Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FETELE FANTASTICE cap.12


Recommended Posts

Salutare... Ei Vio,acum te-ai linistit?Eu cred ca da...nu ramane decat sa faci ce zice doctorul si sa ai grija de tine...Cat priveste vaccinul antigripal...eu as zice pas.Ma bucur ca ai gasit un medic care sa te asculte si sa-ti raspunda la toate intrebarile.Si eu am cautat asa si spre norocul meu l-am gasit si bine mi-a prins...Ma bucur ca esti ok si sa fiti sanatosi toti 3:tu ,bebe si Mihnea!Apropos:cum va mai descurcati cu liniutele si semnele?[:D] Cicinelu'...vrei tu o tura cu Luana...?Esti sigura?[:D]Io ti-o dau ,da' o sa-ti treaca cheful de copii...hehehehehehe[:D]...la cata personalitate are...Aseara ne canta ceva de la gradi si se tot incurca si ta-su hai s-o ajute,la care mandra ii zice de 2-3 ori "nu asa",ta-su insista si mandra suparata bate din picior,pune mainile in sold ca tzatzele si zbiara la ta-su "baaay,gata!nu intelegi ca nu asa trebuie?" si isi incrunta sprancenele...Am ramas amandoi mucles,ca asa a tipat de ne-am speriat,am tresarit amandoi.Il intreb pe musiu:"ei?taci?nu-i zici nimic?".La care domnu':"ce sa mai zic?ca-s interzis!".[:D] Da,don'soara din poza e Dunia...cea cu faculta...[:)] Hai va pup si mai vorbim,sanatate maxima tuturor. Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vio, ma bucur pentru asa vesti!Numai bine in continuare...Oricum testul de toxo oricum e bine sa-l faci...ce-a zis DR legat de asta? Nu stiam ca numai cele care ies afara pot sa faca-desi pe undeva e logic dar parca mai stii cum se transmikte ? (al meu iese in curte dar nu in alta parte, la bloc poate chiar nu e niciun pericol)Matzul meu a iesit bine la analize,urmeaza castratul...[xx(]Biet pisoi si asa nu sufera sa merga la veterinar, devine fiara, nimeni nu-l poate tine- Dr abia punea mana pe el de frica [bat]si are doar 7 luni. Cicina, da, stiu cum e in Bucuresti ( cu geanta la gat sa nu yi-o smulga) iar aici e pustiu...mai e cate unul care alearga sau isi plimba cainele, in rest, pauza... Slimatei, ai mila si de matze, [iartama]vezi tu cum faci[:)]La mine in apartament in Romania am lasat o familie de tineri cu cele 3 pisici ale mele , ea era insarcinata in prima luna parca initial( si cu alergie la pisic, i se infunda nasul si lacrima cand venea una prea aproape) si acum au un bebe de 6 luni...se plimba cu premergatorul printre ele.[:p]Eu nici nu ma gandesc sa-l dau pe al meu daca apare bb desi e cam nazdravan, musca si zgarie.Eu ii zic Domnul Goe - vrei sa moara mama ?[hot] Ana, multumim ![pup] "To be uncertain is uncomfortable; but to be certain is ridiculous." Goethe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!arinna..si cum rezolvi cu parul si microbii(mai ales abea nascut)..caci s-au obisnuit sa stea afara nu-i mai tii in casa...si in plus nu am chef sa schimb iar nisipul....daca tot am gradina..[;)]..asti fac o mizerie..se rostogolesc peste tot vin ca niste purcei in casa si se curata nu numai pe covoarele mele care am muncit la ele la curatat..dar au tupeul sa se urce si in pat si se spala pe plapuma mea..si si lasa toate mizeriile de pe labutze..cidat cum isi gasesc ei asa locuri..[batcap]..imi pare rau pt. ei dar eu nu pot tolera asa ceva..mi-s foarte dragi..cel putin daca se imbolnevesc sunt in stare sa cheltui si sute de euro sa-i vindec..dar nu sa-si bata ei joc de mine..stii daca le permiti ti se urca-n cap..nu syunt eu asa rea cu ei..dar... ho,ho,ho ce m-am lungit eu si cu matele mele... Stefania X 2[gravi]mergem pe 35+[hop]...amr..max-5sapt... [url="http://www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/"]foto[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Slimatei, ...trebuia sa zic ceva in favoarea lor ca altfel n-as mai fi eu[bat] mama pisicilor. Asta da, daca s-au obisnuit afara e complicat.M-ai facut sa rad cu spalatul in pat , recunosc specia[8D],cam asa fac. Inteleg ca va fi prima lor iarna afara,ma gandeam ca poate au acces in vreun garaj sau magazie-zic si eu, sun fan pisici,e boala grea.