Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Numele meu este...de...FLOARE(2)


Recommended Posts

BUNA DIMINEATA DRAGELE MELE FLORICELE!! vad ca ati avut un weekend frumos! Sanziana,imi pare atre rau de Marina....copii astia cand te astepti mai putin ti-o fac![:D] cu BB-le,daca va vrea DD o sa fie,daca nu ...inseamna ca tot asa o sa vrea DD![:D] eu imi doresc si acum ca puiul meu ma tot bate la cap [batcap] parca pt. el as vrea sa fie .... dar asa,eu nu prea ma mai simt in stare...ca am ceva peste 35 ani [:D] mai am si problema aceea cu colul(apropo,n-am uitat ca cineva tb sa mearga la consultatie[:D]!-ca de altfel,toate ar tb sa va faceti niste analize,ca nu se stie niciodata)...si nici cu sotul meu situatia nu va mai fi vreodata cum ar fi trebuit sa fie! adica va exista pt totdeauna ceva in interiorul meu care nu ma va mai lasa sa am incredere totala in el! insa daca un copil va vrea sa vina,eu il astept si am sa-l/sa o iubesc la fel ca si pe fiul meu care e acum! cu tortul sunt de acord,il cumparam si-l mancam .......daca zici ca a avut asa succes![:D] sa vin cu cafelutza [cafea][cafea][cafea] capucino [berica][berica][berica] si pizza [papica][papica][papica] Crinuta te-am suparat cu ceva?![iartama] [pup] pup dulce [pup]toate floricelele[hia] sa aveti o zi frumoasa![:I][:)] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[ups] Violeta, m-ai prins. Bine-nteles ca am uitat sa merg la control. Si daca nu am mers atunci, cand eram mai linistita, acum nici atat nu voi ajunge. Eu sunt toata ziua pe drumuri pentru ca urmez niste cursuri pentru noul soft de contabilitate cu care lucrez, plus ca am o multime de treburi de rezolvat pentru firma. Norocul meu ca mi-e sotul in concediu si sta cu cel mic mai mult, plus ca ma ajuta si la treaba. Pozeaza in baiat bun. Sanziana, deci nu ne-ai adus si noua tort. Esti o reeeea. Vrei sa te ingrasi numai tu??? Vreau tort, vreau tort!!! Crinuta ce se intampla cu tine? Esti suparata pe noi? Va pup pe toate si va doresc o zi buna. http://pg.photos.yahoo.com/ph/florina.calciu/my_photos Florina & Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, multumim de cafea! Violeta, vorbesti de parca ai avea 100 de ani peste 35 [:D], asa o fi !? Oricum, pana la 67 mai ai timp sa faci copii [:D]. Dar ai dreptate, daca vrea sa vina inca un bebe vine, daca nu, nu. Pentru mine bebe a fost cea mai frumoasa surpriza din viata mea. Imi doream dintotdeauna, dar cu un an inainte nici nu mi-ar fi trecut prin cap ca in curand voi fi mama. Poate bunicul presimtea ceva, ca mi-a adus cadou de mos Craciun toata colectia cu povesti romanesti pe CD-uri! In ce priveste colul as avea si eu o intrebare. Am fost la consultatie la dr Magda Petrache, s-a uitat pe el, mi-a facut lama... Si desi eu ii cerusem sa imi faca si un HPV a spus ca momentan nu e nevoie ca e ok. Oare are sens sa insist ? Exista vreun simptom ceva care sa imi indice ca e sau nu ? Sau daca nu a vazut nimic suspect e ok ? Mama_lui_alin vad ca stii sa pui problema cu tortul. Daca e vorba de ingrasat vi-l dau pe tot cu draga inima, ca eu ma straduiesc sa slabesc. N-ati auzit de cura de slabire cu tort si ciocolata !?[alcool] Sanziana & Marina (03/10/2004) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.") Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana nu stiu daca are sens sa insisti cu HPV.... sa insisti insa cu papanicolau ca acest test indica starea in care se afla colul....poate ca doctorita ta a interpretata ce era pe lama si era bine,asta daca ti-a spus dupa ce a venit rezultatul...altfel nimieni nu vede chiar asa in profunzime! daca simti tu ca vrei sa faci si testul acela,fa-l! fa totdeauna ceea ce simti si nu te lasa intimidata de ce zic medicii! in fond e corpul tau si e vorba de sanatatea ta! si ca sa vezi ca daca eu faceam ce simteam la momentul respectiv o sa-ti povestesc o intamplare: "in urma cu aprox 3 ani am fost la marystops sa-mi fac analiza +papanicolau...si mi-a facut decat analiza,fara testul pap....ca cica atunci nu aveau nu stiu ce substante! ceva in interiorul meu imi spunea,preveseta ca nu e in regula totul! si nu am mai revenit,ca asa cum spune si Florina pe care o s-o astept undeva sa [box],nu am mai avut timp!" deci daca eu insistam atunci diacnosticul era mult-mult mai bun pr mine,operatia aceea nu ar fi fost atat de traumatizanta pt col....dar nu am fost,am invatat si eu,am tot dat la examene,am tot invatat,am tot plans,am tot asteptat......si boala a avansat! dragele mele,dragi,sanatatea nu ne asteapta! organismul ne trimite semnale,dar nu ne asteapta sa ne terminam treburile! deci,Sanziana,sfatul meu e sa faci cum crezi tu,asa cum te simti tu multumita si in fond e mai bine sa fie (fara sa devemin obsedate![:D])decat sa ajungem prea tarziu! spor la