Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casatorita.. dar fara sex


Recommended Posts

N-am mai dat nici un semn pana acum pentru ca mai nimic nu s-a schimbat!![V] Iata cum stau lucrurile pe scurt: - am slabit 5kg(si inca continui) - m-am ocupat mai mult de aspectul meu exterior; - nu mai fac tot ce vrea el ci mai mult ce vreau eu; - mi-am gasit un job ceea ce inseamna mai putin timp pt.el; - in relatia noastra sexuala nu s-a schimbat nimic; - comunicam ceva mai mult dar nu despre probl.noastra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draga kiki, am vazut cum pana acum ai primit sfaturi de genul: "ai grija, are pe alta", "lasa-l", "discuta cu el", "sari tu pe el", si altele. Indraznesc cu o intrebare: te-ai gandit sa rezolvi "problema" cu altul? Pana la urma, moralitate frate, nu comentam ,dar situatiile extreme cer masuri extreme, si daca stam bine sa ne gandim, a insela pe cineva e atunci cand te culci si cu unul si cu altul, iar la tine nu e cazul! Nu stiu doamnelor ce se intampla cu barbatii nostrii postdecembristi, ca-mi spunea mama ca pe vremea cand luau astia lumina si nu dadeau caldura si emisiuni la tv, facea lumea mult mai des sex! E explicabil pana la urma de ce! Daca nu aveau altceva de facut! Dar se pare ca acum am ajuns noi sa ne rugam de ei! Ei bine, va anunt ca s-a inventat AMANTUL! Si daca e sa si glumim: daca sotul nu poate sa repare chiuveta, chemam instalatorul, nu?,si sotul nu se supara..., daca nu poate sa monteze lustra, chemam electricianul, nu?,si sotul nu se supara... pai de ce n-am face asa cand nu poate face sex?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt o novice in ale casniciei...doar 5 ani de mariaj....nu am copii inca,si pot spune ca am aceleasi kg ca la inceput,dar nu asta vroiam sa spun.Parerea mea e ca mai inati trebuie sa te redescoperi tu ca femeie,poate si un amant e solutia.Nu ar strica sa ii scoti in evidenta cate complimente primesti tu ...chiar daca nu e adevarat.Va trebuie un nou inceput,nu ezita sa iti folosesti farmecele cu care tu l-ai cucerit(chiar daca e stanca de piatra),ar putea sa ti se para ca el nici nu baga acest lucru in seama,dar nu e adevarat.Iti recomand sa citesti cartea scrisa de Bebe Mihaescu. arinaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ideea cu amantul nu mi se pare o solutie reala pt problemele voastre. Cred ca tu treci printr-o perioada de neincredere in tine, alimentata si de sotul tau.Asa ca acorda-ti tie mai multa importanta si atentie. Inainte de casatorie ne aranjam mai mult, ne gandin mai mult la ce ne place si ce vrem sa facem etc. Asta inseamna ca ne pasa de noi si avem suficienta energie sa ne pese si de ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
quote:
Originally posted by florica [@demiankiki: Tu cand te uiti in ochii lui,nu vezi Adevarul?
Nu vede Adevarul...vede Cotidianul.
Asta mi-a placut[cool]! On topic: kiki, felicitari pentru cele 5 kg in minus, pentru job si pentru c-ai devenit mai egoista. Candva tot va trebui sa abordati subiectul "sex", cred ca cel mai bine ar fi sa mergeti la o terapie de cuplu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit altfel.Am avut un prieten cu care aveam doar relatii sexuale.El nu vroia mai mult,desi eu eram foarte innamorata de el.Pe vremea aceea eram slaba.Dupa 2 ani m-am cam saturat de relatia asta nici in car nici in caruta si mi-am gasit pe altcineva in alta tara.Am plecat in concediu 2luni la acel barbat si acolo m-am ingrasat 10kilograme.Cand m-am intors acasa fostul meu a umblat innebunit dupa mine si chiar m-a cerut in casatorie,spunandu-mi ca kilogramele mele in plus il innebunesc si ca s-a indragostit ca un prost de mine.Trist e ca pt mine a fost prea tarziu.Asa ca demiankiki sotul tau poate are o problema psihica pt ca tu arati foarte bine sau are o relatie fara obligatii cum ar fi cu o colega maritata.Nu pot sa-mi imaginez cum a-ti reusit tu si sotul tau sa stati pe uscat 2ani,pt ca eu nu as reusi nici macar 2 saptamani si omul meu nici macar 3zile.Ma streseaza si cand sunt pe semafor.Sa auzim de bine!!! hey!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[il]Nu vreau sa crezi ca devin insistenta dar la faza cu amantul sa te gandesti foarte bine, pt ca nu iti aduce nici un lucru bun doar mustrari de constinta ,fata de tine si de copilul tau.Eu as rezolva problema cum te-a mai sfatuit parca cineva.Incearca sa fi mai apropiata de sotul tau cum ar fi lasa-l sa te atinga,sa te redescopere ca si inainte si sa lasi pudoarea la o parte.Dar nici prea agresiva nu e bine sa fi pt ca atunci se va inhiba si mai tare.Nu ii scoate ochii pt ca nu faceti dragoste ci incearca sa-l faci putin gelos.[amoras]Imbraca-te sexi dar nu vulgar si fi in tot ce faci senzuala.Daca toate astea nu functioneaza cereti ajutor specializat.Eu iti doresc din suflet Mult succes!!!![vampa] hey!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce spui tu Florica este in totalitate adevarat intr-un cuplu normal, fie el casatorit sau nu. Aici este vorba de un caz atipic. Dar a nu te culca cu persoana pe care ai ales-o pe viata, cum se numeste? ...cea mai tare metoda de contraceptie? Daca un barbat vrea langa el doar o persoana care sa-i sufle in fund, (scuzati!) trebuia sa-si ia compresor, nu nevasta! Fata de aceasta pana si religia spune ca trebuie sa-ti indeplinesti datoriile conjugale! Sau daca nu vre, nu stie ori nu pote, sa se dea la o parte, poate vrea altu'![:D] A nu se intelege, va rog, ca sustin infidelitatea, dar ce ati alege in aceasta situatie, dupa ce binenteles toate metodele diplomatice au dat gres: varianta 1---Sa-l lasi in plata Domnului, luand asupra ta toate greutatile si responsabilitatile cresterii de una singura a unui copil, privind in fiecare zi in ochii piticului dezamagirea, varianta 2---stai cu el, suportandu-i toate toanele de barbat neinteles, asteptand ca poate intr-o zi o sa-si aminteasca faptul ca nu esti doar colega lui de camera, si traind in fiecare zi cu frustrarea aferenta sau varianta 3---indulcesti varianta 2 cu o persoana care sa te faca sa te simti femeie dorita si frumoasa. ...si pana si la crima se acorda circumstante atenuante...!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...