[detectiv] In plus, daca au peste 6 luni si nu-s nici castrati poti sa ai probleme mari cu marcarea tertoriului. Pisicutze, pisicutze..... Gata bagajul?[:)] Vio, ce mai faci? "To be uncertain is uncomfortable; but to be certain is ridiculous." Goethe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluti [:D] pai ce sa mai fac? ma tarasc si eu cum pot....ca imi e tot timpul greata si somn! daca se putea mai bine de atat!![bang] no,ca acum zic ca macar BB sa fie sanatos/sanatoasa...ca eu ma descurc,doar sunt mare [:D] ce m-am amuzat cu pisicile....arinna ,nu mai vrei doua?! dragutez tare,dar .....si mie imi e teama de nu's ce boli.... desi ele n-au avut acces afara si nici carne cruda n-au mancat...sper sa n-am toxoplasmoza... cand eram insarcinata cu Mihnea,pisica mea de atunci dormea numai langa burtica(avea grija de BB) si nici toxoplasmoza n-am avut! am dat-o la tara ca tb sa nasc si de acolo a dat-o socrela ca cica ce-mi tb mie pisica,ca am copil... eram in 9 luni,am plans dupa ea de se zguduia burta....Doamne ce-am mai suferit,ca era puiutza mea rasfatat si cuminte si sufletista...si acum imi dau lacrimile cand imi amintesc!!! de la ea n-am mai vrut sa ma atasez asa tare de un animalutz si apoi sa sufar.... acum de Mihnea.... am luat +B la testul de la abecedar... ei,el saracul s-a dat silinta,da' cum s-a intamplat ca taman atunci nu i-a scris stiloul si a scuturat de el pe foaie [:D][:D] va imaginati ce pete de cerneala...pe care le-a corectat stergand cu picul.... a grsit f putin..... si speram ca data viitoare sa facem mult mai bine... oricum punctul lui forte e matematica,dar se straduieste si sa scrie... la mate a lua un Fb si -Fb...car vad ca nu le trece in catalog ...dar eu zic ca acolo o sa fie ok... cicna,de ce pregatesti ziua de 2 dec? nu e pe 1 dec? si faci ceva oficial? fetelor va [pup] aleita,daca citesti n-am uitat,o sa-ti mai scriu insa acum sunt extrem de ocupata la munca..... sper ca in dec sa fie putin mai relaxat... Vio [gravi] 6+ mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, daca e fetita, ii pui numele de Veronica? Imi place mult. Dar nu ai spus cum a reactionat avionarul cand a auzit de un fratior/ surioara. Da, o facem pe 2 ca e duminica, atunci am reusit sa inchiriem un spatiu in piata centrala.Sant si eu bagator de seama, dau o mana de ajutor, sa speram ca iese bine. Pup, gashca. "Nessuno e cosi ricco da poterne fare a meno di un sorriso" Cicina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, ce soacra , grea experienta[help][xx(][xx(][duel]cred ca nu mai vroiam s-o vad - toate pana la pisici![haibat] Al meu e razgaiat tare, de sot ii e frica dar pe mine ma musca si zgarie una doua, Goe!Azi il stergeam pe labute ca fusese afara si m-a "batut", dupa care s-a departat cativa pasi si s-a intors iar sa mai infiga o data coltii[:D]Dimineata, din prea multa iubire, pe langa tavalit, alintat etc mai infige 2 coltisori, usor, in glezna, ca sa-mi amintesc cine e stapan in casa asta[bat] Noroc ca am simtul umorului si nu ma supar rau[8D] Si cand ma gandesc ca ala mele din tara erau asa bune,n-ar fi muscat..... Nu mai vreau pisicute noi, sunt la limita! Poate il dai pe cel mic cuiva, ca banuiesc ca are mai mult succes.Desi e tare greu... Ca sa fii linistita, fa cat mai repede testul de toxoplasmoza.Eventual le faci si lor "To be uncertain is uncomfortable; but to be certain is ridiculous." Goethe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...