Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casatorita.. dar fara sex


Recommended Posts

Demiankiki, sotul tau e ok, sunt convinsa ca nu te inseala, e familist si te iubeste. Faptul ca nu a putut face sex cu tine pe toata perioada sarcinii e normal, unii barbati asa sunt, mai ales ca si-a dorit mult copilul. Esti frumoasa, arati bine chiar si mai plinuta, nu se vede ca te-ai fi ingrasat prea mult, esti o mamica fericita, esti fotogenica INSA... ai 20 de kg in plus!!! Si sotul tau vede asta. Nu vrea sa te raneasca si de-asta nu a vorbit cu tine. La el s-a ajuns la un blocaj psihic in ceea ce priveste sexul, sunt convinsa ca nu te inseala si ca isi rezolva problema asa cum multi barbati o fac in fata calculatorului sau in baie. Da, se poote si 2 ani trai asa, chiar si mai mult cand e vorba de un blocaj! Nu il bate la cap, nu il stresa, dar pune mana si slabeste, pentru ca nu ai scuze, nu cred ca e o problema de sanatate. Nu il implica momentan pe sot in planurile tale, dar nici nu ii ascunde ce faci. Propune-ti un termen in care sa slabesti si tine-te de el! Daca nu se schimba nimic dupa aceasta perioada, abia atunci poti sa-ti pui problema ca te inseala, ca are alte motive pentru care nu te mai vrea etc. Nu il forta, nu sari pe el acum, pentru ca e posibil sa faca sex cu tine doar pentru ca te iubeste, nu si pentru ca te vrea fizic. Ar fi pacat. Mai ai rabdare, implica-l mult in viata de familie, vorbeste cu el, apropiati-va sufleteste, iar tu in timpul asta va trebui sa slabesti. Mult, nu cateva kilograme si gata. Sunt convinsa ca va fi bine!!! Larisa, [flo]. Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu bebe mic in burtica (18+)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Larisa nu stiu daca ai citit tot dar situatia dureaza de ceva timp.multicel chiar.si sa ne fie cu iertare dar nu e asa grasa incat sa fie hidoasa. Bubbles show made by espiritu.Enjoy! [url="http://www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I"]bubbles show.click![/url] [url="http://www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c"]sau aici![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariana_flo expresii de genul"daca vrei, vino acum, ca vreau sa dorm".
[:D][:D][:D][:D][:D] asta e tare... Trebuia sa-i raspunzi "lasa, draga, tu poti sa dormi, ca tot aia e, ma descurc eu ..."[}:)] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Medeea76
Demiankiki, sotul tau e ok, sunt convinsa ca nu te inseala, e familist si te iubeste. Faptul ca nu a putut face sex cu tine pe toata perioada sarcinii e normal, unii barbati asa sunt, mai ales ca si-a dorit mult copilul. Esti frumoasa, arati bine chiar si mai plinuta, nu se vede ca te-ai fi ingrasat prea mult, esti o mamica fericita, esti fotogenica INSA... ai 20 de kg in plus!!! Si sotul tau vede asta. Nu vrea sa te raneasca si de-asta nu a vorbit cu tine. La el s-a ajuns la un blocaj psihic in ceea ce priveste sexul, sunt convinsa ca nu te inseala si ca isi rezolva problema asa cum multi barbati o fac in fata calculatorului sau in baie. Da, se poote si 2 ani trai asa, chiar si mai mult cand e vorba de un blocaj! Nu il bate la cap, nu il stresa, dar pune mana si slabeste, pentru ca nu ai scuze, nu cred ca e o problema de sanatate. Nu il implica momentan pe sot in planurile tale, dar nici nu ii ascunde ce faci. Propune-ti un termen in care sa slabesti si tine-te de el! Daca nu se schimba nimic dupa aceasta perioada, abia atunci poti sa-ti pui problema ca te inseala, ca are alte motive pentru care nu te mai vrea etc. Nu il forta, nu sari pe el acum, pentru ca e posibil sa faca sex cu tine doar pentru ca te iubeste, nu si pentru ca te vrea fizic. Ar fi pacat. Mai ai rabdare, implica-l mult in viata de familie, vorbeste cu el, apropiati-va sufleteste, iar tu in timpul asta va trebui sa slabesti. Mult, nu cateva kilograme si gata. Sunt convinsa ca va fi bine!!! Larisa, [flo]. Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu bebe mic in burtica (18+)
Deci daca am 20kg in plus, sotzul prefera lucru manual sau in fata calulatorului? [bang] Ce conteaza restul (o sotie iubitoare, un copil minunat, o viata fara griji, dragoste, devotament, casnicie)??? Si nu in ultimul rind sotul nici macar nu a mentionat greutatea in plus...este o concluzie trasa de ea. Fata asta arata super bine. Sotul are o problema. Doar comunicarea poate rezolva ceva. Anamaria
