Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(2)


Recommended Posts

mama lui Alin,tare frumosi sunteti voi trei.....am vazut pozele de la mare!!![:D] si nu m-am putut abtine sa nu va laud![^] [flo] Sanziana asteptam tortul.....daca mai ramane.... n-am orhidee aici(dar eu am,acum sta sa faca alte floricele!) asa ca-ti dau un buchetel de floricele de care avem in dotare [flo][flo][flo] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc frumos de urari! Sa fiti fericite si voi si infloritoare! Pana la urma nu am luat tort, ci prajiturele ca sa fie pe toate gusturile (si cu ciocolata, si cu mascarpone si cu fructe...). Am pastrat si pentru voi : [papica][papica][pepsi][pepsi] Cadou de la mine niste poze despre cum se nasc copiii-flori: http://www.annegeddes.com/home/galleries/privateCollection/privateCollection5.aspx Sunt foarte fericita pentru ca orhideea dorita s-a materializat! Am primit-o cadou de la colegi (adevarul e ca daca nu primeam de la nimeni mi-o luam singura [:D]). Aici niste poze cu una asemanatoare: http://orchidee.clic.free.fr/nouvelle_page_06_2000/phalaenopsis_hybride_blanc.htm Doar ca a mea este mov in mijloc si nu portocalie. Sanziana & Marina (03/10/2004) Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata dragele mele! era sa incep cu "la multi ani!"[:D]...am ramas setata asa! Sanziana bune prajiturile tale,dar mascarpone nu stiu ce e [:D][:D] mi-au placut copii-floricele sunt super![;)] cat despre orhidee,e f. frumoasa,a mea e cu mai mult mov.... sic-sic!![:I] asa, fetelor,sa ne trezim si sa incepem o zi frumoasa si azi [papica][papica] capucino [berica][berica] vin si cu cafeluta [cafea][cafea][cafea]....mai tarziu va povestesc de la sedinta cu parintii!!! [pup][pup][pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, poti sa incepi cu La multi ani! in fiecare zi. Nu cred ca se supara cineva. Ce, n-avem voie sa fie ziua noastra in fiecare zi ? Si eu am ramas setata pe faptul ca e ziua mea [:D]. Mai ales ca tortul il voi da de abia in weekend la Brasov. Mascarpone e un fel de branza asemanatoare cu cea de vaci. Oricum, prajitura e facuta cu crema de mascarpone si cu fructe deasupra. Mie imi place si nu mi se pare prea grea. Seamana intr-un fel cu diplomatul. Daca vrei sa gusti gasesti la cofetaria Ana sau in frigiderul de la mine de la serviciu ca au mai ramas cateva de ieri. Toata lumea e invitata sa ia din prajiturile ramase de la ziua mea daca va trebuie la cafea! [papica][pepsi][papica][pepsi] Mama_lui_alin chiar daca esti pe fuga sper sa ai timp sa gusti o prajitura. Imi plac tare mult pozele lui Anne Geddes. Uite aici inca una. http://www.annegeddes.com/home/galleries/privateCollection/privateCollection3.aspx Prima poza de pe randul de jos ne prezinta cum va arata gradina noastra in primavara [:D]. Trebuie facut click pe ea ca sa se mareasca. Asteptam povesti de la sedinta cu parintii! Noi nu avem asa ceva[V] Dar ce-i drept nici nu am mai dat pe la gradinita de vreo 3 saptamani. Wudy o sa pastram mesajul despre rasfatul copiilor si cand o sa apara ii vom intreba pe ei daca ii rasfeti sau nu! Nu stiu de ce, dar sunt convinsa ca vor zice ca esti o dura [:D] (asta indiferent de cum vei crede tu ca esti). Cu orhideea a fost de fapt cam asa: eram ferm hotarata sa imi iau si in pauza de pranz m-am dus sa ma uit dupa ea. O colega a venit cu mine si a zis ca mai bine mi-o fac cadou colegii ca altfel trebuie sa isi bata ei capul ce sa imi ia cadou. Deci pana la urma mi-am ales-o singura direct de la magazin. Erau si mov si cu picatele... Dar mie asta mi-a placut. Pentru ca acum vreo 2 ani am avut una asemanatoare