treaba! [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat.... simtomele sunt specifice fiecarei femei....important e orice lucru care nu e normal,adica daca simti orice schimbare cu tine klegata de zona aceea intima...cum ar fi,secretii,dureri,dureri la contactul sexual,sangerari.....absolut tot ce e diferit de ceea ce era normal! se spune ca, cancerul nu doare si cam asa e.....nu doare,dar in cazul meu simteam ca ceva nu-i in regula...pt ca de cateva ori apareau cateva firicele de sange,ceea ce te putea deruta uneori,insa in mod norml nu ar fi trebuit sa fie.... sper ca ati inteles asa putin la ce m-am referit! daca mai aveti intrebari sunt aici [cit] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Si eu vreau tort, si eu vreau tort ...mai ales daca este bun la cura de slabire!!! :) Si aici aud de ginecologi? De vreo luna toate colegele mele vor sa ajunga la ginecolog, unele au ajuns, altele nu. Acum este perioada mai buna? Sau acum s-au terminat concediile? De ce vrea toata lumea acum? A propos de concedii, unde mergeti voi in concediul de iarna....Craciun, Revelion ....ia veniti voi cu idei. Sa fiti sanatoase si sa auzim de foarte bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wudy,tie iti da mana sa nu te duci la ginecolog....ca nu esti "baba" ca mine![bang]...da' eu nu ma simt baba,sa stii [:D] sunt mai desteapta decat la 20 de ani.....eh,vorba cantecului... "de ce n-am anii tineretii si mintea mea de-acum!" eu cu Craciunu' nu m-am gandit,dar ma mai gandesc ....sau poate-mi vin ceva idei de la voi! si apropos,am auzit ca se poarta vacantele de Craciun in locuri exotice![bis][hot] adica la [beach] aveti bani de [beach][recevere]?! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au ajuns cateva Craciunuri fara zapada la Paris, nu mai vreau nici daca e de mers la plaja! Vreau un Craciun cu zapada si sanii si colinde. Mai ales ca trebuie sa o invat pe Marina sa se dea cu sania si sa bulgareasca (lucruri in care nu am fost niciodata experta, dar am timp sa ma mai perfectionez). Nu stiu cat sau daca voi avea concediu, dar in mod sigur il voi petrece la Brasov, la munte[:D]! In ce priveste testele ginecologice doctorita s-a uitat la col, l-a dat cu nu stiu ce solutie sa imi arate ca se coloreaza frumos, a luat o bucatica din el, iar cand au venit analizele mi-a spus ca e totul ok. Si totusi de vreo 7 ani eu simt din cand in cand pe colul meu niste denivelari, nu stiu cum sa spun. Inainte era neted la pipait si acum nu mai e, ca si cum din cand in cand apar niste bubite foarte fine. Si am tot facut teste si nimic. Chiar nu stiu ce sa mai cred. De vreo doua ori mi-au trecut complet cu reiki. Se pare ca depinde si de ochiul ginecologului ca in Franta am fost la vreo doua si una nu vedea nimic, iar cealalta da, dar atunci eram insarcinata si nu imi putea face nimic. Din pacate incep sa fiu tot mai sceptica in ce priveste medicina. Adica ea poate diagnostica lucrurile doar cand ajung intr-un stadiu destul de avansat. Sorry ca m-am lungit, dar mi-am spus si eu oful. Sanziana & Marina (03/10/2004) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76961"]Cand s-a nascut Marina...[/url] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.") Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana,puiule,cred ca tu ai facut o obsesie...si e de bine![:D]ca n-ai sanse sa te imbolnavesti! daca simti tu ceva mai cauta,dar nu prea mult ca nu e bine...pt. psihicul tau,evident[:o)] asa ca, go!!! sau, allez in franceza ...asa se zice? ca am uitat!...sa nu ma bati daca am uitat,da? eu zic sa incerc si cu naturiste din astea,care sunt bune dar de care tb sa te cam tii....ceai,eu ma gandam la unul cand sa-ti raspund,dar acesta e pt. cancerul de ovare,de san....adaica sa previna.....e napraznicul.....daca te intereseaza iti spun mai multe! as merge si eu la Brasov,da' ati vazut cat e de scump? plus ca nici nu mai sunt locuri....mai bine mergem in Austria....sigur Sanzian anu,ca ea de acolo e si-si permite.... [pup][pup][pup][pup][pup][pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Violeta nu stiu cati ani ai dar batrana nu cred sa fii. Pai ce, ai depasit 100? Si spiritul pe unde il ai, pe la 20? Pai atunci 20 de ani ai. Foarte bine ca voi va faceti griji pentru sanatatea voastra. Eu deocamdata nu, dar mai am timp. Sa vedeti atunci ca mai sunt si foarte "panicoasa". Cat despre petrecerea sarbatorilor ...In tara sunt niste preturi de vii foarte repede pe spate dar nici cu cele din afara nu-mi este rusine. Eu as merge la munte dar de unde atatia bani? Ma mai gandesc, poate tot in familie Craciunul, asa este frumos iar Revelionul in strada, daca in 89` eram prea mica ca sa ies in strada, ies acum la Revelion. (Tanara si nelinistita, ce sa-i faci!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...