"After all is said & done, more is said than done."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, voi stiti cat de greu este sa slabesti? Eu turbez cand aud ca daca esti gras esti si nesimtit, ca n-ai vointa, ca-i lipsa de respect etc. Am prietene care mananca intr-o sapt cat mananc eu intr-o zi si tot sunt supraponderale! O sa spuneti acum ca depinde si ce mananca. Ei bine, mananca sanatos: nu dulciuri, paste fainoase, prajeli, fara bauturi carbogazoase. Mie imi este greu sa cred ca daca consoarta pune cateva kg nu te mai atrage fizic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca lumea ar fi plina numai de fotomodele ce ne-am mai face? Eu nu cred ca problemele tale vin de la kg neaparat. Si eu am oscilat intre niste dimensiuni si inainte si dupa sarcina dar asta nu inseamna ca barbatul meu nu ma mai place. Placutul asta legat de corp este cu doua taisuri! Daca doamne fereste ai un accident si ramai fara un ochi sau un picior sau o mana? Atunci ce naiba mai facem? Vezi ca e cusut cu ata alba! Si te-ai trezit cam tarziu! Asta este din ala de tace si le face si este multumit ca are si familia acasa si patul cald in alta parte! PS trebuie sa slabesti pentru tine nu pentru el! Eu am facut-o si ma simt foarte bine chiar daca nu arat ca o miss. Nici nu am nevoie de fapt si de drept! Iti tin punii sa-ti rezolvi problema! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello! Facem ce facem si revenim la problema cu grasimea. Cred ca in cazul asta e o falsa problema. Cred ca voi nu mai comunicati de mult. Cu amandoi ceva nu e in regula. Cum adica sa astepti doi ani sa realizezi ca iti lipseste sexul?! Bineinteles ca el are pe altcineva.Bine ca nu v-ati despartit! Sau rau!? El probabil ca a inteles ca tu vrei sa fii doar mama si gospodina si nu ai nici o problema cu lipsa sexului.E tipic masculin. Sanatate si liniste sufleteasca. Doroty cu minunea de baietel, Onut(23.01.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent cate calitati si cat de "ideal" este sotul are totusi si un defect, este barbat. In consecinta, ma indoiesc amarnic ca libidoul lui este mentinut de ce buna mancare ai facut sau ce mama perfecta esti. Si ,da! Ocebine, 20 de kg in plus pot avea acest efect asupra lui. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar hai sa recunoastem ca sotii nostri se culca cu femeia din noi nu cu gospodina, mama sau carierista. Si nu e vina lor, pur si simplu asa a fost dintotdeauna. Edit: Kiki, eu nu as exclude o problema de sanatate care sa fie cauza acestei raceli (sau, daca vrei, impotente). De exemplu, diabetul zaharat de tip 2 poate determina impotenta si scaderea libidoului cu ceva timp inainte de a se declansa (adica de cresterea glicemiei).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sheannamp
Indiferent cate calitati si cat de "ideal" este sotul are totusi si un defect, este barbat. In consecinta, ma indoiesc amarnic ca libidoul lui este mentinut de ce buna mancare ai facut sau ce mama perfecta esti. Si ,da! Ocebine, 20 de kg in plus pot avea acest efect asupra lui. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar hai sa recunoastem ca sotii nostri se culca cu femeia din noi nu cu gospodina, mama sau carierista. Si nu e vina lor, pur si simplu asa a fost dintotdeauna.
Eh...ce sa faci asa sint io mai exagerata si am pretentia ca barbatul sa fie mai mult decit un simplu barbat definit doar de libidoul limitat de numarul pe cintar. Probabil ca am pretentii prea mari ca sotzul sa ma vada in totalitate nu pe bucatele. In fine, fiecare cu patratica lui. As fii curioasa din toti barbatii de aici citi ar sta fara sex 2 ani pentru citeva kilograme in plus? Raspunsurile de pina acum din perspectiva masculina au fost destul de elocvente. Sau te indoiesti de barbatia lor? Si vad ca toata lumea se cramponeaza de greutatea ei dar el nu a adus asta la masa de discutii. Este o supozitie, nu o certitudine. Anamaria
"After all is said & done, more is said than done."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu ,,nu mananc si nu slabesc eu una nu o cred . Nu spun ca dietele minune sunt solutia -10 kile in 5 zile -desi la unele persoane functioneaza dar sunt solutii pe teren lung -un alt mod de viata , schimbarea obisnuintelor alimentare combinate cu un efort fizic fie el si moderat , nu mai zic de sauna si masaj , slabestc sigur Nu vreau sa sune aiurea dar am auzit o replica o data - ,, la Auschwitz erau toti slabi - dar e clar ca nu poti trai cu aer . Dupa o perioada de asteptare incepi sa slabesti chiar constant , problema e ca ori n-ai sufiecienta rabdare sa treci de ,,platou , te tot cantaresti si daca vezi ca n-ai slabit in 3 zile zici -,,da-o naibii de dieta ca nu foloseste , fie dupa ce incepi sa slabesti incepi sa manaci ca pentru toata familia . Si on topic -eu nu cred ca greutatea e problema , exista daca nu dragoste macar instincte . PS E o idee cam tampita , sa incerce daca nu are probleme cu inima sa-i strecoare o pastila in ceva de mancare si sa vada atitudinea ligeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...