dar cu galben in mijloc. Apropo, i-am dat si un nume: Malina. Pe cea dinainte o chema Flora. Violeta, tu cum o ingrijesti pe a ta ? Sanziana & Marina (03/10/2004) Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana multumesc pt. prajiturele,dar ingrase!!! [grasa]...asa ca mai putine! mi-au mers la suflet imaginile pe care le-ai pus in mesaj![flo] orhideea mea,sincer n-o prea bibilesc.....o ud cam la 3-4 zile,dar am grija sa aiba apa in farfuriuta! ar tb sa aiba un mediu umed,sa nu fie uscata atmosfera ca face pe frunze ceva ca niste brobonele transparente,parca sunt bobite de zahar,dar aceea sunt paraziti1 se da cu ceva,eu nu i-am dat inca,insa am spalat frunzele... acum vad ca iar a facut si urmeaza alt "dus"... ea tb sa aiba radacinile verzi(ca de obicei are ghiveciul transparent si i se vad radacinile!) si daca are niste vrejuri(!?)prin aer,inseamana ca-i e bine! eu i-am schimbat ghiveciul cu unul o marime mai mare,dar dupa aprox 1 an si la fundul ghiveciului am pus nisip ca sa dreneze mai bine apa....... cam astea despre orhidee! la sedinta a fost relativ bine,ca de obicei ma asteptam sa-l critice pe fi-meu ca nu e cuminte,ca nu face , ca nu sta.... noroc ca sunt toti asa,adica nazdravani si agitati! sunt copii crescuti la bloc si unde sa-si consume energia cand toata lumea le spune sa stea cumninti? a luat f bine la testele de inceput(ceea ce stiu si eu despre el!) dar avem probleme cu scrisul...adica cu liniute,bastonase..... nu-i place sa scrie,nu are rabdare! i-am spus si eu doamnei ca nici doctori nu se omoara cu scrisul,el o sa fie,probabil,inclinat spre stiinte exacte! desi are si multa imaginatie! ii place sa-i citesti,dar acum nu mai vrea povesti,am trecut la "singur pe lume!" si "colt alb".....si daca seara nu-i citesti un capitol e tragedie!...numai ca in ultima vreme adoarme dupa 3 min ! altfel el e un copil sensibil si asa stie el sa se manifeste......facand nebunii! nu prea multe,dar asa ca pentru el! dimineata mi-a spus"mami,vin-o sa-ti spun ceva! azi sa te duci la doctor,sa-ti dea Trei(3) seminte si sa faci 3 bebelusi!" ca el nu vrea unul,vrea 3 dintr-o lvitura si isi imagineaza ca un copil creste in burtica ca o planta...adica ca are o radacina![:D] ca nu intelege cum respira un copil in burtica daca pluteste in apa! cum sta acolo fara sa respire? e ca in cosmos? prin urmare tb sa ma apuc de sadit bb-le in burtica![:D]...sau bb-lusii ca asa vrea fi-meu....3![:D] si mi-a spus are el grija de ei,se duce noaptea sa-i viziteze! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragi floricele. Vad ca sunteti taaaare vorbarete de cand nu mai am eu timp sa va vizitez Violeta, succes la saditul semintelor. Si fii-miu vrea un "surior", cu promisiunea certa ca va avea grija de el, ii va da sa manance in scaunul lui de masa si il va plimba cu caruciorul. Dar chiar 3??? Sanziana sa stii ca eu vreau o prajiturica buna fiindca am slabit cateva kg cat am stat cu Alin in spital (si cu toata nebunia asta prin care am trecut), asa ca imi permit. Wudy sunt sigura ca vei fi o mamica tare iubitoare, stai fara grija. Crinuta, ce mai face micul politist? Sa nu uit, multumesc pentru complimente Violeta. Sunt sigura ca si voi sunteti la fel de frumosi, mai ales cind sunteti impreuna. http://pg.photos.yahoo.com/ph/florina.calciu/my_photos Florina & Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata dragile mele floricele!! [biz][biz][biz][biz]....azi e mai frumos!!! asa ca va aduc cafelute: [cafea][cafea][cafea] capucino [berica][berica][berica] laptic [bere][bere][bere] si pizza [papica][papica][papica] Florina, fiul meu asa iubeste copii si asa-si doreste sa aiba parteneri de joaca incat isi inchipuie ca daca are 3 frati s-a rezolvat problema.....lui! face orice pentru asata(mai ales sa ma intrebe pe mine in fiecare zi cand ma duc la doctor sa-mi dea pastila) numai nu schimba el pampersul...ca cica nu se pricepe![:D] si,zic eu,doamne-fereste sa nu fac (daca voi mai face...daca va vrea DD!) vreo 2 sau chiar 3 copilasi...ca nu ar fi exclus dat fiind ca avem antecedente in familie![:D] cum mai e Alinutz? pupici multi pt el si pt ...mama lui [pup] sa aveti o zi frumoasa toate! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata dragile mele floricele!! vad ca m-ati parasit TOATE[q][q][q][q] asa e,e cam urat in gradina acum,ca e frig si sunt multe frumze cazute,dar fac eu curat si o sa va placa!!! sper ca sunteti bine toate si va trimit cate un pupic dulce FLORINA- mama_lui_alin [olala][pup] Crinuta-[pup][:X] Sanziana-[pup][olala] Florica-Wudy - [pup][flo] le astept si pe Camelutze [flo][pup][pup][pup] si pe Lacramioare[pup][pup][pup][flo] si pe Florine si Florentine [pup][pup] [olala][:X][flo] oare ce o fi cu Gentiana??? [pup][hia]...n-am mai vazut-o pe nicaieri.....ca de altfel nici pe Violetik [hia][pup] salut Narcisa[hia][pup] sa stiti ca ma gandesc mereu la voi....cred ca am devenit dependenta [dc].....si ma simt excelent cand sunt cu voi si mai ales cand stiu ca va e bine!! va aduc cafelute [cafea][cafea][cafea] si pizza [papica][papica][papica] [i][i][i] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce abundenta de pupice! Multumim Violeta, poftim si pentru tine un buchetel: [pup][pup][pup][pup][pup] si pentru cei 2-3 viitori fratiori/surioare pentru cel mic [:D]. Fratele meu (mai mare cu 2 ani jumate) era foarte incantat cand era mama insarcinata. Ii baga masinute se sub camasa ca sa am cu ce ma juca in burta. In schimb cand a vazut ce a iesit a fost dezamagit crunt! O chestie mica si rosie care nu stia decat sa urle si cu care nu se putea juca! Asa ca ar trebui sa il pregatesti sufleteste pentru faptul ca bebelusii nu sunt imediat parteneri de joaca. Astazi am o incercare de forta. Am comandat un tort la Bucuresti si trebuie sa ajung cu el intreg la Brasov! Dimineata m-am descurcat cum m-am descurcat de la cofetarie pana la serviciu, desi in maxi-taxi il tineam deasupra capului soferului facand echilibristica. Deseara mai urmeaza drumul spre gara si drumul cu trenul. E un ditamai tortul, dar ne-am grupat 4-5 la el. Suntem 4 persoane in octombrie din familia largita plus un vecin. Sper sa ii dam de capat.[:D] Daca mai ramane, iti dau si tie sa gusti Violeta ca e cu mascarpone. Dar trebuie sa vii la Brasov... Sanziana & Marina (03/10/2004) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.") Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana iti multumesc pt. invitatie....o sa vin,dar cu gandul deocamdata! si pt tort......cred ca e bun "marcaltone" asta...o sa incerc si eu odata ca m-ai facut curioasa! cat despre fratiori/surioare incerc sa-l lamuresc pe fi-meu......dar in fiecare zi ma intreaba daca am fost la doctor sa iau pastila de facut bb! si imi tot povesteste cum o sa aiba el grija lor,si ca dca o sa planga o sa ii calmeze el,i-am spus ca o sa vrea jucariile lui si zice"pai sa le ia ca oricum le-am stricat pe toate,eu nu le mai vreau!".... eu i-am spus"pai o sa vrea masinuta ta cu pedale!""lasa mami ca oricum ei nu ajung cu piciorul la pedale,asa ca o sa-i pun in spaele masinii...si o sa le dau ca sa nu mai planga dupa care o iau si eu!" bafta sa ajungi cu tortul intreg pana la Brasov! si petrecere frumoasa! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...