Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casatorita.. dar fara sex


Recommended Posts

Aveti o problema. Mare. Nu-mi dau seama daca abia acum, dupa 2 ani, ai constientizat-o tu sau ati mai avut discutii pe tema asta. Ca o fi sau nu real argumentul lui, e mai putin important. Eu nu cred ca e cel real, insa trebuie sa te misti destul de rapid sa lamuresti lucrurile - ajutor de specialitate, orice crezi. daca o lasi in continuare asa, sansele sunt maxime sa va despartiti. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va multumesc pt.raspunsuri! Ma simt datoare sa-i raspund pt.inceput lui Oliv75: este adev.ca am postat si pe femina intim dar pur si simplu am vrut sa fiu sigura ca o sa primesc un sfat de undeva- aveam nevoie disperata!Imi cer scuze daca am gresit prin asta!!In al doilea rand:am pus f.multe kg intimpul sarcinii(20kg)si tot ce am dat jos la nastere(aprox.10kg- numai bebe a avut 5kg)am pus inapoi imediat. Adina - problema am constietizat-o mai demult,dar n-a fost chip sa-l fac sa discutam despre asta Elise- asta a fost scuza cat am fost insarcinata:sa nu pateasca bb ceva[bang].Ma trata ca pe un bibelou!Si-a dorit enorm acest copil si i-a trebuit un an sa ma convinga sa-l facem.De discutat???Poate cu stanca m-as fi inteles mai bine!! Poate ca ar trebui sa precizez ca dupa nastere eu am avut ceva probleme de sanatate si am initiat o discutie prin care ii ceream putina rabdare sa ma refac,dar nu m-am gandit ca o sa sa ajunga aici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Autor: demiankiki Subiect: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=108684"]dupa nastere..no sex[/url] Trimis la: 07/10/2007 14:20:39 Mesaj: S-a mai intamplat cuiva ca dupa nastere sa nu mai aiba relatii sexuale pt ca sotului nu-i plac kg in plus cu care ai ramas? Mi se intampla mie si a trecut 1 an de cand am nascut.Este adevarat ca am ramas cu multe kg.dar in tot acest timp mi-a spus ca e absolut normal sa fie asa....si totusi nu m-a mai atins. Aseara am provocat o discutie si mi-a spus ( cu greu)ca" DA, ASTA E MOTIVUL!TE-AI INGRASAT!U TI-AM SPUS ACUM PT CA NU AM VRUT SA TE JIGNESC!!" CE sa fac?Sa slabesc!Daaaaa!!! Dar sunt numai eu de vina? Toate celelalte femei au devenit mai suple dupa ce au nascut?
quote:
Autor: ligeea Raspuns la: 07/10/2007 17:05:18 Mesaj: Eu mai am 3 saptamani pana nasc , sunt ca o balena esuata . La celalat copil m-am ingrasat 20 de kile , si am slabit 17 cam int-un an ( 7 la nastere si retsul dupa ) Nu stiu ce sa zic...eu nu cred ca el are asa o perioada lunga de abstinenta In alta ordine de idei , daca nu ai alte probleme medicale , trebuie sa slabesti , nu numai pentru sotul tau dar in primul rand pentru tine - e vorba de sanatate si apoi de aspectul fizic . Multa vointa , eventual u nutritionist si gimnastica -chiar si acasa poti face abdomene si intinderi Eu nu spun ca sotul tau are dreptate dovedeste-i ca greseste . ligeea
quote:
Autor: Criss75 Raspuns la: 07/10/2007 18:35:27 Mesaj: Mi se pare josnic si lipsit de caracter, nu te supara ca spun asta. Dar nu meriti un asemenea raspuns din partea lui. Ai nascut un copil, copilul lui, sarcina e o perioada in care corpul sufera transformari mai mici sau mai mari, unele femei se ingrasa mai mult altele mai putin, unele slabesc mai usor, altele mai greu dupa nastere. Insa esti in continuare sotia lui, cea cu care a facut un copil si nu mi se pare corect sa se poarte asa cu tine. Criss si Alex
quote:
Autor: Tisina Raspuns la: 07/10/2007 19:07:24 Mesaj: Vrei sa spui ca timp de un an de zile sotul tau te-a ignorat? Nu te supara, dar am impresia ca de vina nu sunt numai kilogramele tale. Nu cumva asta e o scuza pentru sotul tau care iti ascunde altceva? Nu vreau sa te supar, dar cum spunea si ligeea, un an de zile e o perioada de timp cam lunga pentru ca un barbat sa "abstineze". Parerea mea este ca se mai cere o discutie cu el. Numai bine iti doresc! Tisina
quote:
Autor: Lorenza Raspuns la: 07/10/2007 19:22:12 Mesaj: Ai mai deschis un subiect cu aceeiasi tema in care spui ca din momentul in care ai ramas insarcinata,sotul n-a mai vrut sa intretina relatii sexuale cu tine.Scuza-ma,ori n-ai spus tu tot,ori totul este doar o poveste.
