bine si sa ne dai vesti minunate(ceea ce nu ma indoiesc ca vor fi altfel!).[:D] O zi minunatat tuturor! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana,cand nu sunt eu in problema sunt cea mai cea!! insa cand problema e a mea...mai clachez! e normal,ca si eu sunt om....e normal sa ma simt uneori singura si neajutorata.... imi mai ramane doar sa ma rog si atunci cred ca cineva ma mai aude.... acum sunt f speriata,nu stiu de ce....n-am fost niciodata asa ... sper sa-mi revin cat mai repede.... [pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...