quote:
Autor: XIO Raspuns la: 07/10/2007 19:27:17 Mesaj: Excluzand cazul in care sotul tau e un control freek , cred ca povestea asta cu ingrasatul e ...poveste. Si ca un P.S: in timpul sarcinii te ingrasi cu maxim 12 kg , mai mult nu e bine. Stiu ca circula vorba din batrani ca femeia insarcinata trebuie sa manance tot ce are chef dar nu este sanatos. http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
quote:
Autor: ligeea Raspuns la: 07/10/2007 19:44:24 Mesaj: Stiu ca nu e bine dar ce sa fac ? Am mancat multe dulciuri -si asa am glicemia 53 . Slabesti , daca ai vointa , nu e greu . In plus am o piele norocoasa , n-am facut vergeturi deloc -nici macar una . ligeea
quote:
Autor: redai Raspuns la: 07/10/2007 19:53:12 Mesaj: XIO eu m-am ingrasat in timpul sarcinii 222 de chilograme si 2 mese pe zi imi erau din fructe.E adevarat ca eram exagerat de slaba si acum mai am numai cateva kg de dat jos. dar sotul ma iubeste si ma doreste chiar asha. Eu cred ca trebuie discutat cu sotul sa nu fie alceva. Lore, mamicutza lui David http://good-times.webshots.com/album/560900464EBTcPL?vhost=good-times&start=108[
quote:
Autor: Lorenza Raspuns la: 07/10/2007 19:58:51 Mesaj: quote:Originally posted by redai XIO eu m-am ingrasat in timpul sarcinii 222 de chilograme si Sigur nu e o greseala?
quote:
Autor: XIO Raspuns la: 07/10/2007 21:28:31 Mesaj: Superdraguta ai fost cu 222 de kg Nu contest faptul ca acel comportament al sotului este execrabil , puneam doar desore ingrasatul acesta din timpul sarcinii , ca unul este adevarul si altele sunt povestile. Alea 2 mese de fructe au contribuit la ingrasat http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
quote:
Autor: marius Raspuns la: 07/10/2007 21:44:54 Mesaj: Uite cum vad eu problema. Dupa cum se pare ai luat mult prea mult. In mod cert sotului tau ii provoci dezgust. Nu te superi daca sunt direct. Ca sa faci dragoste cu cineva trebuie sa ai un minim confort. Din ceea ce citesc el are un maxim disconfort si personal consider ca TU trebuia sa faci ceva demult de tot cel putin pentru tine daca nu si pt cel de langa tine. Ca nu vei fi fiind ca la X ani e ceva cert dar... este se pare mult prea mult ce faci si ce anume ceri. Imi pare rau dar e o chestiune si de respect atat fata de tine cat si fata de el. Ok? Si situatia inversa este la fel de regretabila. Nu poti sa acuzi o femeie ca nu poate, efectiv nu poate sa faca dragoste cu un barbat daca nu are un minim de confort (minimul acesta din experienta mea este deja spre mediu sau chiar mai mult pe bune). Vrei sa fie Ok? Trebuie sa incepi cu tine. Nu uita ca ti-a precizat ca nu a vrut sa te jigneasca deci departe ideea de a nu fi fost corect. Sorry suntem oameni. Si sper din tot sufletul sa nu te superi.Ok? Marius Pernes www.marius.rdsor.ro Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei/Croatia 2007 Pagina legislativa
quote:
Autor: h
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mitocani barbatii care nu-si inteleg sotiile. Noi sa fim slabe si ei sa faca 5 randuri de burti........... Eu l-am tinut la respect si inainte cu 3-4 luni si dupa 6 luni. Mai comenta ca sunt grasa, ca...........dar l-am taxat eu cu intepaturi si la adresa lui. Daca te iubeste te va iubi indiferent cum arati. Dupa ce te-ai chinuit sa-i oferi o odrasla, sa o pori in burta..........si iti vine cu faze ca nu mai esti cum ai fost. Il strangi de gat!!!! Multumesc lui Dumnezeu ca am un barbat cu capul pe umeri si sper sa ma fi inteles prin ce am trecut. Acum multi sar in alte paturi si incep acasa sa nu le mai convina nimic. Mai degraba asta este un motiv sa te refuze............. Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati mai putin, ca omul asta nu mi se pare ca a fost mitocan: nici macar nu i-a spus sotiei ca s-a ingrasat, de teama sa nu o jigneasca. Eu nu cred ca are pe cineva. Daca ar fi avut, este imposibil ca in atata timp, sa nu mai faca dragoste macar de cateva ori si cu sotia lui. Probabil ca, pur si simplu e un barbat caruia nu-i plac grasutele :-). Sunt barbati carora le plac doar femeile slabe. Daca nu mai face dragoste cu sotia lui, fiindca nu o mai place d.p.d.v. fizic, nu inseamna ca nu o mai iubeste. O iubeste in continuare, dar nu mai simte atractie fizica. Eu nu vad de ce e de condamnat pentru asta. Demiankiki, incearca totusi sa slabesti. In primul rand te vei simti tu mai bine si, daca sotului tau ii plac femeile slabute, de ce sa nu incerci sa slabesti si pentru el? Daca tu spui ca dupa ce ai ramas insarcinata, nu a mai facut dragoste cu tine ca sa va protejeze, pe tine si pe bebe, cred ca el este un barbat dragut si atent :-). Ai inceracat sa nu mai mananci nimic dupa ora 18? E cea mai grozava metoda pentru a scapa de multe kilograme in plus. Iti doresc numai bine! [flo]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu..."sa nu-i fac rau copilului" cat timp erai insarcinata...la un barbat ??!! mi se pare exact ca ce cu..."ma doare capul draga ...azi nu!" la o femeie.cauta sa vezi mai in profunzimea lucrurilor ce se-ntampla.daca este din cauza ca tu te-ai mai ingrasat...ceea ce ma indoiesc, atunci trebuie sa slabesti ,apoi vei vedea ce motive mai invoca dumnealui.apropo:el arata exact ca atunci cand v-ati casatorit?[flo] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i o scuza ca am fost insarcinate si am facut un BB ca sa aratam cit usa de la dulap.Eu dupa 3.6 ani de la nastere inca mai am de dat 4 kg si maninc in continuare cu nesimtire.Mentionez ca si inainte de a ramine aveam un surplus de 6 kg.[:D]Aspectul fizic inestetic,maternitatea in general poate crea probleme la nivel psihic si scade atractia sexuala sau chiar e total inhibata(chiar impotenta ). Cred ca ar trebui sa intre un psiholog sa dea sfaturi avizate.... Totusi nu ar trebui sa excluzi si posibilitatea ca ar fi satul ca de mere padurete si a gasit vreo alta delectare.De copil e atasat? dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by elyda
chestia cu..."sa nu-i fac rau copilului" cat timp erai insarcinata...la un barbat ??!! mi se pare exact ca ce cu..."ma doare capul draga ...azi nu!" la o femeie. dana
Elyda, nu toti barbatii sunt la fel! :-)
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...